🚨 اخبار ارز دیجیتال

مدیر عامل بلاک چین تیتانیوم کلاهبرداری ICO را به ۴ سال زندان محکوم کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مدیران بلاک چین تیتانیوم سرانجام پس از اعتراف به گناه در جولای گذشته محکوم شدند.

مدیر عامل بلاک چین تیتانیوم مستقر در کالیفرنیا به چهار سال زندان محکوم شد. داستان عرضه اولیه سکه (ICO) 2018 که سرمایه گذاران را از ۲۱ میلیون دلار محروم کرد، به پایان رسید.

به گفته وزارت دادگستری، مایکل استولری، بنیانگذار خدمات زیرساخت بلاک چین تیتانیوم (TBIS) یک بازیگر کلیدی در «طرح تقلب در ارزهای دیجیتال» بود که شامل پیشنهاد اولیه سکه TBIS در اواخر سال ۲۰۱۷ و اوایل سال ۲۰۱۸ بود.

سرمایه گذاران با خرید یک توکن رمزنگاری به نام BAR در ICO شرکت کردند. به گفته وزارت دادگستری، حدود ۲۱ میلیون دلار در ایالات متحده و خارج از آن جمع آوری شده است.

نمودار قیمت نشان می دهد که چگونه قیمت BAR دلار از فوریه ۲۰۱۸ تا ژوئن ۲۰۱۸ کاهش یافت منبع: Nomics

با این حال، در یک شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در سال ۲۰۱۸، Stollery متهم شد که ICO خود را در رگولاتورها ثبت نکرده است.

در ژوئیه ۲۰۲۲، او به یک فقره تقلب در اوراق بهادار به دلیل نقشش در یک “طرح تقلب” اعتراف کرد.

او اعتراف کرد که بخش‌هایی از اوراق سفید TBIS را جعل کرده، شهادت‌های نادرست مشتریان را در وب‌سایت TBIS ارسال کرده و به دروغ ادعای روابط تجاری با فدرال رزرو ایالات متحده را داشته است. همه اینها به گمراه کردن سرمایه گذاران در مورد مشروعیت و چشم انداز سود TBIS کمک کرد.

طبق گزارش SEC، او همچنین اعتراف کرد که وجوه سرمایه گذار ICO را با سرمایه خود مخلوط کرده و از برخی برای پرداخت هزینه های غیرمرتبط مانند صورتحساب های کارت اعتباری و قبوض آپارتمان هاوایی استفاده کرده است.

او با حداکثر ۲۰ سال حبس روبرو بود، اما در عوض در مجموع به ۴ سال و ۳ ماه حبس به خاطر دخالتش محکوم شد.

مربوط: اویلر Finance Abuser بیش از ۵۸۰۰۰ اتر دزدیده شده را برمی گرداند

SEC اجرای قانون را تقویت می کند

SEC در سال‌های اخیر اقدامات خود را در حوزه ارزهای دیجیتال افزایش داده است.

طبق تحقیقات Cornerstone، تعداد شکایت‌های مربوط به ارزهای دیجیتال که توسط SEC ارائه می‌شوند در سال ۲۰۲۲ افزایش می‌یابد، با ۳۰ اقدام اجرایی علیه شرکت‌کنندگان بازار دارایی‌های دیجیتال، که ۵۰ درصد از ۲۰ مورد در سال ۲۰۲۱ افزایش یافته است.

از ۳۰ اقدام اجرایی انجام شده در سال ۲۰۲۲، ۱۴ مورد شامل عرضه اولیه سکه (ICO) و بیش از نیمی مربوط به اتهامات تقلب بود.

آبه چرنین، معاون، گفت: «براساس اجرای آزمایش هوی دیوان عالی ایالات متحده، SEC به پیگیری دعوی مبنی بر اینکه توکن‌های منتشر شده در عرضه‌های اوراق بهادار ثبت نشده مرتبط با ICO، قراردادهای سرمایه‌گذاری مشمول مقررات و اجرای SEC هستند، ادامه می‌دهد. رئیس تحقیقات سنگ بنا رئیس مشترک بخش Fintech Practice.

او افزود: «در طول تحقیقات مربوط به رمزنگاری تحت مدیریت جنسلر، شاهد افزایش حمایت از SEC از سوی آژانس‌ها و سازمان‌های خارجی بوده‌ایم.

آسیا اکسپرس: جاستین سان در مقابل SEC، دو کوون دستگیر شد، ۱۸۰ میلیون بازیکن به Polygon ضربه زدندنویسنده: Felix Ng

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا