اخبار ارز دیجیتال

با نزدیک شدن قیمت بیت کوین به ۲۰۰۰۰ دلار، ارزش بازار کریپتو به ۱ تریلیون دلار نزدیک می شود

معامله گران کریپتو با هدف قیمت بیت کوین ۲۰۰۰۰ دلار و ارزش بازار ارزهای دیجیتال بیش از ۹۰۰ میلیارد دلار به دنبال گزینه های خنثی تا صعودی هستند.

ارزش بازار ارزهای دیجیتال در ۱۳ ژانویه پس از عبور از ۹۰۰ میلیارد دلار در ۱۲ ژانویه به بالاترین سطح خود در بیش از دو ماه گذشته رسید.

در حالی که افزایش ۱۵.۵ درصدی از سال تا به امروز امیدوارکننده به نظر می رسد، این سطح هنوز ۵۰ درصد از ارزش بازار ارزهای دیجیتال ۱.۸۸ تریلیون دلاری است که قبل از فروپاشی اکوسیستم Terra-Luna در آوریل ۲۰۲۲ مشاهده شد. همچنین پایین تر است.

کل سرمایه بازار کریپتو، USD.منبع: Trading View

به نظر می رسد «شک و تردید امیدوارانه» بیشتر احساسات سرمایه گذاران را در این مقطع به بهترین وجه توصیف می کند، به خصوص پس از کشمکش اخیر برای بازپس گیری ارزش بازار یک تریلیون دلاری در اوایل نوامبر. صعود به ۱ تریلیون دلار با اصلاح ۲۷.۶ درصدی در سه روز دنبال شد و حرکت صعودی مورد انتظار معامله گران را خنثی کرد.

در حالی که بیت کوین (BTC) نسبت به سال گذشته ۱۵.۷ درصد افزایش یافته است، سناریوی متفاوتی برای آلت کوین ها ظاهر شده است، به طوری که تعداد انگشت شماری از سکه ها در مدت مشابه بیش از ۵۰ درصد افزایش یافته اند. برخی از سرمایه گذاران این افزایش را به داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ایالات متحده که در ۱۲ ژانویه منتشر شد، نسبت دادند که از این فرضیه حمایت می کند که تورم همچنان در حال کاهش است.

شرایط اقتصاد کلان ممکن است بهبود یافته باشد، اما اوضاع برای شرکت‌های ارزهای دیجیتال تاریک به نظر می‌رسد. بانک تجاری متروپولیتن (MCB) مستقر در نیویورک در ۹ ژانویه اعلام کرد که ارز دیجیتال خود را به صورت عمودی می بندد و دلیل آن تغییر محیط نظارتی و مشکلات اخیر صنعت است. مشتریان مرتبط با رمزارز ۶ درصد از کل سپرده های بانکی را تشکیل می دهند.

در ۱۲ ژانویه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) از وام دهنده ارزهای دیجیتال Genesis Global Capital و صرافی ارزهای دیجیتال Gemini به دلیل ارائه اوراق بهادار ثبت نشده از طریق برنامه “Earn” جمینی اتهاماتی را دریافت کرد.

پس از اینکه Crypto.com موج جدیدی از اخراج کارکنان را در ۱۳ ژانویه اعلام کرد، ضربه نهایی در ۱۳ ژانویه وارد شد و نیروی کار جهانی را ۲۰٪ کاهش داد. دیگر صرافی‌های ارزهای دیجیتال که اخیراً در ماه گذشته از کاهش شغل خود خبر داده‌اند عبارتند از Kraken، Coinbase و Huobi.

با وجود جریان اخبار ترسناک، تنها UNUS SED (LEO) 13 روز اول سال ۲۰۲۳ را به پایان رساند، با بادهای دنباله دار اقتصاد کلان برای دارایی های ریسک پذیر.

برندگان و بازندگان هفتگی در میان ۸۰ سکه برتر.منبع: Nomix

Lido DAO (LDO) 108٪ افزایش یافته است. این به این دلیل است که سرمایه گذاران انتظار دارند اتریوم شانگهای ارتقا یابد. این امکان خروج اتر سهامدار را فراهم می کند و تقاضا برای پروتکل های استیکینگ مایع را افزایش می دهد.

پس از اینکه چندین برنامه غیرمتمرکز از جمله Liquidswap DEX، سهام و بازدهی Ditto Finance و بازار NFT Topaz Market شروع به افزایش حجم معاملات خود کردند، Aptos (APT) 98 درصد رشد کرد.

خوش بینی (OP) پس از راه اندازی شبکه لایه ۲ تا ۷۰ درصد افزایش یافت و با Arbiturm رقیب ترکیب شد تا از تراکنش های زنجیره ای اصلی اتریوم پیشی بگیرد.

تقاضای اهرمی بین صعودی و نزولی متعادل است

قراردادهای دائمی، همچنین به عنوان مبادله معکوس شناخته می شوند، دارای نرخ های داخلی هستند که معمولاً هر ۸ ساعت یک بار صورتحساب می گیرند. صرافی ها از این کارمزد برای جلوگیری از عدم تعادل ریسک ارز استفاده می کنند.

نرخ سرمایه گذاری مثبت نشان می دهد که خریدارها (خریداران) اهرم بیشتری می خواهند. با این حال، وضعیت برعکس زمانی اتفاق می‌افتد که شات (فروشنده) به اهرم اضافی نیاز داشته باشد و در نتیجه نرخ تامین مالی منفی شود.

معاملات آتی دائمی در ۱۳ ژانویه نرخ های سرمایه هفت روزه انباشته شدند. منبع: Coinglass

نرخ تامین مالی ۷ روزه برای بیت کوین و آلت کوین ها نزدیک به صفر است، با داده ها که تقاضای متعادلی را بین خریدارها (خریداران) و فروشندگان (فروشندگان) لوریج نشان می دهد.

اگر خرس‌ها هفته‌ای ۰.۳ درصد برای حفظ شرط‌های اهرمی خود در Solana (SOL) و BNB پرداخت کنند، این فقط ۱.۲ درصد در ماه خواهد بود. این برای اکثر معامله گران بی ربط است.

مربوط: قیمت بیت کوین به ۱۹۰۰۰ دلار افزایش می یابد، اما تحلیلگران می گویند که ممکن است در مرحله بعدی آزمایش مجدد ۱۷.۳۰۰۰ دلار انجام شود.

تقاضای معامله گران برای گزینه های خنثی تا صعودی افزایش می یابد

معامله گران می توانند احساسات کلی بازار را با اندازه گیری اینکه آیا فعالیت بیشتری از طریق گزینه های تماس (خرید) یا فروش (فروش) انجام می شود، بسنجند. به طور کلی، گزینه های فراخوان برای استراتژی های صعودی و گزینه های فروش برای استراتژی های نزولی استفاده می شوند.

نسبت قرارداد به تماس ۰.۷۰ نشان می دهد که سود باز گزینه فروش ۳۰ درصد نسبت به تماس های صعودی بیشتر عقب می افتد که صعودی است. در مقابل، اگر اندیکاتور ۱.۴۰ باشد، گزینه put 40 درصد بهتر است و می توان آن را نزولی در نظر گرفت.

نسبت قرار دادن به تماس حجم گزینه های BTC. منبع: laevitas.ch

از ۴ ژانویه تا ۶ ژانویه، گزینه های قرار دادن محافظ بر فضا مسلط بودند زیرا متریک به بالای ۱ رسید. از ژانویه، این حرکت در نهایت تضعیف شد و وضعیت برعکس ظاهر شد زیرا تقاضا برای گزینه‌های خرید خنثی تا صعودی بیش از حد شد. ۷.

فقدان اهرم‌های کوتاه و تقاضا برای محافظت، امتیاز را به روند صعودی می‌دهد

با توجه به افزایش ۱۵.۷ درصدی از اوایل سال ۲۰۲۳، شاخص مشتقات هیچ نشانه ای از تقاضا از سوی شورت های اهرمی یا گزینه های فروش محافظ را منعکس نمی کند. گاوها می توانند خوشحال شوند که مقاومت ۹۰۰ میلیارد دلاری ارزش بازار با مقاومت کمی روبرو است، اما شاخص های مشتقات نشان می دهد که خرس ها صبورانه منتظر یک نقطه ورود کوتاه هستند.

با توجه به جریان اخبار نزولی بازار، امید اصلی گاوها به ایجاد یک محیط اقتصادی کلان مطلوب است که تا حد زیادی به نحوه گزارش داده های خرده فروشی در هفته آینده بستگی دارد.

چین همچنین اطلاعات اقتصادی خود را در ۱۶ ژانویه منتشر خواهد کرد و ایالات متحده نیز همین کار را در ۱۸ ژانویه انجام خواهد داد. یکی دیگر از تأثیرات بالقوه بر قیمت ها می تواند چاپ CPI انگلستان باشد که قرار است در ۱۸ ژانویه اعلام شود.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا