🚨 اخبار ارز دیجیتال

بدون ترس از آشفتگی SEC، بانک های برتر در حال کار بر روی قابلیت همکاری بلاک چین هستند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

شبکه پرداخت بین بانکی سوئیفت از ده ها مؤسسه در سطح جهانی و Chainlink برای رفع نقص قابلیت همکاری بلاک چین کمک گرفته است.

در میان آشفتگی در صنعت ارزهای دیجیتال، برخی از بزرگترین بانک های جهان بی سر و صدا در حال بررسی راه هایی برای ارائه دارایی های دیجیتال به مشتریان سازمانی خود هستند. و هفته گذشته، یک طرح ظاهر شد.

تحت نظارت انجمن جهانی ارتباطات مالی بین بانکی (یک شبکه ارتباطات مالی و پرداخت جهانی) که بیشتر به نام سوئیفت شناخته می شود، این همکاری به زودی راهی برای بلاک چین های دارای مجوز بانکی خواهد شد تا نه تنها با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، بلکه با هر یک از آنها نیز ارتباط برقرار کنند. دیگر قرار است آزمایش شود. از بلاک چین های عمومی مانند اتریوم استفاده کنید.

شرکت کنندگان در این آزمایش جهانی شامل بیش از دوازده غول مالی از جمله سیتی، گروه بانکی لویدز، BNP Paribas، BNY Mellon، استرالیا و گروه بانکی نیوزلند هستند. Chainlink، یک شبکه غیرمتمرکز اوراکل، در حال توسعه فناوری برای “پل زدن” این بلاک چین های مختلف است.

سوئیفت، مستقر در بلژیک و متصل به بیش از ۱۱۰۰۰ موسسه مالی در سراسر جهان، در ۶ ژوئن که در وبلاگ روز ذکر شد، گفت: “سرمایه گذاران نهادی به طور فزاینده ای به دنبال سرمایه گذاری در دارایی های توکن شده هستند.” این عنوان چالش‌های موجود را به‌خوبی خلاصه می‌کند: «سوئیفت قابلیت همکاری بلاک چین را برای حذف اصطکاک از تسویه‌های دارایی توکن‌شده بررسی می‌کند».

سوئیفت بیشتر توضیح داد که مشکل این است که دارایی های دیجیتال امروزی در طیف گسترده ای از شبکه های بلاک چین بدون قابلیت همکاری ردیابی می شوند. هر زنجیره قابلیت ها و مشخصات نقدینگی خاص خود را دارد و زمانی که موسسات غول پیکر سعی در تعامل با یکدیگر دارند، “اصطکاک” فنی زیادی وجود دارد، چه رسد به بلاک چین های عمومی مانند اتریوم و پولکادوت.

به گفته سوئیفت، این مرحله آزمایشی سه مورد استفاده خاص را در نظر خواهد گرفت.

اولین مورد استفاده شامل انتقال دارایی های توکن شده بین دو کیف پول در یک شبکه بلاک چین عمومی (Ethereum Seporia testnet) است. انتقال دارایی ها از یک بلاک چین عمومی (Ethereum) به یک بلاک چین مجاز، و سومین مورد آزمایش استفاده برای انتقال دارایی های توکن شده از اتریوم به یک بلاک چین عمومی دیگر.

سوئیفت گفت: Chainlink “به عنوان یک لایه انتزاعی سازمانی برای اتصال ایمن شبکه سوئیفت به شبکه Ethereum Sepolia استفاده می‌شود، در حالی که پروتکل قابلیت همکاری متقابل زنجیره‌ای Chainlink (CCIP) قابلیت همکاری کامل بین بلاک‌چین‌های مبدا و مقصد را فراهم می‌کند. این امکان همکاری عالی را فراهم می‌کند. گفت.

از دعواهای SEC خسته نشدیم

در مصاحبه ای با کوین تلگراف هفته گذشته پس از انتشار این خبر، سرگئی نظروف، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل چینلینک گفت که اعلام همزمان سوئیفت و چینلینک گام بزرگی برای کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده خواهد بود. تحت الشعاع خبر دو شکایت علیه صرافی های ارزهای دیجیتال قرار گیرد. بایننس و کوین بیس

به نظر می رسد اخبار مربوط به پیشرفت زیرساخت ها گاهی فراموش می شود. یا اینکه صنعت در حال حاضر به موازات یک مسیر نظارتی/بازار و یک مسیر تکنولوژی/زیرساخت در حال تکامل است؟

مجله: AI Eye: آیا هوش مصنوعی تهدیدی در سطح سلاح هسته ای است؟

نظروف پاسخ داد: بله، دو جهان موازی وجود دارد. “بازار ارزهای دیجیتال بالا و پایین می رود. از نظر تاریخی، آنچه من دیده ام این است که وقتی بازار ارزهای دیجیتال کوچک می شود، بانک ها علاقه خود را به دارایی های دیجیتال و فناوری بلاک چین از دست می دهند.

او گفت: «اما این بار این‌طور به نظر نمی‌رسد،» و اشاره کرد که بانک‌ها با وجود ادامه «زمستان ارزهای دیجیتال» در حال تلاش هستند و بی سر و صدا روی راه‌حل‌های زیرساختی کار می‌کنند. از سوی دیگر، به نظر نمی رسد سوئیفت و بانک های مشتری آن چنین فکر کنند. صنعت بلاک چین در آینده نزدیک تثبیت خواهد شد. تام شاچ، مدیر ارشد نوآوری در سوئیفت، گفت: «بعید است که یک شبکه بلاک چین منفرد شروع به کار کند.

ما انتظار داریم پلتفرم‌های مختلف زیادی پدیدار شوند که هر کدام به بخش‌های مختلف مشتریان با قابلیت‌ها و الزامات خاص خود خدمات ارائه می‌دهند. در چنین اکوسیستم بسیار پراکنده، مؤسسات مالی غیرممکن هستند که به هر پلتفرم به‌صورت جداگانه متصل شوند.»

“این مشکل شماره یک است.”

ساختن یک «پل» به طوری که زنجیره های خصوصی و عمومی بتوانند اطلاعات را به اشتراک بگذارند، آسان نیست. طبق گزارش Chainalysis، از لحاظ تاریخی، پل های زنجیره بلوکی متقابل در برابر هک شدن آسیب پذیر بوده اند، به طوری که طبق گزارش Chainalysis، نزدیک به ۲ میلیارد دلار از پل ها در ۱۳ سرقت جداگانه تا اواسط سال ۲۰۲۲ به سرقت رفته است. آیا امنیت هنوز یک مشکل است؟

نظروف پاسخ داد: “من فکر می کنم این مشکل شماره یک است.” «زیرا پل‌هایی که امروز وجود دارند برای مدت طولانی وجود نداشته‌اند.» او افزود خوشبختانه، هیچ چیز هک‌شده در سال ۲۰۲۲ ارزش فوق‌العاده بالایی نداشت.

اما با نگاه به آینده، “ما در مورد پل هایی صحبت می کنیم که می توانند تریلیون ها دلار ارزش داشته باشند.”

حرکتی چند تریلیون دلاری سخت گیرانه، نظروف گفت: از طرف دیگر، اگر قرار است ارزش بازار به چیزی که باید در صنعت بلاک چین باشد با «۱۰ تریلیون، ۲۰ تریلیون دلار یا ۵۰ تریلیون دلار به جای ۱ تریلیون یا ۲ تریلیون دلار» برسد، آنگاه رویه استاندارد اعمال خواهد شد. . بنابراین قابلیت همکاری “در واقع یک مشکل عمده زیرساختی است که صنعت ما واقعا باید آن را حل کند.”

او گفت که Chainlink سالهاست با مسائل مربوط به قابلیت همکاری دست و پنجه نرم می کند، اما چرا باید انتظار داشته باشیم که Chainlink در زمانی که دیگران در مورد امنیت پل بین بلاک چین شکست خورده اند موفق شود؟

نظروف گفت، تمام پل‌های بین بلاک‌چین‌هایی که تاکنون ساخته شده‌اند، اساساً «پل‌های گنگ» هستند که «هرچه می‌گویند، حتی اگر کلاهبرداری باشد، انجام می‌دهند». از سوی دیگر، Chainlink یک شبکه مدیریت ریسک فعال (شبکه ARM) برای “نظارت بر پل، خواه برای اطلاعات، ارزش یا تقلب” ساخته است.

در جای دیگر، نظروف وضعیت قابلیت همکاری در صنعت بلاک چین را با آنچه توسعه دهندگان اینترنت دهه ها پیش با ایمیل مواجه بودند مقایسه می کند. همه چیز در مورد بهبود تجربه کاربر است.

نظروف گفت: در حال حاضر، «بانک‌ها تمایلی ندارند به مشتریان بگویند در زنجیره‌های خود ادغام شوند». “چون خیلی طول می کشد. تصور کنید من و شما می خواهیم به یکدیگر ایمیل بزنیم و من در جیمیل هستم و شما در یاهو میل. باید یک حساب جیمیل داشته باشید تا بتوانم برای شما ایمیل ارسال کنم.” با عقل جور در نمی آید. درست؟ ”

اینترنت مشکلات پروتکل کنترل انتقال/پروتکل اینترنت و برخی از پروتکل‌های ایمیل را حل کرد و ارتباط کاربران ایمیل در پلتفرم‌های مختلف را آسان‌تر کرد. او افزود: «در اینجا پویایی مشابهی در جریان است.

همه چیز به این بستگی دارد که آیا همه زنجیره ها می توانند برای یکدیگر ارزش ایجاد کنند یا نه، زیرا چیزی شبیه به آن است

پیشرفت هنوز در مرحله میانی است

در مورد جدول زمانی چطور؟ چه زمانی Swift و Chainlink انتظار دارند که این در مقیاس بزرگ عرضه شود؟

نظروف می گوید گفتنش سخت است. به تدریج در طول زمان افزایش خواهد یافت. به تدریج در طول زمان افزایش خواهد یافت، زیرا بانک‌های بیشتری با زنجیره‌های خصوصی بانک‌های دیگر ارتباط برقرار می‌کنند و این زنجیره‌های خصوصی به زنجیره‌های عمومی متصل می‌شوند. ما اکنون در مراحل میانی هستیم.

او به راه‌اندازی استیبل‌کوین یورویی خود، CoinVertible (EURCV) توسط بانک فرانسوی Societe Generale در ماه آوریل در اتریوم اشاره کرد و حدس زد که «بقیه مؤسسات پس از آن ادامه خواهند داد». این اولین استیبل کوین نهادی بود که در یک بلاک چین عمومی معرفی شد. نظروف گفت: «این هرگز قبلاً اتفاق نیفتاده است. “من می توانم بیشتر و بیشتر ببینم [people] لطفا در این مورد صحبت کنید. ”

اخیرا: آیا رون دسانتیس برای کریپتو خوب است؟ جمهوریخواهان بیت کوین را بخشی از کمپین خود می کنند

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا، مؤسسات مالی و شرکت‌های زیرساخت بازار مالی شرکت‌کننده در پروژه‌های قابلیت همکاری سوئیفت شامل Clearstream، Euroclear، Six Digital Exchange، Depository Trust و Clearing Corporation و غیره هستند.

سوئیفت با تاکید بر اهمیت «حذف اصطکاک در معاملات بین‌المللی» و همزمان با «همکاری با جامعه برای یافتن» گفت: به طور کلی، غلبه بر این پراکندگی بین شبکه‌های بلاک چین «کلید مقیاس‌پذیری بلندمدت بازار» است. راه حل های بالقوه.»

البته تفاوت های ظریف در صنعت بانکداری جهانی تا حدودی متفاوت است. نظروف گفت: بانک‌ها عموماً ترجیح می‌دهند در مورد «دارایی‌های دیجیتال» به جای «ارزهای رمزنگاری» یا «ارزهای مجازی» صحبت کنند، اما صرف نظر از اینکه چگونه به آن اشاره می‌کنند، واقعیت این است که «مشتریان بانک‌ها اکنون می‌خواهیم بخشی از آن باشیم. صنعت» گفت. ”

نویسنده: Andrew Singer

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا