اخبار ارز دیجیتال

ارزش بازار کریپتو از ۱ تریلیون دلار فراتر رفت، داده ها افزایش بیشتری را پیش بینی می کنند

اخبار بد همچنان بر سرفصل های رسانه های رمزنگاری تسلط دارند، اما به نظر می رسد که بیت کوین و بازار گسترده تر به آن اهمیتی نمی دهند.

علیرغم جریان منفی اخیر اخبار ارزهای دیجیتال و اقتصاد کلان، ارزش بازار ارزهای دیجیتال در ۲۱ ژانویه از ۱ تریلیون دلار گذشت. در حال حاضر، این یک نشانه دلگرم کننده است که شاخص های مشتقات افزایش تقاضای معامله گران نزولی را نشان نمی دهند.

کل سرمایه بازار کریپتو به دلار، ۱ روز.منبع: Trading View

قیمت بیت کوین (BTC) در طول هفته ۸ درصد افزایش یافت و در ساعت ۱۸:۰۰ UTC در ۲۷ ژانویه نزدیک به ۲۳۱۰۰ دلار تثبیت شد. این در حالی بود که بازار تأثیر بالقوه ورشکستگی جنسیس کاپیتال در ۱۹ ژانویه را در نظر گرفت.

یکی از نگرانی‌ها این است که بزرگترین متعهد جنسیس کپیتال، گروه ارز دیجیتال (DCG) است که اتفاقاً شرکت مادر آن است. در نتیجه، سرمایه‌گذاران مطمئن نیستند که آیا دارایی‌های Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) ممکن است با انحلال مواجه شوند، زیرا مدیریت پول Grayscale ممکن است در خطر باشد. این وسیله سرمایه گذاری در حال حاضر ۱۴ میلیارد دلار موقعیت بیت کوین را برای دارندگان دارد.

دادگاه استیناف ایالات متحده قرار است در ۸ مارس به استدلال های مربوط به شکایت Grayscale Investments علیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) رسیدگی کند. مدیران صندوق تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای رد راه اندازی صندوق های قابل معامله با پشتوانه دارایی (ETF) را زیر سوال بردند.

نگرانی‌های نظارتی نیز پس از درخواست دادستان‌های کره‌جنوبی برای مالک صرافی Bithumb، کانگ جونگ هیون، بازار را تحت تأثیر قرار داد. در ۲۵ ژانویه، بخش دوم تحقیقات مالی دفتر دادستان عمومی منطقه جنوبی سئول، کانگ و دو مدیر اجرایی Bithumb را به ظن تراکنش های غیرقانونی متقلبانه محکوم کرد.

افزایش هفتگی ۷ درصدی ارزش کل بازار با حرکت منفی ۰.۳ درصدی قیمت در اتر (ETH) محدود شد. با این حال، احساسات صعودی تأثیر عمده ای بر آلتکوین ها داشته است، به طوری که ۱۱ سکه از ۸۰ سکه برتر بیش از ۱۸ درصد در این دوره رشد داشته اند.

برندگان و بازندگان هفتگی در میان ۸۰ سکه برتر.منبع: مساری

Aptos (APT) پس از اینکه ارزش کل شبکه قرارداد هوشمند قفل شده (TVL) به رکورد ۵۸ میلیون دلار رسید، ۹۱٪ سودآور است که توسط PancakeSwap DEX افزایش یافته است.

Fantom (FTM) پس از اعلام سیستم پایگاه داده جدید Carmen 50٪ افزایش یافته است. ماشین مجازی فانتوم جدید، توسکا

پس از افزایش حجم معاملات در یک برنامه تشویقی NFT به نام Optimism Quest، خوش بینی (OP) با افزایش ۲۱ درصدی مواجه شد.

اهرم تقاضا اندکی به نفع گاو نر است

قراردادهای دائمی، همچنین به عنوان مبادله معکوس شناخته می شوند، دارای نرخ های داخلی هستند که معمولاً هر ۸ ساعت یک بار صورتحساب می گیرند. صرافی ها از این کارمزد برای جلوگیری از عدم تعادل ریسک ارز استفاده می کنند.

نرخ سرمایه گذاری مثبت نشان می دهد که خریدارها (خریداران) اهرم بیشتری می خواهند. با این حال، وضعیت برعکس زمانی اتفاق می‌افتد که شات (فروشنده) به اهرم اضافی نیاز داشته باشد و در نتیجه نرخ تامین مالی منفی شود.

معاملات آتی دائمی در ۲۷ ژانویه نرخ های سرمایه هفت روزه را انباشته کردند. منبع: Coinglass

بیت کوین و اتریوم دارای نرخ سرمایه گذاری ۷ روزه مثبت بودند. این به این معنی است که داده ها تقاضای کمی بالاتر برای خریدهای بلند (خریداران) و شورت (فروشندگان) را نشان می دهد. با این حال، ۰.۲۵٪ هزینه هفتگی بودجه برای جلوگیری از خریداران اهرمی کافی نیست.

جالب اینجاست که Aptos تنها استثنا بود، با هزینه مالی هفتگی آلتکوین منهای ۰.۶٪. این بدان معنا بود که فروشندگان ثانویه برای حفظ موقعیت خود پول پرداخت می کردند. این حرکت را می توان با افزایش ۹۱ درصدی در هفت روز توضیح داد که نشان می دهد فروشندگان منتظر نوعی اصلاح فنی هستند.

گزینه ها نسبت قرار دادن به تماس هیچ نشانه ای از نگرانی را نشان نمی دهد

معامله گران می توانند احساسات کلی بازار را با اندازه گیری اینکه آیا فعالیت بیشتری از طریق گزینه های تماس (خرید) یا فروش (فروش) انجام می شود، بسنجند. به طور کلی، گزینه های فراخوان برای استراتژی های صعودی و گزینه های فروش برای استراتژی های نزولی استفاده می شوند.

نسبت قرارداد به تماس ۰.۷۰ نشان می دهد که سود باز گزینه فروش ۳۰ درصد نسبت به تماس صعودی تر عقب می افتد و بنابراین صعودی است. در مقابل، اگر اندیکاتور ۱.۴۰ باشد، گزینه put 40 درصد بهتر است و می توان آن را نزولی در نظر گرفت.

نسبت حجم قرار دادن به تماس گزینه های BTC. منبع: laevitas.ch

قیمت بیت کوین نتوانست مقاومت ۲۳۳۰۰ دلاری را بشکند، اما تقاضا برای گزینه های تماس صعودی از ۶ ژانویه تا کنون از قیمت های خنثی تا نزولی پیشی گرفته است.

بازار آپشن‌ها در حال حاضر بیشتر با استراتژی‌های خنثی تا صعودی پر شده است، با پشتیبانی ۵۰ درصدی از گزینه‌های تماس و نسبت حجم خرید/تماس نزدیک به ۰.۵۰.

مربوط: بیت کوین در چرخه بعدی به ۲۰۰,۰۰۰ دلار قبل از “Bear Market” 70,000 دلار می رسد – پیش بینی

بازار مشتقه به پتانسیل افزایش بیشتر اشاره دارد

پس از سه هفته متوالی سود ترکیبی ۴۰ درصدی از سال تا به امروز بدون احتساب استیبل کوین ها، هیچ نشانه ای از تقاضای فروش کوتاه مدت وجود ندارد. مهمتر از آن، شاخص اهرم نشان می دهد که گاوها از اهرم بیش از حد استفاده نمی کنند.

بازارهای مشتقه پتانسیل صعود بیشتر را نشان می دهند و اگر ارزش بازار در ۱۸ ژانویه به ۹۵۰ میلیارد دلار بازگردد، دلیلی برای وحشت وجود ندارد. در حال حاضر، بازار آپشن های بیت کوین به نهنگ ها و سازندگان بازار نشان می دهد که از استراتژی خنثی به صعودی حمایت می کنند.

در نهایت، شانس به نفع کسانی است که روی ارزش بازار ۱ تریلیون دلاری شرط می‌بندند، که فضایی برای سود بیشتر باقی می‌گذارد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا