اخبار ارز دیجیتال

فروش توکن پس از فهرست شدن بایننس، اتهامات مربوط به معاملات داخلی را افزایش می دهد

کانر گروگان، مدیر Coinbase حدس می‌زند که این می‌تواند یک کارمند سرکش یا یک معامله‌گر باشد که به API گمشده دسترسی داشته باشد.

تجارت داخلی در اکوسیستم کریپتو بسیار مورد بحث قرار گرفته است، به خصوص با توجه به محکومیت های اخیر برادران مدیر سابق کوین بیس. با این حال، یک سری دیگر از آدرس های کیف پول با سابقه تراکنش های مرتبط با لیست های بایننس اکنون مشکوک هستند.

کانر گروگان، مدیر کوین‌بیس، در توییتر گزارش داد که فعالیت‌های تجاری چندین کیف پول ناشناس در 18 ماه گذشته انجام شده است. ادعا می‌شود که یک کیف پول ناشناس چند دقیقه قبل از اعلام فهرست در Binance چندین توکن فهرست نشده خریداری کرده و مدت کوتاهی پس از اعلام آن‌ها را رها کرده است.

اولین نمونه به شکل توکن های Rar بود، جایی که یکی از این کیف پول ها چند ثانیه پیش 900000 دلار Rari خرید و دقایقی پس از فهرست شدن آن را رها کرد.

کیف پول دیگری که با 0x20 شروع می شود بین 17 و 21 ژوئن حدود 78000 ERN خرید و مدت کوتاهی پس از اعلام فهرست آن را فروخت. توکن‌های مشابهی با توکن‌های TORN مشاهده شد که یکی از کیف‌پول‌های ذکر شده صدها هزار توکن از این توکن‌ها را خریداری کرد و مدت کوتاهی پس از اعلام فهرست به فروش رساند.

حرکت توکن های ERN پس از فهرست شدن در Binance.منبع: Etherscan

یک الگوی مشابه قبل از فهرست کردن توکن‌های RAMP در Binance مشاهده شد. یکی از این کیف پول‌ها، که با 0xaf شروع می‌شود، طی چند روز قبل از ارسال به Binance، دقایقی پس از اعلام فهرست، 500000 دلار RAMP خریداری کرد. مالک از این معامله 100000 دلار سود کرد.

جابجایی توکن های RAMP از پست های کیف پول مشکوک به لیست شدن در Binance.منبع: Etherscan

یک روز پرداخت 100000 دلاری دیگر از لیست GNO بایننس بدست آمد. در آنجا، صاحبان کیف پول توکن‌های تازه فهرست‌شده‌شان را به همان روش وارد بازار کردند.

تخلیه توکن اندکی پس از فهرست شدن در بایننس، صدها هزار دلار برای این کیف پول ها سودمند بوده است. دقت تراکنش ها نشان می دهد که صاحبان کیف پول به اطلاعات داخلی در این لیست ها دسترسی دارند.

مربوط: “بایننس بازار رمزنگاری است:” Arcane برنده صرافی 2022 است

گروگان حدس زد گفته می‌شود که احتمالاً از طرف «یک کارمند سرکش مرتبط با تیم فهرست‌بندی است که از جزئیات اعلام یک دارایی جدید مطلع است، یا معامله‌گری که نوعی API یا نشت مبادلات تجاری مرحله‌ای/آزمایشی را کشف کرده است.» این امکان وجود دارد.

بایننس اخیراً یک سیاست فروش توکن 90 روزه را برای کارمندان فاش کرده است که کارمندان یا اعضای خانواده آنها را از فروش توکن های لیست شده جدید در مدت ذکر شده منع می کند. بایننس به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.نویسنده: Prashant Jha

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا