اخبار ارز دیجیتال

وکیل می گوید، رومن استورم، توسعه دهنده تورنادو کش با قید وثیقه آزاد شد

برایان کلاین، وکیل رومن استورم، گفت که سازنده در ۲۴ اوت، یک روز پس از اعلام اتهامات مربوط به پولشویی و سایر تخلفات توسط وزارت دادگستری ایالات متحده، به قید وثیقه آزاد شد.

رومن استورم، یکی از بنیانگذاران تورنادو کش، که در ۲۳ اوت به دلیل پولشویی و سایر اتهامات دستگیر شد، مدت کوتاهی پس از بازداشت توسط وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) با قرار وثیقه آزاد شد. وکیلش گفت

وکیل استورم، برایان کلاین، در ۲۴ آگوست به X (توئیتر سابق) گفت: حاضر استورم با قرار وثیقه آزاد شده است.

کلاین گفت که هنوز از این واقعیت که دادستان ها یک توسعه دهنده را صرفاً به این دلیل که در توسعه نرم افزار همکاری کرده است، متهم کرده اند، «عمیقاً متأسف است». او اضافه کرد:

نظریه های حقوقی بدیع آنها پیامدهای خطرناکی برای همه توسعه دهندگان نرم افزار دارد.

در ۲۳ آگوست، وزارت دادگستری ایالات متحده دستگیری استورم را به همراه اتهاماتی علیه بنیانگذاران تورنادو کش استورم و رومن سمینوف اعلام کرد.

مقامات ایالات متحده، از جمله، توسعه دهنده را به راه اندازی سرویس Tornado Cash و پولشویی بیش از یک میلیارد دلار از “درآمدهای مجرمانه” متهم کرده اند. اتهامات تکمیلی مربوط به «توطئه برای نقض تحریم‌ها» و «اجتماع و تبانی برای راه اندازی یک تجارت انتقال پول غیرمجاز» است.

وکیل استورم، کلاین، فوراً به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.

مربوط: قاضی دعوای Tornado Cash از خزانه داری ایالات متحده در اقدامی اجمالی حمایت می کند.

آخرین اخبار نزدیک به یک سال پس از آن منتشر می شود که وزارت خزانه داری ایالات متحده آدرس مربوط به تورنادو را به فهرست اتباع ویژه تعیین شده دفتر کنترل دارایی های خارجی اضافه کرد. مقامات هلندی یکی دیگر از توسعه دهندگان کش تورنادو به نام الکسی پرتسف را دستگیر کردند. سازنده پس از گذراندن نزدیک به نه ماه در زندان در آوریل ۲۰۲۳ از زندان آزاد شد.

با این حال، Pertsev و Storm تنها توسعه دهندگانی نیستند که در ارتباط با Tornado Cash تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند. یکی دیگر از بنیانگذاران، رومن سمینوف، نیز در تاریخ ۲۳ اوت به لیست اتباع ویژه تعیین شده و افراد مسدود شده OFAC اضافه شد. توسعه دهنده هنوز آزاد است.

مجله: سوال بزرگ: آیا NSA بیت کوین را ایجاد کرده است؟نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا