اخبار ارز دیجیتال

دارندگان توکن هدف اکثر DAO ها را شکست می دهند: تحقیق

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این مطالعه همچنین نشان داد که سازمان‌های غیرمتمرکز زمانی بهترین عملکرد را دارند که حول گروهی فشرده از شرکت‌کنندگان متمرکز ساخته شوند.

دو محقق از دانشگاه تگزاس در آستین و دانشگاه پرینستون مطالعه‌ای را برای تعیین اینکه چگونه توکنیزاسیون بر تمرکززدایی سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) تأثیر می‌گذارد، انجام دادند. یافته‌های آن‌ها نشان می‌دهد که بسیاری از چالش‌های استقلال به دلیل مشارکت کاربران فردی مرتبط است.

طبق تحقیقات آنها، هر چه DAO بزرگتر باشد، شرکت کنندگان باید مشوق های بیشتری را برای سرمایه گذاری در توکن های DAO در نظر بگیرند.

“حضور سرمایه گذاران یارانه ها را از کاربران دور نگه می دارد و مشارکت کاربران را تضعیف می کند. مهمتر از آن، سرمایه گذاران ممکن است حتی اکثریت سهام را برای به دست آوردن کنترل پلت فرم به دست آورند.”

در یک طرح DAO مبتنی بر توکن معمولی، به شرکت‌کنندگان فردی از طریق توکن‌ها اختیارات غیرمتمرکز داده می‌شود، نه اینکه یک مدیر اجرایی یا رهبر تصمیم‌ها را اجرا کند. این از افرادی که DAO را نگهداری می کنند از سوء استفاده از شرکت کنندگان جلوگیری می کند، زیرا توکن های شرکت کنندگان مانند رای عمل می کنند.

بر اساس مقاله تحقیقاتی این تیم، “تفاوت اصلی بین توکن ها و اوراق بهادار این است که توکن ها ادعای حقوق خدمات پلتفرم را دارند، در حالی که اوراق بهادار ادعای حقوق درآمدهای آن را دارند.”

تا زمانی که شرکت‌کنندگان DAO هدف مشترکی دارند و مایلند توکن‌های خود را برای رای دادن به اقداماتی که آن هدف را پیش می‌برند و خدمات و ابزارهایی که ارزشی برای جامعه ارائه می‌کنند خرج کنند، DAO‌ها تمایل به پیشرفت دارند.

مربوط: صندوق بین المللی پول تغییرات آب و هوایی، DAO، CBDC را تهدیدی برای جزایر مارشال می بیند، خواستار اصلاحات است

محققان DAO را در طول زمان مدل‌سازی کردند تا تعیین کنند رشد کاربر و توکن‌سازی چگونه بر نتایج تأثیر می‌گذارد. بر اساس مقاله تحقیقاتی این تیم، یافته اصلی آنها این است که توکن‌سازی در خدمت انتقال مالکیت از دارندگان سهام اولیه به کاربران پلتفرم است، اما به قیمت توکن‌سازی ساده که می‌تواند به مشارکت در شبکه کمک کند. هیچ موضوعی وجود ندارد.

واضح است که این امر به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا با DAO های هدفمند مانند سهام سنتی رفتار کنند.

مایکل سوکین، محقق ارشد، در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: «مردم تمایلی به استفاده از ارزهای دیجیتال ندارند و توانایی آن‌ها برای کسب بازدهی بالا تأثیر منفی بر ارزهای دیجیتال به‌عنوان وسیله پرداخت دارد». این دقیقاً همان مشکلی است که ما سعی کردیم از آن جلوگیری کنیم. ”

نویسنده: Tristan Greene

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا