🚨 اخبار ارز دیجیتال

تام هنکس، مستر هیولا و سایر افراد مشهور در مورد کلاهبرداری‌های دیپ‌فیک هوش مصنوعی هشدار می‌دهند

وقتی صحبت از دیپ‌فیک‌های هوش مصنوعی به میان می‌آید، موارد بیشتری از افراد مشهور و چهره‌های عمومی ظاهر می‌شود که شباهت‌های آنها در وب برای تبلیغ کلاهبرداری‌ها و محصولات منتشر می‌شود.

هوش مصنوعی (AI) یک موضوع داغ در هالیوود در تمام طول سال بوده است، و با محکوم کردن چندین سلبریتی که استفاده از شباهت های خود را در دیپ فیک های هوش مصنوعی محکوم می کنند، همچنان ادامه دارد.

بازیگر تام هنکس، شخصیت یوتیوب معروف به آقای هیولا و روزنامه نگار آمریکایی گیل کینگ اخیراً به دیپ فیک های خود پایان داده اند.

هنکس در تاریخ ۱ اکتبر اسکرین شات ویدیو را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد و گفت: “مراقب باش” و گفت که او هیچ کاری با آن ندارد، قبل از اینکه اولین نفر از سه نفری شود که دیپ فیک هوش مصنوعی خود را فاش می کند. شناسایی شد.

نسخه هوش مصنوعی هنکس برای تسهیل آنچه که او “طرح دندانپزشکی” می نامد ایجاد شد.

روز بعد، دوم اکتبر، گیل کینگ، روزنامه‌نگار و شخصیت تلویزیونی آمریکایی ویدئوی مشابهی را در اینستاگرام خود منتشر کرد. با استفاده از ویدئویی که او اخیرا برای تبلیغ برنامه رادیویی خود ساخته است، یک دیپ فیک هوش مصنوعی از او منتشر شده است.

شیاد همچنین در حال تبلیغ یک کالا بود، اما خبرنگار از آن محصول بی اطلاع بود و آن را تایید نکرد. او نوشت: “…آنها صدا و ویدئوی من را دستکاری کردند تا به نظر برسد که من آن را تبلیغ می کنم” و به جامعه خود هشدار داد “گول نخورند.”

کینگ نظرات زیادی در حمایت از او و ابراز نگرانی در مورد ماهیت “ترسناک” این دیپ فیک های هوش مصنوعی دریافت کرد.

و در ۳ اکتبر، شخصیت یوتیوب، جیمز دونالدسون، معروف به آقای هیولا، به پلتفرم رسانه اجتماعی X آمد تا یک دیپ جعلی تولید شده توسط هوش مصنوعی از خودش را محکوم کند. در این مثال، به نظر می رسد MrBeast در حال تبلیغ یک کلاهبرداری برای برنده شدن یک آیفون ۱۵ پرو است.

پست این شخصیت رسانه ای برای پلتفرم های رسانه های اجتماعی جذاب است: “آیا پلتفرم های رسانه های اجتماعی برای مقابله با افزایش دیپ فیک های هوش مصنوعی آماده هستند؟ این یک سوال جدی است.”

یکی از کاربران X در مورد پست MrBeast اظهار داشت که تبلیغی در TikTok خود دریافت کرده است، در حالی که کاربر دیگری نسبت به ظهور گسترده دیپ فیک های هوش مصنوعی ابراز نگرانی کرد.

اگرچه هنوز هیچ قانون رسمی در مورد دیپ فیک های هوش مصنوعی تصویب یا اجرا نشده است، قانونگذاران در ایالات متحده در حال بررسی تنظیم دیپ فیک های سیاسی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ هستند.

مربوط: دیپ‌فیک‌های هوش مصنوعی در جعل تأیید KYC بهتر می‌شوند – مدیر Binance

با این حال، استودیوها و بازیگران سرگرمی هالیوود همچنان در مورد استفاده از هوش مصنوعی در تولیدات آینده مذاکره می کنند. اعضای SAG-AFTRA هوش مصنوعی را به عنوان بخشی از اعتصاب فعلی خود که از تابستان ادامه دارد، مشخص کرده اند.

پیشنهاد استودیو این است که هنرمندان پس‌زمینه اسکن شوند، تنها یک روز حقوق دریافت کنند و سپس مالکیت کامل اسکن‌ها، تصاویر و حقوق مشابه را به شرکت واگذار کنند.

در حالی که اعتصاب انجمن نویسندگان در نهایت به پایان رسید، از جمله در مورد شرایط مورد مذاکره برای استفاده از هوش مصنوعی در آثار دارای حق چاپ در صنعت سرگرمی، اعتصابات فوق هنوز بی نتیجه هستند.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در مورد سازگاری با تغییرات صحبت می کند


نویسنده: Savannah Fortis
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا