اخبار ارز دیجیتال

۵ ارز دیجیتال برتر گوگل در جهان در سال ۲۰۲۲

بیت کوین به دلیل موقعیت نام تجاری برتر و قرار گرفتن در یک لیگ خاص در مورد تمرکززدایی، همچنان پرجستجوترین ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۲ است.

در سال ۲۰۲۲، ارزهای رمزپایه تحت تأثیر هجوم فدرال رزرو جنگ طلب و فروپاشی پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال مانند FTX، Terra و شبکه سلسیوس قرار گرفتند.

بیشترین جستجوی ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ کدامند؟

شایان ذکر است، ارزش‌گذاری ترکیبی بازار همه ارزهای دیجیتال تقریباً ۷۰ درصد از سال گذشته (YTD) کاهش یافته و به حدود ۷۷۰ میلیارد دلار رسیده است که نشان‌دهنده تسلیم عظیم معامله‌گران و سرمایه‌گذاران است.

طبق گزارش گوگل ترندز، کاهش تقاضا همچنین درخواست های اینترنتی برای کلمه کلیدی «خرید ارز دیجیتال» را به پایین ترین حد خود از فوریه ۲۰۲۰ رساند.

علاقه داشتن به کلمه کلیدی “خرید ارز مجازی” در ۵ سال گذشته.منبع: گوگل ترندز

با این وجود، آخرین گزارش پرداخت‌های مصرف‌کننده جهانی Accenture در سال ۲۰۲۲ نشان می‌دهد که با وجود سقوط بازار در سال ۲۰۲۲، علاقه خرده‌فروشان به ارزهای دیجیتال همچنان بالاست. دلایل ذکر شده توسط پاسخ دهندگان شامل سرمایه گذاری بلند مدت (۲۸%)، کنجکاوی (۲۲%) و حدس و گمان کوتاه مدت (۲۱%) بود.

در همین حال، مطالعه دیگری توسط پورتال مالی شخصی DollarGeek به ارزهای رمزنگاری شده جهان که بیشترین جستجو را در سال ۲۰۲۲ انجام داده اند، پرداخته است، و ایده ای تقریبی از اینکه خرده فروشان احتمالاً در چه چیزی برای سال ۲۰۲۳ سرمایه گذاری خواهند کرد، را نشان می دهد.

۱۰ ارز دیجیتال برتر بر اساس جستجوهای ماهانه ایالات متحده و جهان. منبع: DollarGeek

بیت کوین هنوز هم بیشترین تعداد گوگل را دارد

بر اساس نظرسنجی DollarGeek، بیت کوین (BTC) به عنوان بیشترین رمزارز گوگل در سال ۲۰۲۲ ظاهر شد و ماهانه ۲۸.۴۱ میلیون جستجو در سراسر جهان را به خود جلب کرد.

علاقه نسبتاً بالا باقی می ماند زیرا کارشناسان کیفیت آن را در مقایسه با سایر دارایی های رمزنگاری شده در صنعت ارزیابی می کنند. برای مثال، تیم دریپر، سرمایه‌گذار مخاطره‌آمیز، معتقد است که با ادامه زمستان کریپتو، سکه‌های ضعیف‌تر به آثار باقی‌مانده تبدیل خواهند شد و به نفع بیت‌کوین خواهند بود.

مطالب مرتبط: تیم دراپر همچنان در مورد پیش بینی قیمت بیت کوین ۲۵۰۰۰۰ دلار در سال ۲۰۲۳ مثبت است

قیمت بیت کوین تقریباً ۶۵ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است و برخی از تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که این کاهش بیشتر به سمت ۱۰۰۰۰ دلار باشد. با این حال، جستجوهای اینترنتی در ۱۲ ماه گذشته نشان می‌دهد که بیشتر مردم بیت‌کوین را برای خرید آن جستجو کرده‌اند، نه برای فروش آن. این نشان می دهد که اکثر مردم تا به حال مالک بیت کوین نبوده اند.

علاقه به کلمات کلیدی “خرید بیت کوین” (قرمز) و “فروش بیت کوین” (آبی) در ۱۲ ماه گذشته.منبع: گوگل ترندز

Dogecoin مورد علاقه ایلان ماسک در رتبه دوم قرار دارد

Dogecoin (DOGE) با میانگین ۵.۸۵ میلیون جستجو در ماه در سراسر جهان در سال ۲۰۲۲ رتبه دوم بیت کوین را دارد.

ارزهای دیجیتال ممتیک عمدتاً به این دلیل خبرساز شدند که ایلان ماسک توییتر را خرید و دنبال کنندگانش را با ایده ادغام پرداخت های DOGE در پرداخت های درون برنامه ای اذیت کرد. با این حال، پس از اینکه در فهرست رابینهود، یک پلت فرم معاملاتی بدون کمیسیون مستقر در ایالات متحده قرار گرفت، شهرت یافت.

روی “Collect” در زیر تصویر بالای صفحه کلیک کنید، یا این لینک را دنبال کنید.

این رویدادها به Dogecoin کمک کرد تا یک افزایش موقت در جستجوهای اینترنتی را ثبت کند، همانطور که در نمودار Google Trends در زیر نشان داده شده است. برای مثال، خرید نهایی توییتر توسط ماسک در اواخر اکتبر با روند اینترنت برای بازگشت Dogecoin به ۱۰۰ کامل همزمان شد.

علاقه به کلمه کلیدی ‘dogecoin’ در ۱۲ ماه گذشته.منبع: گوگل ترندز

بنابراین، در حالی که قیمت DOGE از سال تا به امروز حدود ۵۵٪ کاهش یافته است، داده های جستجوی اینترنتی نشان می دهد که مجموعه خریداران بالقوه ممکن است نسبتاً بزرگتر از فروشندگان باشد، مشابه بیت کوین. من اینجا هستم.

علاقه به کلمات کلیدی “خرید دوج کوین” (آبی) و “فروش دوج کوین” (قرمز) در ۱۲ ماه گذشته.منبع: Google Trends

Shiba Inu شماره ۳ است، اما Dogecoin را در ایالات متحده شکست می دهد

تعداد جستجوهای ماهانه اینترنتی برای شیبا اینو (SHIB) به ۴.۴۳ میلیون در سراسر جهان رسیده است. با این وجود، Memecoin بزرگترین رقیب خود در ایالات متحده، Dogecoin را با ۱.۲۹ میلیون جستجو ماهانه در برابر ۷۲۹۰۰۰ DOGE شکست داد.

این با وجود عملکرد ضعیف شیبا اینو در قیمت در سال ۲۰۲۲ در مقایسه با Dogecoin است. SHIB تا به امروز حدود ۷۵ درصد کاهش یافته است، اما به دلیل نفوذ به Metaverse و راه اندازی احتمالی Sibarium، بلاک چین لایه اتریوم ۲ Shiba Inu همچنان در اخبار باقی مانده است.

علاوه بر این، جستجوهای اینترنتی برای Shiba Inu نیز به دلیل Crypto.com، صرافی ارزهای دیجیتال با بزرگترین موقعیت SHIB از نوامبر ۲۰۲۲ افزایش یافته است. .

علاقه به کلمه کلیدی “شیبا اینو” در ۱۲ ماه گذشته.منبع: گوگل ترندز

با این حال، کریس مارشالک، مدیرعامل Crypto.com فاش کرد که افزایش ذخیره SHIB به دلیل خرید مشتری است.

ادغام به اتریوم کمک می کند تا جایگاه چهارم را ایمن کند

اتریوم با وجود افت ۶۷ درصدی قیمت اتر (ETH) در سال ۲۰۲۲ با ۳٫۸۴ میلیون جستجوی ماهانه، چهارمین ارز دیجیتال پرجستجو در جهان است.

دومین بلاک چین بزرگ از نظر ارزش بازار در طول سال در اخبار باقی ماند زیرا با ادغام از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) تبدیل شد. به طور خاص، علاقه به کلمه کلیدی “اتریوم” و عبارات مرتبط مانند “اتریوم ۲.۰” و “ادغام” در سپتامبر زمانی که سوئیچ PoS رخ داد به اوج خود رسید.

علاقه به کلمه کلیدی “ادغام” در ۱۲ ماه گذشته.منبع: Google Trends

جستجوهای اینترنتی برای اتریوم نیز ممکن است به دلیل نگرانی از تبدیل شدن آن به یک امنیت پس از ارتقای PoS، شتاب بیشتری پیدا کند. اخیراً پلتفرم ارزهای دیجیتال Paxful به دلایل مشابه، پشتیبانی از ETH را کنار گذاشته است.

پمپ کاردانو پنجمین درخواست های اینترنتی را به ارمغان می آورد

Cardano (ADA) پنجمین ارز رمزنگاری شده گوگل شده در جهان است و به طور متوسط ​​۱.۴۷ میلیون جستجوی اینترنتی ماهانه در سال ۲۰۲۲ به خود جلب کرده است.

روند کاردانو در ژانویه ۲۰۲۲ زمانی که ADA از نظر قیمت از بیت کوین و اتر پیشی گرفت، شتاب خاصی به دست آورد. اما از آن زمان، جستجوها کاهش یافته است، حتی اگر هارد فورک Vasil در ماه سپتامبر مورد توجه قرار نگرفت.

علاقه به کلمه کلیدی “کاردانو” در ۱۲ ماه گذشته.منبع: Google Trends

سایر ارزهای رمزنگاری شده با بیشترین جستجو در سال ۲۰۲۲ عبارتند از Avalanche (AVAX)، Litecoin (LTC)، XRP (XRP)، SafeMoon (SAFEMOON) و Nexus (NXS).

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا