اخبار ارز دیجیتال

ارزش بازار کریپتو به ۸۵۰ میلیون دلار می رسد در حالی که بیت کوین و آلت کوین ها از سقوط FTX بهبود می یابند.

کل بازار ارزهای دیجیتال در حال بازیافتن زمین های از دست رفته است زیرا خطرات سرایت مرتبط با سقوط FTX قابل حل به نظر می رسد.

ارزش بازار ارزهای دیجیتال طی هفت روز گذشته ۲ درصد رشد کرده و به ۸۵۰ میلیارد دلار رسیده است. علیرغم حرکت مثبت و کانال افزایشی که از ۲۰ نوامبر آغاز شد، احساسات کلی همچنان نزولی است و از سال تا به امروز ۶۳.۵ درصد زیان کرده است.

کل ارزش بازار کریپتو به دلار، ۴ ساعت.منبع: Trading View

قیمت بیت کوین (BTC) نیز در طول هفته تنها ۲ درصد افزایش یافته است، اما سرمایه گذاران به سختی می توانند خوشحال شوند، زیرا سطح فعلی ۱۶۸۰۰ دلار نسبت به سال گذشته ۶۴ درصد کاهش یافته است.

صرافی ورشکسته FTX پس از اینکه هکرهای صرافی به انتقال بخشی از دارایی های سرقت شده ۴۷۷ میلیون دلاری به عنوان تلاشی برای پولشویی ادامه دادند، در مرکز جریان اخبار باقی ماند. در ۲۹ نوامبر، تحلیلگران ادعا کردند که برخی از وجوه سرقت شده به OKX منتقل شده است.

روایت FTX باعث شد سیاستمداران خواستار مقررات باشند. در ۲۸ نوامبر، کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) گفت که تنظیم و نظارت بر ارزهای دیجیتال “کاملا ضروری است”. ماکسین واترز، رئیس کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که قانونگذاران در تحقیقی در ۱۳ دسامبر درباره سقوط FTX تحقیق خواهند کرد.

در ۲۸ نوامبر، کراکن صرافی کریپتوکارنسی مستقر در ایالات متحده با پرداخت بیش از ۳۶۲۰۰۰ دلار به عنوان بخشی از معامله ای برای “حل و فصل مسئولیت های مدنی بالقوه” مربوط به نقض تحریم ها علیه ایران موافقت کرد. به گفته دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده، کراکن صادرات داشته است. خدمات آن به کاربرانی که به نظر می‌رسد هنگام انجام تراکنش‌های ارزهای دیجیتال در ایران هستند.

افزایش هفتگی ۲ درصدی ارزش کل بازار عمدتاً ناشی از حرکت مثبت ۷ درصدی قیمت اتر (ETH) بود. احساسات صعودی نیز تأثیر زیادی بر آلتکوین ها داشته است، به طوری که شش سکه از ۸۰ سکه برتر بیش از ۱۰ درصد در این دوره رشد داشته اند.

برندگان و بازندگان هفتگی در میان ۸۰ سکه برتر.منبع: Nomix

فانتوم (FTM) در بحبوحه گزارش هایی مبنی بر اینکه بنیاد فانتوم سودهای ثابتی ایجاد کرده و به مدت ۳۰ سال بدون فروش توکن های FTM دارای باند پرواز بوده، ۲۹.۳ درصد افزایش یافت.

دوج کوین (DOGE) در بحبوحه انتظارات رو به رشد سرمایه گذاران مبنی بر اینکه چشم انداز ایلان ماسک برای توییتر ۲.۰ شامل نوعی ادغام DOGE است، ۲۶.۸ درصد افزایش یافت.

ApeCoin (APE) 15.6٪ افزایش یافت پس از اینکه یک DAO مبتنی بر جامعه متشکل از دارندگان ApeCoin بازار خود را برای خرید و فروش NFT از اکوسیستم Yuga Labs راه اندازی کرد.

Chainlink (LINK) قبل از راه‌اندازی بتای سرویس سهامداری خود در ۶ دسامبر ۱۱.۱% افزایش یافت و فرصت‌های کسب پاداش را برای مالکان افزایش داد.

تقاضای اهرمی بین صعودی و نزولی متعادل است

قراردادهای دائمی، همچنین به عنوان مبادله معکوس شناخته می شوند، دارای نرخ های داخلی هستند که معمولاً هر ۸ ساعت یک بار صورتحساب می گیرند. صرافی ها از این کارمزد برای جلوگیری از عدم تعادل ریسک ارز استفاده می کنند.

نرخ سرمایه گذاری مثبت نشان می دهد که خریدارها (خریداران) اهرم بیشتری می خواهند. با این حال، وضعیت برعکس زمانی اتفاق می‌افتد که شات (فروشنده) به اهرم اضافی نیاز داشته باشد و در نتیجه نرخ تامین مالی منفی شود.

نرخ سرمایه ۷ روزه تجمعی برای معاملات آتی دائمی در ۳۰ نوامبر. منبع: Coinglass

نرخ‌های تامین مالی ۷ روزه بیت‌کوین، اتریوم و XRP نزدیک به صفر است، و داده‌ها تقاضای متعادلی را بین خریدارها (خریداران) و فروشندگان (فروشندگان) لوریج نشان می‌دهند.

تنها استثنا BNB بود که نرخ هفتگی ۱.۳% برای سرمایه گذارانی داشت که دارای شورت اهرمی بودند. اگرچه بار سنگینی برای فروشندگان نیست، اما منعکس کننده نگرانی سرمایه گذاران در مورد خرید BNB در سطح قیمت فعلی است.

معامله گران همچنین باید بازار گزینه ها را تجزیه و تحلیل کنند تا بفهمند آیا نهنگ ها و میزهای آربیتراژ روی استراتژی های صعودی یا نزولی شرط بندی کرده اند یا خیر.

نسبت قرار دادن/تماس گزینه ها صعودی متوسط ​​را نشان می دهد

معامله گران می توانند احساسات کلی بازار را با اندازه گیری اینکه آیا فعالیت بیشتری از طریق گزینه های تماس (خرید) یا فروش (فروش) انجام می شود، بسنجند. به طور کلی، گزینه های فراخوان برای استراتژی های صعودی و گزینه های فروش برای استراتژی های نزولی استفاده می شوند.

نسبت قرارداد به تماس ۰.۷۰ نشان می دهد که سود باز گزینه فروش ۳۰ درصد نسبت به تماس صعودی تر عقب می افتد و بنابراین صعودی است. در مقابل، اگر اندیکاتور ۱.۲۰ باشد، گزینه put 20 درصد بهتر است و می توان آن را نزولی در نظر گرفت.

گزینه‌های بیت‌کوین نسبت بهره باز به تماس را باز می‌کنند. منبع: Laevitas.ch

قیمت بیت کوین در ۳۰ نوامبر نتوانست از مقاومت ۱۷۰۰۰ دلاری خارج شود، اما هیچ تقاضای بیش از حدی برای محافظت از نزول با استفاده از گزینه ها وجود نداشت. در نتیجه، نسبت قرار به تماس در حدود ۰.۵۳ ثابت باقی ماند. بازار آپشن های بیت کوین به شدت توسط استراتژی های خنثی تا نزولی پر شده است، همانطور که سطح فعلی پشتیبانی از گزینه های خرید (تماس ها) نشان می دهد.

علیرغم افزایش قیمت هفتگی در برخی آلتکوین ها و افزایش ۷.۱ درصدی قیمت اتر، هیچ نشانه ای از بهبود احساسات از سوی شاخص های مشتقات مشاهده نشد.

تقاضای متعادلی برای اهرم با استفاده از قراردادهای آتی وجود داشت و آزمایش قیمت بیت کوین در سطح ۱۷۰۰۰ دلار معیارهای ریسک گزینه های BTC را بهبود بخشید.

در حال حاضر، شانس این است که مقاومت ۸۷۰ میلیارد دلاری ارزش بازار قدرت را نشان دهد، اما یک حرکت منفی ۵ درصدی به سمت حمایت ۸۱۰ میلیارد دلاری برای شکست کانال صعودی کافی نیست. خطر ورشکستگی FTX

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا