اخبار ارز دیجیتال

چیز بزرگ بعدی در متاورس در CES 2023 لمس و بو است.

شرکتی به نام OVR Technology یک هدست واقعیت مجازی حاوی هشت رایحه را به نمایش گذاشت که می توان آنها را با هم ترکیب کرد و رایحه های مختلف تولید کرد.

حس بویایی به تجربه واقعیت مجازی (VR) اضافه شده است، همانطور که توسط شرکت متاورس متمرکز در نمایشگاه 2023 Consumer Electronics (CES) به نمایش گذاشته شد.

یک گزارش اخیر از شرکت مشاوره مک کینزی و شرکت پیش بینی می کند که متاورس تا سال 2030 ارزش 5 تریلیون دلاری تولید کند. با این حال، این گزارش اشاره می کند که موفقیت Metaverse نیازمند جنبه انسانی توسعه یافته تری است که تجربه مثبتی را در اختیار کاربران قرار دهد. یکی از این کاتالیزورها می تواند ادغام بو و لمس در تجربیات واقعیت مجازی باشد که اخیراً در CES به نمایش گذاشته شده است.

همانطور که توسط Fortune گزارش شده است، یک شرکت به نام OVR Technology یک هدست با ظرفی را به نمایش گذاشت که می تواند هشت رایحه را در خود جای دهد و آنها را برای ایجاد رایحه های مختلف مخلوط کند. طبق گزارش ها، هدست واقعیت مجازی در اواخر سال 2023 عرضه خواهد شد. نسخه‌های قبلی که برای بازاریابی عطر استفاده می‌شد، به کاربران این امکان را می‌داد که محیط‌های مختلف را بو کنند، از بو دادن گل ختمی گرفته تا گل رز.

به گفته Aaron Wisniewski، مدیر عامل OVR Technology، واقعیت افزوده به زودی با تجارت، سرگرمی، ارتباطات اجتماعی، آموزش و رفاه ادغام خواهد شد. مدیر عامل شرکت تاکید کرد که رایحه “قدرت بی نظیری” به این تجربه ها می دهد.

Aurora Townsend، مدیر اجرایی FireFlare Games همچنین فاش کرد که آنها قصد دارند یک برنامه دوستیابی VR را راه اندازی کنند که پس از اینکه این فناوری به راحتی در بازار در دسترس قرار گرفت، لمس و سایر تجربیات همهجانبه را در خود جای می دهد.

از سوی دیگر، مصرف کنندگان ممکن است کمتر از پیشرفت های جدید هیجان زده شوند. اوزان اوزاسکینلی، شرکت کننده در CES، چندین محصول لمسی را آزمایش کرده و تاکید کرده است که در حال حاضر “دور از واقعیت” هستند. با این حال، مشاور فناوری همچنین گفت که می توان آن را در جلسات آنلاین ادغام کرد، زیرا کاربران واقعاً می توانند چیزی را از طریق این فناوری احساس کنند.

مربوط: صنعت به دنبال راه حلی برای فاجعه میزبانی تصویر NFT است

در سال 2022، فناوری بلاک چین و متاورس بر رویدادهای CES مسلط خواهند شد. چهره‌های مختلفی در صنعت ارزهای دیجیتال از جمله مدیران FTX و شبکه سلسیوس که اکنون تحت محاصره قرار گرفته‌اند، در این رویداد شرکت کردند. برندها از طریق غرفه هایی از جمله سامسونگ، پیشرفت های بلاک چین و متاورس خود را به نمایش گذاشتند و از پلتفرم NFT خود رونمایی کردند.

نویسنده: Ezra Reguerra

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا