🚨 اخبار ارز دیجیتال

برای دستگیری کلاهبرداران: کراکن برای فریب دادن کلاهبرداران، حساب‌های ارز دیجیتال جعلی می‌سازد.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

یک کلاهبردار مرکز تماس با جعل هویت جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، سعی کرد بیت‌کوینی به ارزش ۴۵۰۰۰۰ دلار را از یک استریمر بدزدد، اما در عوض ویران‌کننده‌ای به بار آورد.

صرافی کریپتوکارنسی ایالات متحده، کراکن، راه جدیدی برای پرچم‌گذاری کیف پول‌های مخرب ارائه کرده است. این شامل ساختن حساب‌های جعلی ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها برای «فریب دادن» افراد بد است.

پخش کننده محبوب کیتبوگا، که محتوایش حول محور کلاهبرداران مزاحم می چرخد، در ۱۰ مه توییت کرد که کراکن برای او یک “محیط سفارشی” برای جعل هویت رئیس جمهور جو بایدن ساخته است. او فاش کرد که از آن برای ناامید کردن استادش استفاده می کند. یک سال پیش.

در کلیپ ویدیویی پیوست شده، کیتبوگا در حال نگهداری حدود ۴۵۰۰۰۰ دلار بیت کوین (BTC) در یک حساب رمزنگاری جعلی ساخته شده توسط کراکن است.

کلاهبرداران سپس وجوه را از طریق نرم‌افزار اشتراک‌گذاری صفحه نمایش رایانه از راه دور تأیید می‌کنند که ظاهراً شخصیت‌های Kitboga را فریب می‌دهد تا آنها را دانلود کنند و از چشم‌انداز یک روز پرداخت بزرگ بسیار هیجان‌زده می‌شوند.

اما نکته مهم اینجاست که کیتبوگا، که نقش یک زن مسن را در این ویدئو بازی می کند، قبل از انتقال تمام وجوه، به طور تصادفی آدرس کیف پول کلاهبردار را وارد می کند. در نتیجه، شیاد بسیار عصبانی می شود و شروع به فحش دادن به کیتبوگا با الفاظ فحش می دهد.

به طور خاص، به نظر می رسد که کلاهبرداران یک آدرس کیف پول BTC میزبان Kraken ارائه کرده اند. این اساساً به صرافی‌های ارزهای دیجیتال اجازه می‌دهد تا کلاهبرداران را شناسایی کرده و فعالیت آن‌ها را پرچم‌گذاری کنند.

به نظر می رسد ایده پشت این همکاری توسط افسران امنیتی کراکن، نیک پرکوکو و کیتبوگا، زنده شده است.

کیتبوگا ۱.۲ میلیون دنبال کننده در توییچ و ۳ میلیون دنبال کننده در یوتیوب دارد. محتوای او به طور کلی حول بازی دسته ای از شخصیت های غیرمسلط به فناوری می چرخد ​​تا زمان کلاهبرداران مرکز تماس را به صورت کمدی تلف کند.

در برخی موارد، گزارش تقلب به شرکت میزبانی که وب سایت در آن ذخیره شده است، در حذف وب سایت مشکوک موفق بوده است.

در نمایه یوتیوب او آمده است: “هر روز کلاهبردارانی وجود دارند که از مردم سوء استفاده می کنند. برای کم اهمیت جلوه دادن یک موقعیت تاریک.”

Cointelegraph برای اظهار نظر با Kitboga تماس گرفت.

کیتبوگا در ویدئویی در اول ماه مه یک «کلاهبرداری امنیت اجتماعی» جدید مرتبط با بیت کوین را برجسته کرد که قربانیان را با ایمیل‌ها و پیام‌های متنی هدف قرار می‌دهد که ادعا می‌کرد خریدهای عجیب و غریب در حساب‌های بانکی آنها انجام شده است.

مربوط: ۱۰۳ میلیون دلار از دست رفته در تقلب، سوء استفاده و هک ارزهای دیجیتال در آوریل – CertiK

با این حال، هنگامی که قربانی با شماره تلفن ارائه شده تماس گرفت، کلاهبرداران گفتند هویت آنها به سرقت رفته است و آنها باید تمام پول نقد خود را برداشت، بیت کوین بخرند و وجوه را به یک ادعای “کیف پول ایمن دولتی” منتقل کنند.

ظاهراً Kitboga با کلاهبرداران سرگرم شده و وانمود می کند که آنها را مجبور به خرید ۱۰۰۰۰ بیت کوین و انتقال آن به آدرس اشتباه می کند.

مجله: ۳.۴ میلیارد دلار بیت کوین در قوطی پاپ کورن – داستان هکر جاده ابریشمنویسنده: Brian Quarmby

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا