اخبار ارز دیجیتال

ارزش بازار کریپتو به 850 میلیارد دلار کاهش می یابد زیرا داده ها نشان دهنده کاهش بیشتر است

بازار ارزهای دیجیتال نسبت به پایین‌ترین حد خود در 9 نوامبر 11 درصد افزایش یافته است، اما برخی شاخص‌ها به فقدان قابل توجه اعتماد سرمایه‌گذاران اشاره می‌کنند.

ارزش بازار ارزهای دیجیتال بین 8 نوامبر تا 10 نوامبر 24 درصد کاهش یافت و به 770 میلیارد دلار رسید. اما پس از فروکش کردن وحشت اولیه و متوقف شدن انحلال قراردادهای آتی بر قیمت دارایی ها، بهبود شدید 16 درصدی به دنبال داشت.

کل سرمایه بازار کریپتو به دلار، 2 روزمنبع: Trading View

کاهش این هفته اولین خودرویی نبود که در آن بازار به زیر سطح ارزش بازار 850 میلیارد دلاری سقوط کرد، زیرا الگوی مشابهی در ژوئن و جولای ظاهر شد. در هر دو مورد، حمایت قدرت نشان داد، اما پایین ترین سطح روزانه 770 میلیارد دلاری در 9 نوامبر پایین ترین رقم از دسامبر 2020 بود.

کاهش هفتگی 17.6 درصدی ارزش کل بازار عمدتاً تحت تأثیر زیان 18.3 درصدی بیت کوین (BTC) و حرکت منفی 22.6 درصدی قیمت اتر (ETH) بود. با این حال، تأثیر بر قیمت آلتکوین شدیدتر بود، به طوری که 8 سکه از 80 سکه برتر بیش از 30 درصد در طول دوره کاهش یافتند.

برندگان و بازندگان هفتگی در میان 80 سکه برتر.منبع: Nomix

توکن FTX (FTT) و Solana (SOL) به شدت تحت تأثیر انحلال‌ها پس از ورشکستگی صرافی FTX و Alameda Research قرار گرفته‌اند.

Aptos (APT) 33 درصد سقوط کرد تکذیب شایعات گنجینه ای از آزمایشگاه های Aptos یا بنیاد Aptos که توسط FTX نگهداری می شود.

تقاضای استیبل کوین در آسیا خنثی می ماند

حق بیمه USD Coin (USDC) شاخص خوبی از تقاضا برای معامله گران خرده فروشی ارزهای دیجیتال مستقر در چین است. تفاوت بین معاملات همتا به همتا مبتنی بر چین و دلار آمریکا را اندازه گیری می کند.

تقاضای خرید بیش از حد به اندیکاتورهای بالاتر از 100 درصد ارزش منصفانه فشار وارد می کند و در بازارهای نزولی، استیبل کوین ها مملو از پیشنهادات بازار هستند که منجر به تخفیف های 4 درصد یا بیشتر می شود.

USDC همتا به همتا در مقابل USD/CNY. منبع: OKX

حق بیمه USDC در حال حاضر 100.8 درصد است، در مقایسه با هفته قبل ثابت است. بنابراین، علیرغم کاهش 24 درصدی ارزش بازار ارزهای دیجیتال، هیچ فروش وحشتناکی توسط سرمایه گذاران خرده فروشی آسیایی وجود نداشت.

با این حال، این داده‌ها را نباید صعودی دانست زیرا فشار خرید USDC نشان می‌دهد که معامله‌گران به استیبل کوین‌ها پناه می‌برند.

تعداد کمی از خریداران اهرمی از بازار آتی استفاده می کنند

قراردادهای دائمی، همچنین به عنوان مبادله معکوس شناخته می شوند، دارای نرخ های داخلی هستند که معمولاً هر 8 ساعت یک بار صورتحساب می گیرند. صرافی ها از این کارمزد برای جلوگیری از عدم تعادل ریسک ارز استفاده می کنند.

نرخ سرمایه گذاری مثبت نشان می دهد که خریدارها (خریداران) اهرم بیشتری می خواهند. با این حال، وضعیت برعکس زمانی اتفاق می‌افتد که شات (فروشنده) به اهرم اضافی نیاز داشته باشد و در نتیجه نرخ تامین مالی منفی شود.

نرخ بودجه 7 روزه برای معاملات آتی دائمی در 11 نوامبر. منبع: Coinglass

همانطور که در بالا ذکر شد، نرخ تامین مالی 7 روزه برای دو بزرگترین ارز رمزنگاری شده اندکی منفی است و داده ها نشان دهنده تقاضای بیش از حد برای شورت (فروشندگان) است. 0.40% هزینه هفتگی برای حفظ موقعیت های باز وجود دارد، اما نگران نباشید.

معامله گران همچنین باید بازار گزینه ها را تجزیه و تحلیل کنند تا بفهمند آیا نهنگ ها و میزهای آربیتراژ روی استراتژی های صعودی یا نزولی شرط بندی کرده اند یا خیر.

نسبت قرار دادن/تماس گزینه‌ها احساسات رو به وخامت را نشان می‌دهد

معامله گران می توانند احساسات کلی بازار را با اندازه گیری اینکه آیا فعالیت بیشتری از طریق گزینه های تماس (خرید) یا فروش (فروش) انجام می شود، بسنجند. به طور کلی، گزینه های فراخوان برای استراتژی های صعودی و گزینه های فروش برای استراتژی های نزولی استفاده می شوند.

نسبت قرارداد به تماس 0.70 نشان می دهد که سود باز گزینه فروش 30 درصد نسبت به تماس صعودی تر عقب می افتد و بنابراین صعودی است. در مقابل، اگر اندیکاتور 1.20 باشد، گزینه put 20 درصد بهتر است و می توان آن را نزولی در نظر گرفت.

نسبت قرار دادن به تماس برای گزینه های BTC. منبع: Cryptorank.io

با کاهش قیمت بیت کوین به زیر 18500 دلار در 8 نوامبر، سرمایه گذاران برای محافظت از نزولی تلاش کردند. در نتیجه، نسبت قرار به تماس از آن زمان به 0.65 افزایش یافته است. با این حال، بازار آپشن های بیت کوین همچنان با استراتژی های خنثی تا نزولی پرجمعیت تر است، همانطور که سطح فعلی 0.63 نشان می دهد.

فقدان تقاضا برای استیبل کوین ها در آسیا را با حق بیمه دائمی قراردادهای منحرف شده ترکیب کنید، و واضح است که معامله گران از حمایت 850 میلیارد دلاری ارزش بازار در کوتاه مدت راضی نیستند.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا