اخبار ارز دیجیتال

7 فیلم برتر واقعیت مجازی که باید به لیست تماشای خود اضافه کنید


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

هفت فیلم VR با بقا، تحقیق و پیوند غیرمنتظره را تماشا کنید.

فیلم‌های واقعیت مجازی (VR) با غوطه‌ور کردن بینندگان در محیط‌های سه‌بعدی کاملاً تحقق یافته، بعد جدیدی به سرگرمی می‌افزایند. تجربه‌های غوطه‌ور، بینندگان را به دنیای جدید و هیجان‌انگیز می‌برد و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا به طور کامل محیط اطراف خود را کاوش کرده و با آن تعامل داشته باشند. این امر تعامل و تعاملی را اضافه می کند که در فیلم های سنتی یافت نمی شود.

فیلم‌های واقعیت مجازی نیز غوطه‌ور شدن و واقع‌گرایی را به بینندگان القا می‌کنند و به بینندگان احساس می‌کنند که واقعاً بخشی از داستان هستند. علاوه بر این، فناوری VR تکنیک‌های داستان‌سرایی جدید و مبتکرانه‌ای مانند داستان‌گویی 360 درجه را امکان‌پذیر می‌کند، که می‌تواند تجربه‌ای فراگیرتر و جذاب‌تر را برای بینندگان فراهم کند.

در اینجا 7 فیلم برتر VR برای افزودن به لیست تماشای خود آورده شده است.

آواتار

داستان این فیلم در آینده اتفاق می‌افتد، داستان یک تفنگدار فلج است که به سیاره‌ای دور فرستاده می‌شود تا در ماموریت استخراج منابع ارزشمند شرکت کند. او در نهایت عاشق شیوه زندگی بیگانه‌ها می‌شود و بین وفادار ماندن به همکاران انسانی‌اش و متحدان بیگانه‌اش در تضاد است.

ماتریس

یک فیلم علمی تخیلی جاودانه که به بررسی ماهیت واقعیت و معنای انسان بودن می پردازد. قهرمان داستان، یک برنامه نویس کامپیوتر، متوجه می شود که دنیایی که او معتقد بود واقعی است، در واقع یک شبیه سازی کامپیوتری است که توسط مجموعه ای از رایانه ها اجرا می شود.

مطالب مرتبط: Cypherpunk چیست؟

آغاز

این مهیج سورئال گروهی از دزدان ماهر را دنبال می کند که می توانند به رویاهای مردم حمله کنند و اسرار آنها را بدزدند. با این وجود، وقتی آنها برای انجام یک ماموریت ظاهرا غیرممکن استخدام می شوند، همه چیز به سرعت از کنترل خارج می شود.

The Conjuring 2 (Enfield 360 Experience)

این فیلم ترسناک بر اساس یک حادثه واقعی زندگی می کند، این فیلم ترسناک یک محقق ماوراء الطبیعه را دنبال می کند که سعی می کند به خانواده ای کمک کند که خانه لندن توسط ارواح شیطانی تسخیر شده است. به لطف تجربیات VR، بینندگان می توانند به طور کامل در محیط های ترسناک غوطه ور شوند.

مریخی

مریخی یک فیلم علمی تخیلی درباره فضانوردی است که پس از اینکه خدمه‌اش معتقدند او مرده است در مریخ گیر افتاده است. او باید از تخصص و نبوغ خود برای زنده ماندن استفاده کند تا زمانی که پیدا شود.

مطالب مرتبط: 9 بهترین فیلم سایبرپانک تمام دوران

زئوتوپیا

در انیمیشن کمدی Zootopia، یک پلیس خرگوش اختصاصی و یک کلاهبردار روباه حیله گر با هم متحد می شوند تا اسرار شهری را که در آن شکارچیان و طعمه ها در کنار هم زندگی می کنند، کشف کنند. تجربه VR به بینندگان اجازه می دهد تا به طور کامل دنیای زنده و رنگارنگ Zootopia را کشف کنند.

زندگی پای

این درام ماجراجویی پسری هندی را دنبال می‌کند که با یک ببر بنگالی به نام ریچارد پارکر در یک قایق نجات در اقیانوس آرام گیر افتاده است. پسربچه ها باید یاد بگیرند که در طول اقیانوس ها زنده بمانند.

آیا همه فیلم های واقعیت مجازی توسط یک هدست VR پشتیبانی می شوند؟

Avatar، The Matrix، Inception، The Conjuring 2 (Enfield 360 Experience)، The Martian، Zootopia و Life of Pi همگی فیلم هایی هستند که می توانید در واقعیت مجازی تماشا کنید. با این حال، هدست‌های واقعیت مجازی خاص که از این فیلم‌ها پشتیبانی می‌کنند به در دسترس بودن پلتفرم بستگی دارد. به عنوان مثال، آواتارها و مریخی ها در پلتفرم Oculus در دسترس هستند و می توان آنها را در هدست های Oculus Quest یا Oculus Rift VR مشاهده کرد.

Inception را می توان در Google Daydream و The Conjuring 2 (Enfield 360 Experience) در Samsung Gear VR مشاهده کرد. Zootopia و Life of Pi در برنامه YouTube VR قابل دسترسی در پلتفرم های مختلف واقعیت مجازی مانند Oculus Quest و HTC Vive موجود هستند.

نویسنده: Alice Ivey

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا