اخبار ارز دیجیتال

اوراق قرضه FTX توکن شده به عنوان وثیقه برای وام استفاده خواهد شد

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

طلبکاران صرافی کریپتو FTX که اکنون ورشکسته شده است، 31307 دلار را به عنوان وثیقه برای وام DeFi تعهد کرده اند.

طلبکاران صرافی ارزهای دیجیتال FTX که اکنون ورشکسته شده است، مطالبات خود را به عنوان وثیقه برای وام در پروتکل تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) Arcade تعهد کرده اند. طبق پلت فرم اوراق قرضه ورشکستگی Found، این معامله اولین وام زنجیره ای بود که توسط اوراق قرضه FTX پشتیبانی می شد.

ادعاهایی به ارزش 31307 دلار توکن شدند و مالکیت آنها در توکن های غیرقابل تعویض (NFT) نشان داده شد. NFT سپس در 23 ژوئن به عنوان وثیقه برای یک وام 7500 دلاری مورد استفاده قرار گرفت تا ظرف پنج روز بازپرداخت شود. در صورت عدم پرداخت، وام دهنده مستحق مطالبه است.

این تراکنش نمونه‌ای از توکن‌سازی دارایی در دنیای واقعی (RWA) است که در آن یک توکن نشان‌دهنده مالکیت یک دارایی در بلاک چین است. توکن‌سازی دارایی یکی از داغ‌ترین حوزه‌ها در DeFi است، زیرا طیف گسترده‌ای از دارایی‌های دنیای واقعی از جمله سهام، اوراق قرضه دولتی، املاک و مستغلات و کالاها را می‌توان توکن‌سازی کرد.

این یافته در توییتر اعلام کرد که هم طلبکار اصلی و هم وام دهنده تحت غربالگری بیومتریک شناخت مشتری (KYC) و ضد پولشویی (AML) قرار گرفته اند. بر اساس وب سایت این شرکت، در صورت موفقیت آمیز بودن تراکنش، کاربران می توانند با استفاده از ادعای ورشکستگی به عنوان وثیقه، وام زیر 10 درصد کارمزد تراکنش دریافت کنند.

صرافی ارزهای دیجیتال FTX در نوامبر سال 2022 اعلام ورشکستگی کرد و میلیاردها دلار در حساب‌های کاربری خود را برای رسیدگی قانونی قفل کرد. بر اساس برخی برآوردها، دارندگان ادعای FTX می توانند بین 35 تا 66 درصد ارزش اسمی را بازیابی کنند.

در طول سال گذشته، دادگاه‌ها مملو از پرونده‌های ورشکستگی مرتبط با رمزنگاری شده‌اند که بسیاری از آنها از سقوط FTX، از جمله دعوای شرکت‌های ارز دیجیتال Genesis Global Trading و BlockFi، ناشی می‌شوند.

افزایش پرونده‌های ورشکستگی راه‌حل‌های صورت‌حساب زنجیره‌ای را هدایت می‌کند. برای مثال Found در اوایل سال جاری راه‌اندازی شد و بنیان‌گذاران صندوق تامینی شکست خورده 3 Arrows Capital (3AC) پلت فرم معاملات اوراق قرضه Open Exchange را در آوریل راه‌اندازی کردند.

مجله: “مسئولیت اخلاقی” – آیا بلاک چین واقعاً می تواند اعتماد به هوش مصنوعی را افزایش دهد؟نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا