🚨 اخبار ارز دیجیتال

فروشگاه مواد غذایی Trader Joe شکایت علامت تجاری علیه Trader Joe’s DEX را تشکیل می دهد

این شکایت شامل نقض علامت تجاری فدرال و ادعاهای رقیق‌سازی می‌شود که ادعا می‌کند Trader Joe از “نام، حسن نیت و شناسایی برند” فروشگاه استفاده کرده است.

یک وکیل به نمایندگی از سوپرمارکت های زنجیره ای ایالات متحده، Trader Joe’s شکایتی را علیه صرافی غیرمتمرکز Trader Joe در کالیفرنیا تنظیم کرده است.

Trader Joe’s در ۵ اکتبر در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه مرکزی کالیفرنیا شکایت کرد و از Trader Joe و هم بنیانگذار آن Chen Chie Liu به دلیل ادعاهای نقض و رقیق کردن علامت تجاری فدرال شکایت کرد. طبق این شکایت، Trader Joe و Liu از بسیاری از ایده‌های پشت سوپرمارکت “پوشیدن کلاه قرمزی” (یک ویژگی قرمز برجسته در برند فروشگاه) و داستان یکی از شخصیت‌های خیالی این پلتفرم استفاده کردند.

متهمان با دانستن اینکه داستان واقعی شکایت آنها و هرگونه ادعای حق قابل قبول برای استفاده از دامنه traderjoexyz.com را از بین می برد، داستان اصلی آن را مبهم کردند و با Trader Joe بر سر نام دامنه وارد اختلاف شدند. او برای برنده شدن در یک بین المللی دست به کلاهبرداری زد. طرح دعوی در دادگاه.” طرح دعوی در دادگاه.

Trader Joe’s در آستین، تگزاس واقع شده است. عکس از کوین تلگراف.

در این شکایت آمده است: «تریدر جو نامه ای برای متهمان ارسال کرد که از نام «تریدر جو» استفاده نکنند. حتی پس از درخواست تریدر جو برای توقف و انصراف، متهمان همچنان از نام، حسن نیت و شناخت برند تریدر جو استفاده می کردند که بیش از نیم قرن از سرمایه گذاری تریدر جو برای فروش محصولات و خدمات خود ایجاد شده بود. من ادامه دادم.

وکلای فروشگاه اشاره کردند که Trader Joe در وب سایت صرافی، صفحه یوتیوب، Reddit، Github، LinkedIn، Substack، CoinMarketCap، Telegram و Discord از نام “به طرز گیج کننده ای مشابه” استفاده می کند. در محتوای برخی از این حساب‌ها، Trader Joe’s از شکل مالکیت نام خود یا “Trader Joe” استفاده می‌کند و از علامت کلمه دقیق سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای استفاده می‌کند که طبق شکایت به عنوان علامت تجاری ثبت شده است. با آن.

مایکل کیز، وکیل علامت تجاری و حق چاپ به Cointelegraph گفت: «بیشتر دادگاه ها از هفت یا هشت عامل مختلف برای ارزیابی و تعیین اینکه آیا در یک پرونده خاص نقض شده است یا خیر استفاده می کنند. “ارتباط محصول تنها یک عامل است.” […] یکی شباهت علامت است. Trader Joe و Trader Joe اینجا هستند. مهم نیست چگونه به آن نگاه کنید، حداقل از نظر صدا یکسان هستند. ”

کییز افزود که او معتقد است که پرونده Trader Joe قوی‌تر است زیرا Trader Joe دارای یک نام تجاری شناخته شده در ایالات متحده است، و در نتیجه، نام پلتفرم علیه Trader Joe’s It اضافه کرد که می‌تواند برای اجبار به تعلیق استفاده صادر شود. این وکیل گفت که ادعاهای رقیق سازی در این پرونده می تواند یک پرچم قرمز باشد زیرا آنها تمایل دارند بر محافظت از مارک های معروف تمرکز کنند.

“من فکر می کنم هر دو استدلال بسیار قوی هستند. من فکر می کنم رقیق کردن احتمالا قوی تر است. […] در مورد رقیق سازی، نیازی به نشان دادن مرتبط بودن محصولات نیست. توجه داشته باشید که برای ارائه یک ادعای رقت، باید نشان دهید که علامت تجاری شما واقعاً شناخته شده است، به این معنی که در بین مصرف کنندگان ایالات متحده به طور گسترده شناخته شده است. ”

مربوط: مدل کتاب نقدینگی با آربیتروم رشد می کند، معامله گر جو به لیست ۵ برتر DEX می پیوندد

شکایت های حقوقی نقض علامت تجاری گاهی اوقات بین شرکت های رمزنگاری و شرکت هایی که در زمینه های کاملاً متفاوت فعالیت می کنند، ایجاد می شود. در سال ۲۰۲۱، Jack in the Box، یک زنجیره بزرگ فست فود آمریکایی، به دلیل شباهت بین شخصیت شرکت “Moon Man” و طلسم شرکت “Jack” در صرافی ارز مجازی FTX US (که در حال حاضر در حال ورشکستگی است) درخواست ورشکستگی داد. شکایت کرد

Trader Joe در سال ۱۹۶۷ اولین فروشگاه خود را در کالیفرنیا افتتاح کرد و بیش از ۵۰۰ فروشگاه در سراسر ایالات متحده دارد. در مقابل، Trader Joe’s یکی از صرافی‌های غیرمتمرکز رتبه‌بندی شده در فضای ارزهای دیجیتال است که به ارائه‌دهندگان نقدینگی اجازه می‌دهد تا نقدینگی را به «سطل‌های قیمت» تعیین‌شده اضافه کنند تا کارایی سرمایه را بهبود بخشند. Masu. Cointelegraph برای اظهار نظر با Trader Joe تماس گرفت، اما در زمان انتشار پاسخی دریافت نکرد.

مجله: پول خود را پس بگیرید: دنیای عجیب دعوای ارزهای دیجیتال

نویسنده: Turner Wright
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا