اخبار ارز دیجیتال

کل ارزش بازار کریپتو ضربه دیگری به خود می گیرد، اما معامله گران بی طرف باقی می مانند

ارزش بازار کریپتو در خطر سقوط به زیر ۸۲۵ میلیارد دلار است، اما داده‌ها نشان می‌دهد معامله‌گران به‌شدت طولانی و کوتاه‌تر هستند.

پس از شکست مقاومت ۸۸۰ میلیارد دلاری در ۱۴ دسامبر، ارزش بازار ارزهای دیجیتال طی دو روز گذشته ۸.۱ درصد کاهش یافته است.

این امتناع کانال صعودی چهار هفته‌ای را باطل نکرد، اما بسته شدن هفتگی زیر ۸۲۵ میلیارد دلار، تغییر به باندهای پایین‌تر را تأیید می‌کند و سطح حمایت را به ۷۹۰ میلیارد دلار کاهش می‌دهد.

کل ارزش بازار کریپتو به دلار، ۱۲ ساعت.منبع: Trading View

تمایل کلی سرمایه گذاران برای بازار همچنان نزولی است، با زیان سال تا به امروز ۶۶ درصد. با وجود این، قیمت بیت کوین (BTC) تنها ۲ درصد در طول هفته کاهش یافت و به سطح ۱۶۸۰۰ دلار در ساعت ۱۷:۰۰ UTC در ۱۶ دسامبر کاهش یافت.

سناریوی کاملاً متفاوتی برای آلت‌کوین‌ها پدیدار شده است که به دلیل مقررات معلق و نگرانی‌ها در مورد ورشکستگی صرافی‌های بزرگ و استخراج‌کنندگان تحت فشار قرار گرفته‌اند. این توضیح می دهد که چرا ارزش بازار از ۹ دسامبر ۴.۷ درصد کاهش یافته است.

بر اساس اسناد دادگاهی که در ۱۵ دسامبر ارائه شد، امین ایالات متحده کمیته ای را اعلام کرده است که مسئول بخشی از روند ورشکستگی FTX خواهد بود. در میان آنها، سازنده بازار پیشرو Wintermute Asia و GGC International، وابسته به پلتفرم وام دهی مشکل دار جنسیس هستند. سرمایه گذاران هنوز در تاریکی در مورد اینکه بزرگترین طلبکاران گروه صرافی شکست خورده FTX چه کسانی هستند، در تاریکی هستند، که این گمانه زنی ها را در مورد ادامه گسترش این بیماری تقویت کرده است.

در ۱۵ دسامبر، بانک مرکزی هلند به سرمایه گذارانی که از KuCoin استفاده می کنند هشدار داد و گفت که صرافی بدون ثبت قانونی کار می کند. De Nederlandsche Bank اضافه کرد که این شرکت ارز دیجیتال “به طور غیرقانونی خدمات” به کاربران ارائه می دهد و “به طور غیرقانونی کیف پول های نگهبان ارائه می دهد”.

علاوه بر این درام، در ۱۶ دسامبر، Mazars Group، که به دلیل خدمات حسابرسی حاشیه برای شرکت‌های ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود، اسناد اخیر را که جزئیات حسابرسی صرافی‌ها را نشان می‌داد از وب‌سایت خود حذف کرد. این شرکت قبلاً به عنوان حسابرس رسمی برای اثبات تمدید ذخیره بایننس منصوب شده بود، حرکتی که توسط Kucoin و Crypto.com دنبال شد.

بخش استخراج بیت کوین نیز تحت تاثیر اصلاحات عمده در قیمت ارزهای دیجیتال و افزایش هزینه های انرژی قرار گرفته است. شرکت معدنی Core Scientific که به صورت عمومی معامله می شود، برای جلوگیری از ورشکستگی، یک تسهیلات اضطراری ۷۲ میلیون دلاری پیشنهاد شده است. در حالی که بیت کوین زیر ۱۸۵۰۰ دلار باقی می ماند، موسسات مالی باید تمام پرداخت ها به وام دهندگان تجهیزات Core Scientific را متوقف کنند.

کاهش هفتگی ۴.۷ درصدی ارزش کل بازار عمدتاً ناشی از حرکت منفی قیمت اتر (ETH) به میزان ۵.۴ درصد و BNB بود که ۱۵.۱ درصد کاهش یافت. در نتیجه، احساسات نزولی تأثیر عمده‌ای بر آلت‌کوین‌ها داشته است، به طوری که ۱۴ سکه از ۸۰ سکه برتر بیش از ۱۲ درصد در طول دوره کاهش یافته‌اند.

برندگان و بازندگان هفتگی در میان ۸۰ سکه برتر.منبع: Nomix

شبکه باز (TON) پس از اینکه تلگرام شروع به مناقصه برای شماره تلفن های ناشناس برای فروش در توکن های TON کرد، ۳۰ درصد افزایش یافت.

بیت کوین SV (BSV) پس از اینکه ساتوشی ناکاموتو خودخوانده و رهبر پروژه آلت کوین، کریگ رایت، شکایتی را در دادگاهی در نروژ مطرح کردند، ۱۱.۷ درصد افزایش یافت.

Trust Wallet (TWT) پس از اینکه شرکت مادر (Binance) با برداشت ۱.۹ میلیارد دلاری در ۲۴ ساعت مواجه شد، ۲۷.۲ درصد اصلاح شد.

تقاضای اهرمی بین صعودی و نزولی متعادل است

اکنون داده ها نشان می دهد که تقاضا برای اهرم بین گاوها و خرس ها تقسیم شده است.

قراردادهای دائمی، همچنین به عنوان مبادله معکوس شناخته می شوند، دارای نرخ های داخلی هستند که معمولاً هر ۸ ساعت یک بار صورتحساب می گیرند. صرافی ها از این کارمزد برای جلوگیری از عدم تعادل ریسک ارز استفاده می کنند.

نرخ سرمایه گذاری مثبت نشان می دهد که خریدارها (خریداران) اهرم بیشتری می خواهند. با این حال، وضعیت برعکس زمانی اتفاق می‌افتد که شات (فروشنده) به اهرم اضافی نیاز داشته باشد و در نتیجه نرخ تامین مالی منفی شود.

نرخ سرمایه ۷ روزه تجمعی برای معاملات آتی دائمی در ۱۶ دسامبر. منبع: Coinglass

نرخ بودجه ۷ روزه برای بیت کوین و آلت کوین ها نزدیک به صفر بود. این به این معنی است که داده ها تقاضای متعادلی را بین بلندمدت اهرمی (خریداران) و فروشندگان (فروشندگان) در طول دوره نشان می دهد.

معامله گران همچنین باید بازار گزینه ها را تجزیه و تحلیل کنند تا بفهمند آیا نهنگ ها و میزهای آربیتراژ روی استراتژی های صعودی یا نزولی شرط بندی کرده اند یا خیر.

حجم اختیار خرید/تماس بازتاب بازار خنثی است

معامله گران می توانند احساسات کلی بازار را با اندازه گیری اینکه آیا فعالیت بیشتری از طریق گزینه های تماس (خرید) یا فروش (فروش) انجام می شود، بسنجند. به طور کلی، گزینه های فراخوان برای استراتژی های صعودی و گزینه های فروش برای استراتژی های نزولی استفاده می شوند.

نسبت قرارداد به تماس ۰.۷۰ نشان می دهد که سود باز گزینه فروش ۳۰ درصد نسبت به تماس های صعودی بیشتر عقب می افتد که صعودی است. در مقابل، اگر اندیکاتور ۱.۴۰ باشد، گزینه put 40 درصد بهتر است و می توان آن را نزولی در نظر گرفت.

نسبت حجم قرار دادن به تماس گزینه های BTC. منبع: laevitas.ch

حتی اگر قیمت بیت کوین نتواند مقاومت ۱۸۰۰۰ دلاری را در ۱۴ دسامبر بشکند، هیچ تقاضای نامناسبی برای حفاظت از نزول با استفاده از گزینه ها وجود نداشت. به طور دقیق تر، از ۱۲ دسامبر، این شاخص به زیر ۱.۰۰ رسیده است که تا حدودی خوش بینانه است.

در حال حاضر، بازار آپشن‌ها به شدت با استراتژی‌های خنثی به صعودی به نفع گزینه‌های تماس (خرید) ۱۲ درصد پر شده است که در نتیجه نسبت حجم خرید به تماس نزدیک به ۰.۸۸ است.

بازار مشتقات خنثی، جریان اخبار منفی

شاخص‌های مشتقات هیچ نشانه‌ای از وحشت را نشان نمی‌دهند، حتی اگر تعداد انگشت شماری از آلت‌کوین‌ها هر هفته شاهد کاهش قیمت قابل توجهی بوده‌اند و ارزش بازار آن ۴.۷ درصد کاهش یافته است.

با استفاده از قراردادهای آتی، تقاضای متعادلی برای خریدهای بلند و کوتاه وجود داشت. در نتیجه، حتی پس از اصلاح ۸.۵ درصدی بیت کوین پس از بالاترین قیمت ۱۸۳۷۰ دلاری ۱۴ دسامبر، معیارهای ریسک گزینه های بیت کوین همچنان خوب است.

در نهایت، گاوها نباید انتظار داشته باشند که ارزش بازار ۸۲۵ میلیارد دلاری حفظ شود، و این لزوما به معنای آزمایش مجدد فوری حمایت ۷۹۰ میلیارد دلاری نیست.

در حال حاضر، باند پایینی کانال صعودی به اعمال فشار رو به بالا ادامه می دهد، اما جریان اخبار برای خرس ها مطلوب به نظر می رسد.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا