🚨 اخبار ارز دیجیتال

داستان های برتر برای جمع آوری سرمایه رمزنگاری در سال ۲۰۲۲

سال ۲۰۲۲ یک سال رکوردشکنی برای VCهای بلاک چین و ارزهای دیجیتال بود. این می تواند یک چیز خوب یا یک چیز بد باشد، بسته به اینکه از چه کسی بپرسید.

سال ۲۰۲۲ نقطه عطفی برای سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز ارزهای دیجیتال بود زیرا سرمایه‌گذاران ده‌ها میلیارد دلار را به استارت‌آپ‌های متمرکز بر بلاک چین سرازیر کردند، علی‌رغم روند نزولی شدید قیمت دارایی‌ها. آیا مدل غالب تامین مالی ارز دیجیتال برای صنعت خوب است؟ فقط زمان مشخص خواهد کرد.

تحقیقات کوین تلگراف هنوز تمام ارقام جمع آوری کمک های مالی امسال را محاسبه می کند، اما سال ۲۰۲۲ به راحتی از همه سال های دیگر از نظر کل سرمایه جذب شده و معاملات انجام شده پیشی گرفته است. جریان ورودی VC در هر یک از دو سه ماهه اول از ۱۴ میلیارد دلار فراتر رفت و در سه ماهه سوم به کمتر از ۵ میلیارد دلار رسید. با توجه به سرایت صنعت ناشی از سقوط ناگهانی درجه سانتیگراد، Three Arrows Capital، Genesis و BlockFi، هنوز یک عدد قابل توجه است. مهمتر از همه، FTX.

با این پیشینه، ما فهرستی از بزرگترین داستان های جمع آوری کمک های مالی سال ۲۰۲۲ را گردآوری کرده ایم.

Haun Ventures: 1.5 میلیارد دلار جمع آوری می کند

در ماه مارس، کتی هاون، سرمایه‌گذار رمزارز و عضو هیئت‌مدیره کوین‌بیس، ۱.۵ میلیارد دلار برای دو صندوق سرمایه‌گذاری متمرکز بر Web3 جمع‌آوری کرد. Haun Ventures که به تازگی راه اندازی شده است، یک صندوق اولیه ۵۰۰ میلیون دلاری و یک صندوق شتاب دهی یک میلیارد دلاری برای سرمایه گذاری در “هر لایه از پشته فناوری Web3” ایجاد کرده است. کیتی هاون مدیران سابق Airbnb، Coinbase و انکوباتور فناوری Google Jigsaw را برای راه اندازی صندوق جدید استخدام کرد.

Web3 در ۱۲ ماه گذشته کانون اصلی سرمایه گذاری خطرپذیر بوده است. گفته می شود که شرکت Web3 در حال کار بر روی نسخه بعدی اینترنت غیرمتمرکز است، اما این مفهوم مبهم باقی مانده و صنعت پشت آن هنوز در مراحل اولیه خود است.

مربوط: سرمایه گذاران Web3 را تعقیب می کنند زیرا صنعت بلاک چین با وجود بازار خرسی ایجاد می شود

Huobi Global: راه اندازی صندوق ۱ میلیارد دلاری

در ماه ژوئن، صرافی ارزهای دیجیتال Huobi Global یک صندوق سرمایه گذاری ۱ میلیارد دلاری با تمرکز بر امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و پروژه های Web3 ایجاد کرد. این صندوق جدید که Ivy Blocks نام دارد، برای شناسایی و سرمایه‌گذاری در «پروژه‌های بلاک چین امیدوارکننده» در زیربخش‌های مختلف رمزنگاری طراحی شده است. به طور خاص، Huobi Global بر ارائه “سرمایه گذاری نقدینگی” برای کمک به راه اندازی و اجرای پروژه های DeFi تمرکز خواهد کرد.

بخش DeFi با سایر بازارهای ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ منقبض شد، اما برخلاف صرافی‌های متمرکز، این بخش در برابر سرایت بسیار مقاوم بوده است.

از بیش از ۱۸۰ میلیارد دلار به ۳۹ میلیارد دلار، کل ارزش DeFi در جعبه قفل شده در بازار نزولی. منبع: دیفی راما.

خالق NBA Top Shot: ۷۲۵ میلیون دلار بودجه

Dapper Labs، شرکت پشتیبان CryptoKitties و NBA Top Shot، یک صندوق ۷۲۵ میلیون دلاری برای حمایت از توسعه بلاک چین Flow راه اندازی کرده است. این صندوق توسط سرمایه گذاران مختلفی از جمله Andreessen Horowitz، Spartan Group و CoinFund حمایت می شود. علاوه بر حمایت از جامعه توسعه که قبلاً بر روی Flow ساخته شده است، از این بودجه برای جذب توسعه دهندگان از سایر بلاک چین ها مانند اتریوم استفاده می شود.

Dapper Labs برخی از بزرگترین مجموعه‌های توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را در سال‌های اخیر تولید کرده است، اما اثرات ضعیف شبکه و مجموعه کوچکی از برنامه‌های غیرمتمرکز باعث شده درآمد در اکوسیستم‌های لایه ۱ دیگر باقی بماند.

Dragonfly Capital: راه اندازی صندوق ۶۵۰ میلیون دلاری

Crypto VC Dragonfly Capital سومین دور سرمایه گذاری خود را در آوریل تکمیل کرد و ۶۵۰ میلیون دلار جمع آوری کرد و از دو دور قبلی ۱۰۰ و ۲۰۰ میلیون دلاری پیشی گرفت. ابتکار تأمین مالی که توسط Tiger Global، Sequoia China، KKR و Invesco حمایت می شود، بیش از ۵۰۰ میلیون دلار است که شرکت در ابتدا به عنوان بخشی از تشکیل پرونده فرم D در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده اعلام کرده بود. Dragonfly گفت که این وجوه برای سرمایه گذاری در استارت آپ های DeFi، Metaverse و بازی های بلاک چین استفاده خواهد شد.

روی “Collect” در زیر تصویر بالای صفحه کلیک کنید، یا این لینک را دنبال کنید.

Fireblocks: 550 میلیون دلار جمع آوری می کند

ارزش پلت فرم مدیریت دارایی دیجیتال Fireblocks در ژانویه پس از تکمیل دور سرمایه گذاری ۵۵۰ میلیون دلاری سری E افزایش یافت. آخرین دور بودجه تجمعی Fireblocks را از سال ۲۰۱۹ به ۷۹۹ میلیون دلار می‌رساند زیرا VCها همچنان از راه‌حل‌های زیرساختی موسسه حمایت می‌کنند. برجسته ترین مشتریان Fireblocks عبارتند از: Bank of New York Melon، Galaxy Digital و CoinShares. همچنین به BlockFi منحل شده و Three Arrows Capital نیز خدمت می کرد.

آزمایشگاه بایننس: تضمین ۵۰۰ میلیون دلار برای توسعه وب ۳

انکوباسیون بلاک چین و رشد در مراحل پایانی در صندوق ۵۰۰ میلیون دلاری بایننس Labs که در ژوئن راه اندازی شد برجسته شد.متاورس گفت که از بنیانگذاران پروژه که منجر به پذیرش Web3 در زیربخش اجتماعی می شود حمایت می کند. صندوق بایننس Labs در زمان راه اندازی خود از ۱۴ پروژه در زیربخش های DeFi و مالی اجتماعی پشتیبانی کرده است.

آزمایشگاه یوگا: ۴۵۰ میلیون دلار

بازار NFT در سال ۲۰۲۱ به اوج خود رسیده است، اما VCها انتظار رشد مداوم در مجموعه های دیجیتال خود را دارند. در ماه مارس، آزمایشگاه‌های یوگا، خالق باشگاه قایق بادبانی Bored Ape، یک دور سرمایه‌گذاری ۴۵۰ میلیون دلاری را با ارزش ۴ میلیارد دلار بست. حامیان شامل Andreessen Horowitz، Animoca Brands، MoonPay و، درست حدس زدید، FTX بودند.

تعداد کمی از زیربخش ها به شدت یا به سرعت NFT ها در آخرین بازار افزایشی حرکت کرده اند. این موفقیت، یوگا را در یک دور سرمایه گذاری بزرگ در ماه مارس به ارمغان آورد، اما این شرکت متمرکز بر NFT به تلاش برای حفظ ارزش خود ادامه خواهد داد. همانطور که توسط ConsenSys گزارش شده است، قیمت NFT شدیدتر از بسیاری دیگر از دارایی های رمزنگاری شده کاهش یافته است، که نشان می دهد برای جلوگیری از فراموشی صنعت، موارد استفاده جدید باید ظاهر شود.

مربوط: Fidelity بازار NFT و خدمات مالی را در Metaverse برنامه ریزی می کند

چند ضلعی: دور سرمایه گذاری ۴۵۰ میلیون دلاری

Sequoia Capital India و بیش از ۴۰ صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر دیگر ۴۵۰ میلیون دلار در Polygon، یک راه حل مقیاس بندی لایه ۲، سرمایه گذاری کرده اند. این شرکت می‌گوید که از این بودجه برای گسترش راه‌حل مقیاس‌بندی خود برای پاسخگویی به پذیرش نهایی برنامه‌های کاربردی Web3 استفاده خواهد کرد. به گفته Sandeep Nailwal، یکی از بنیانگذاران Polygon، اتریوم مقیاس پذیری کافی برای پشتیبانی از آینده Web3 را ارائه نمی دهد، حتی پس از اینکه مدت ها مورد انتظار ادغام قرار گرفت.

دور مالی Polygon در فوریه بسته شد. این ماهها قبل از انفجار اکوسیستم Terra بود که باعث اولین سرایت کل بخش در ارزهای دیجیتال شد. پس از سال ۲۰۲۲ رسوایی در بخش کریپتو و توجه به توسعه، پروتکل های لایه ۲ هنوز آینده روشنی دارند.

سرمایه مالتی کوین: ۴۳۰ میلیون دلار در صندوق راه اندازی جدید

از آنجایی که اپیدمی کریپتو در حال گسترش است، Multicoin Capital در ماه جولای اعلام کرد که یک صندوق ۴۳۰ میلیون دلاری برای حمایت از شرکت‌های در مراحل اولیه راه‌اندازی کرده است. این شرکت اعلام کرد که مایل است بین ۵۰۰۰۰۰ تا ۲۵ میلیون دلار به استارت آپ های رمزنگاری اختصاص دهد و تا ۱۰۰ میلیون دلار در پروژه های بزرگتر سرمایه گذاری کند. Multicoin نشان داده است که جدیدترین ابتکار جمع‌آوری سرمایه‌اش پروژه‌هایی با «اثبات فیزیکی کار» یا پروتکل‌هایی که انگیزه‌های واقعی برای تمرکززدایی ایجاد کرده‌اند، اولویت‌بندی می‌کند.

Framework Ventures: 400 میلیون دلار جمع آوری می کند

در ماه آوریل، کریپتو VC Framework Ventures FVIII را راه‌اندازی کرد، یک صندوق ۴۰۰ میلیون دلاری که به Web3، بازی‌های بلاک چین و DeFi اختصاص دارد. طبق گفته Framework Ventures، نیمی از بودجه به پروژه های بازی های بلاک چین اختصاص می یابد.

علاقه به بازی ممکن است با موفقیت Axie Infinity، یک بازی محبوب بازی و کسب درآمد با میلیون ها کاربر منحصر به فرد، تسریع شده باشد. رشد متاورس و فناوری NFT همچنین می تواند یک محرک مثبت برای صنعت بازی های بلاک چین باشد.

مربوط: Pantera قصد دارد ۱.۲۵ میلیارد دلار در صندوق بلاک چین دوم جمع آوری کند: گزارش

آوا لبز: ۳۵۰ میلیون دلار سرمایه جدید

آوا لبز، توسعه دهنده بلاک چین بهمن، در ماه آوریل ۳۵۰ میلیون دلار به ارزش ۵.۲۵ میلیارد دلار جمع آوری کرد. در زمان تامین مالی، Avalanche یکی از محبوب ترین بلاک چین ها از نظر TVL (Total Value Locked) بود. البته، پس از ورود ارزهای رمزپایه و DeFi به بازار نزولی جدی، دیگر چنین نیست.

طبق گفته DeFi Llama، پس از رسیدن به بیش از ۱۲.۲ میلیارد دلار در دسامبر ۲۰۲۱، TVL Avalanche اکنون به زیر ۸۰۰ میلیون دلار رسیده است.

نزدیک به پروتکل: دور بودجه ۳۵۰ میلیون دلاری

در آوریل، Tiger Global و FTX Ventures دور سرمایه گذاری ۳۵۰ میلیون دلاری Near Protocol را رهبری کردند. در آن زمان، این یکی از بزرگترین دورهای تامین مالی برای یک پلت فرم برنامه غیرمتمرکز بود. درآمدها برای حمایت از رشد اکوسیستم نزدیک، از جمله افزایش تعداد هاب های منطقه ای در سراسر جهان، اختصاص یافت. تقریباً سال ۲۰۲۲ را به عنوان سی و پنجمین پروژه بزرگ کریپتو از نظر ارزش بازار به پایان رساند.

Binance.US: 200 میلیون دلار دانه گرد

صرافی ارزهای دیجیتال ایالات متحده Binance.US 200 میلیون دلار با ارزش بازار ۴.۵ میلیارد دلار جمع آوری کرده است و سرمایه گذاران برجسته ای مانند VanEck و Circle Ventures را جذب کرده است. Binance.US گفت این بودجه برای گسترش عملکرد و عملیات محصول در سراسر ایالات متحده استفاده خواهد شد. به نظر می رسد این شرکت اخیراً با ارائه پرداخت های تلفن همراه به مشتریان مستقر در ایالات متحده پیشرفت هایی داشته است. این صرافی همچنین قصد دارد دارایی‌های وام‌دهنده رمزارز ورشکسته Voyager Digital را به قیمت بیش از یک میلیارد دلار خریداری کند.نویسنده: Sam Bourgi

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا