🚨 اخبار ارز دیجیتال

فرانکلین تمپلتون، مدیر عامل شرکت، توکن‌سازی «امنیت‌سازی بر روی استروئیدها» است

جنی جانسون در سخنرانی CNBC در رویداد Delivering Alpha بحث کرد که چگونه دارایی های دیجیتال بازارهای مالی و اوراق بهادار را مختل می کنند.

جنی جانسون، مدیر عامل فرانکلین تمپلتون، یکی از بزرگترین مدیران دارایی جهان، معتقد است روش اوراق بهادار سازی با قدمت بیش از ۵۰ سال دستخوش تغییری شگرف شده است.

جانسون این را در جریان رویداد “Delivering Alpha” CNBC گفت. دریافت کردم. توکن‌سازی، فرآیند تبدیل مالکیت دارایی به توکن‌های دیجیتال در یک بلاک چین، شبیه به «امنیت‌سازی بر روی استروئیدها» است، اصطلاحی که اغلب برای توصیف چیزی استفاده می‌شود که فراتر از انتظارات است.

نظرات آقای جانسون بخشی از تجزیه و تحلیل آینده ابزارهای سرمایه گذاری جایگزین بود. این مدیر اجرایی خاطرنشان کرد که اختلال در سرمایه و فناوری موجود باعث شده است که شرکت ها و مدیران عامل بیشتری به دنبال سرمایه گذاری در “چیزهای آینده” مانند فناوری بلاک چین باشند. آقای جانسون گفت:

“یکی، مکانیزم‌های پرداخت را امکان‌پذیر می‌کند. دوم، اجازه می‌دهد قراردادهای هوشمند به صورت توکن برنامه‌ریزی شوند. و سوم، این یک دفتر کل است، بنابراین ما منبعی از حقیقت داریم. بنابراین، هر کسی که آن توکن را داشته باشد، تمام حقوق آن توکن را دارد. به او سپرده شده اند.”

جانسون از ریحانا به عنوان مثال برای توضیح دیدگاه خود استفاده کرد. در ماه فوریه، خواننده یکی از آهنگ‌های محبوب خود را به عنوان رمز غیرقابل تعویض (NFT) منتشر کرد که به مالک اجازه می‌دهد تا بخشی از حق امتیاز را در جریان پخش دریافت کند. او درباره مجموعه NFT که درست قبل از Super Bowl عرضه شد، گفت: «نمونه مورد علاقه من ریحانا است.

من می دانم که او فقط بازار را با این ۳۰۰ NFT آزمایش می کند. […]. پس چگونه او می توانست این کار را انجام دهد؟ او می تواند این کار را انجام دهد زیرا وقتی اسپاتیفای آهنگی از ریحانا را پخش می کند، یک قرارداد هوشمند را ضبط می کند و آن را اجرا می کند و می گوید: “من موظف هستم اینجا حق امتیاز بپردازم، بنابراین هیچ کس نباید در آن دخالت داشته باشد.” زیرا می توانم بگویم که آی تی. و پرداخت کسری می تواند به فرانک، که از طرفداران بزرگ ریحانا است، برسد. ”

به گفته جانسون، ورزشکاران نیز می توانند از توکنیزاسیون بهره ببرند.

“فکر [about] ورزشکاران در نهایت قراردادهای بزرگ امضا می کنند. آنها به طرفداران خود می گویند: “ما توکن هایی را می فروشیم که ۱۰٪ از جریان درآمد آینده ما را تشکیل می دهند.” من قصد دارم ۱۰۰۰۰۰ توکن بفروشم و رونق بگیرم. طرفداران احتمالاً برای آن حق بیمه پرداخت خواهند کرد. بنابراین این یک وسیله نقلیه است، و اگر در مورد آن فکر کنید، فقط اوراق بهادارسازی روی استروئیدها انجام شده است. ”

آقای جانسون بیش از ۳۰ سال با فرانکلین تمپلتون بوده و در حال حاضر در راس تیم اجرایی شرکت به عنوان رئیس و مدیر عامل شرکت می باشد. فرانکلین، یک شرکت مدیریت دارایی ۱.۵ تریلیون دلاری که دفاتری در سرتاسر جهان دارد، از جمله شرکت‌هایی است که در انتظار تاییدیه نظارتی ایالات متحده برای صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) است.

مجله: توکن کردن حق چاپ موسیقی به عنوان NFT می تواند به تیلور سویفت بعدی کمک کند


نویسنده: Ana Paula Pereira
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا