اخبار ارز دیجیتال

گفته می شود پس از هک پروتکل Ankr، معامله گران بیش از ۵۰۰۰ برابر سود خود را به دست آورده اند.

پروتکل Ankr اعلام کرده است که توکن aBNBc را مجدداً منتشر می کند و متعهد می شود وضعیت را ارزیابی کند و به کاربران آسیب دیده غرامت بدهد.

پروتکل مبتنی بر زنجیره BNB Ankr مورد سوء استفاده قرار گرفت و هکرها توکن‌های Ankr Reward Bearing Staked BNB (aBNBc) را رها کردند و به معامله‌گران اجازه داد از اختلاف قیمت استفاده کنند و ۲۸۷۹ دلار را به ۱۵.۵ میلیون دلار تبدیل کنند.

همانطور که قبلاً Cointelegraph گزارش داده بود، شرکت امنیتی Beosin پیشنهاد می کند که بهره برداری چند میلیون دلاری ممکن است ناشی از آسیب پذیری در کد قرارداد هوشمند و به خطر افتادن کلیدهای خصوصی از طریق ارتقاء فنی باشد. سپس هکرها ۲۰ تریلیون توکن aBNBc را ایجاد و رها کردند که باعث کاهش شدید قیمت aBNBc شد.

وقتی این اتفاق افتاد، معامله‌گران به سرعت واکنش نشان دادند و از فرصت استفاده کردند. پلتفرم تحلیلی Lookonchain اخیراً با نگاهی به داده‌های زنجیره‌ای گزارش داد که ظاهراً یک معامله‌گر ۱۵.۵ میلیون دلار از طریق پلت فرم Helio Protocol برنده شده است. بر اساس گزارش Lookonchain، معامله‌گران پس از تخلیه aBNBc توسط Ankr، ۱۸۳۸۸۵ aBNBc را تنها با ۱۰ سکه Binance (BNB) خریداری کردند.

سپس معامله‌گران aBNBc را به پروتکل Helio سپرده و از وجوه آن به عنوان وثیقه برای قرض گرفتن ۱۶ میلیون توکن پروتکل هلیو (HAY) استفاده کردند. در نهایت، معامله گران HAY را با ۱۵.۵ میلیون دلار بایننس (BUSD) مبادله کردند و سودی معادل ۵۲۰۹ برابر سرمایه اصلی خود داشتند.

جدای از ضررهای تجاری، این اکسپلویت ممکن است بر ارزش کل قفل شده (TVL) پلتفرم Helio نیز تأثیر گذاشته باشد. قبل از حمله، استیبل کوین HAY تقریباً ۸۷ میلیون دلار در TVL داشت. با این حال، در زمان نگارش، ردیاب داده های مالی غیرمتمرکز (DeFi) DeFiLlama نشان می دهد که HAY دارای TVL 0 دلار است.

پروتکل Helio در اطلاعیه ای به جامعه به کاربران اطمینان داد که دارایی های آنها ایمن است و تمام سهامداران BNB در اعتبار سنجی قرار دارند.در حال حاضر پروتکل مکث ما همه عملکردها را به حالت تعلیق درآورده ایم و از دارندگان HAY خواسته ایم از معامله خودداری کنند.

مربوط: پس از FTX: Defi اگر بر معایب خود غلبه کند می تواند به جریان اصلی تبدیل شود

اخیراً، پس از درخواست از صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) برای توقف تجارت، پروتکل Ankr اعلام کرد که توکن‌های aBNBc را مجدداً منتشر خواهد کرد. این پلتفرم قول داده است که وضعیت را ارزیابی کرده و به کاربران آسیب دیده غرامت بدهد.

در همین حال، صرافی ارز دیجیتال Binance برداشت توکن Ankr را به حالت تعلیق درآورده و دارایی‌های ۳ میلیون دلاری سرقت شده توسط هکرها را مسدود کرده است. نقل مکان کرد به پلت فرم معاملاتینویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا