اخبار ارز دیجیتال

بنیانگذاران تورنادو کش به پولشویی و نقض تحریم ها متهم شدند

رومن سمینوف در لیست تحریم های OFAC قرار گرفت و رومن استورم دستگیر شد، زیرا ایالات متحده به سرکوب میکسرهای ارزهای دیجیتال ادامه می دهد.

دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (OFAC) رومن سمیونوف، یکی از بنیانگذاران رمزارز «میکسر» تورنادو کش را به فهرست اتباع ویژه تعیین شده و افراد مسدود شده (SDN) خود در ۲۳ اوت اضافه کرد. یکی از بنیانگذاران رومن استورم در همان روز توسط دفتر تحقیقات فدرال ایالت واشنگتن و بخش تحقیقات جنایی سرویس درآمد داخلی دستگیر شد.

سمیونوف و استورم در کیفرخواستی که در ۲۳ اوت منتشر شد به توطئه برای پولشویی، توطئه برای نقض تحریم‌ها و توطئه برای انجام یک تجارت انتقال پول غیرمجاز متهم شدند. دو اتهام اول هر کدام حداکثر ۲۰ سال زندان دارند. . حواله ها تا پنج سال حبس دارد.

سمیونوف هنوز متواری است. الکسی پرتسف، یکی از بنیانگذاران نسل سوم تورنادو کش، در آگوست ۲۰۲۲ در هلند به ظن پولشویی دستگیر شد.

مطالب مرتبط: پنج سازمان اجرایی ایالات متحده برای مبارزه با جرایم ارز دیجیتال، گروه ویژه جدیدی تشکیل دادند.

دیمین ویلیامز، دادستان ناحیه جنوبی نیویورک، در بیانیه ای که توسط وزارت دادگستری (DOJ) منتشر شد، گفت:

“همانطور که ادعا شد […] در حالی که استورم و سمینوف علناً ادعا می کنند که خدمات پیچیده حفظ حریم خصوصی را ارائه می دهند، آنها در واقع به هکرها و کلاهبرداران کمک می کنند تا عواقب جنایات خود را پنهان کنند. “

این اقدام اجرایی ادامه سرکوب انبارهای تورنادو توسط دولت ایالات متحده است که از سال گذشته آغاز شد. در آگوست ۲۰۲۲، OFAC 44 آدرس USD Coin (USDC) و Ether (ETH) را در لیست SDN خود قرار داد و عملاً استفاده ساکنان ایالات متحده از این سرویس را مسدود کرد.

تحریم‌های OFAC علیه تورنادو کش واکنش‌های منفی را در جامعه ارزهای دیجیتال برانگیخته است. کوین بیس شکایت شش نفر را که مدعی بودند وزارت خزانه داری در تحریم میکسرها از اختیارات خود فراتر رفته است، پذیرفته است. گروه حمایت از Coin Center نیز شکایت مشابهی را مطرح کرده است. تام امر، نماینده کنگره آمریکا، یکی از حامیان ارزهای دیجیتال، نیز نامه ای به جانت یلن، وزیر خزانه داری فرستاد و این اقدام را زیر سوال برد.

هم وزارت دادگستری و هم OFAC به طور خاص به نقش تورنادو کش در پولشویی از گروه لازاروس، یک هکر مرتبط با کره شمالی که در لیست SDN نیز هست اشاره می کنند، اما تورنادو کش در چندین فعالیت دیگر نیز شرکت داشته است. درگیر هک شدن وزارت دادگستری ادعا می کند که در مجموع، میکسر بیش از ۱ میلیارد دلار در سودهای غیرقانونی پولشویی کرده است.

مجله: Tornado Cash 2.0: The Race to Build a Safe and Legal Coin Mixer

نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا