اخبار ارز دیجیتال

انتقاد یک مقام ارشد فدرال رزرو از بیت کوین

فهرست

  • زیر سوال بردن مفید بودن بیت کوین
  • بررسی های قبلی

نیل کشکاری، رئیس بانک فدرال رزرو مینیاپولیس اخیراً انتقاد کرد نقش بیت کوین به عنوان یک محافظ تورم استدلال می کند که این ارز دیجیتال نتوانسته است هیچ مزیت واقعی را در دهه پس از پیدایش خود ارائه دهد.

کشکاری خطاب به حضار خاطرنشان کرد که علیرغم برجستگی بیت کوین، این بیت کوین برای تراکنش های معمولی مانند خرید اقلام روزمره پذیرفته نشده است.

زیر سوال بردن مفید بودن بیت کوین

اظهارات کشکاری این ایده غالباً مبنی بر اینکه بیت کوین سپر در برابر تورم است را به چالش می کشد.

وی خاطرنشان کرد که در جریان افزایش تورم اخیر، بیت کوین به عنوان یک ذخیره ارزش پایدار دوام نیاورد، در عوض به عنوان یک دارایی پرخطر عمل کرد و با افزایش نرخ بهره، ارزش آن کاهش یافت.

این مشاهدات نقش شناخته شده ارز دیجیتال به عنوان یک پناهگاه امن در طول آشفتگی اقتصادی را زیر سوال می برد، ادعای کلیدی که علاقه سرمایه گذاران را برانگیخته است.

من هرگز کسی را ندیده‌ام که با استفاده از بیت‌کوین به‌عنوان ارز، چیزی بخرد. بنابراین همیشه می‌پرسم چه مشکلی را می‌خواهد حل کند. اول شنیدم که یک پوشش تورمی است، سپس شنیدم که افزایش زیادی در تورم است. بیت کوین “معلوم شد که یک محافظ تورم وحشتناکی است. زمانی که ما نرخ بهره را افزایش دادیم، بیت کوین شکست خورد. این فقط یک دارایی پرخطر دیگر است. بیش از ۱۰ سال از آن زمان می گذرد و هیچ کس نتوانسته هیچ سود واقعی برای این وضعیت بیان کند. دنیای واقعی چیزی جز حدس و گمان نیست.»

بررسی های قبلی

این اولین بار نیست که کشکاری در مورد ارزهای دیجیتال ابراز تردید می کند. او قبلاً اعلام کرده بود که بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال مملو از «هزاران سکه ناخواسته» است و عدم استفاده از موارد استفاده فراتر از فعالیت‌های غیرقانونی مانند خرید و فروش مواد مخدر و فحشا را برجسته کرد. او تا آنجا پیش رفت که در بیانیه‌ای در سال ۲۰۲۱ گفت که این صنعت «۹۵ درصد تقلب، اغراق، سر و صدا و سردرگمی است».

رئیس بانک مرکزی همچنین نسبت به گسترش آلتکوین ها و سهولت ایجاد آنها ابراز نگرانی کرد که به طنز آن را به احتمال انتشار یک “سکه مونتانا” فرضی تشبیه کرد.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا