اخبار ارز دیجیتال

مدیر عامل Sodex در ترکیه به دلیل عدم ارائه اسناد مالیاتی به زندان محکوم شد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

فاروق فاتح اوزر مدارک درخواستی را به کمیسیون بازرسی مالیاتی ارائه نکرده است. او منکر این است که در آن زمان کارمند Sodex بوده و به همین دلیل قادر به ارائه کتاب های درخواستی نیست.

سه ماه پس از بازداشت فالک فاتح اوزر، بنیانگذار و مدیر عامل سابق Sodex در ترکیه، وی به دلیل ارائه نکردن مدارک مورد نیاز در جریان محاکمه به ۷ ماه و ۱۵ روز زندان محکوم شد.

Thodex که زمانی یکی از بزرگترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال در ترکیه بود، ناگهان تعطیل شد و اوزر به آلبانی گریخت. اوزل پس از اخطار قرمز توسط اینترپل به Turquie تحویل داده شد و سرمایه گذار مسئول نزدیک به ۲ میلیارد دلار ارز دیجیتال است.

آقای اوزل از ۳۰ اکتبر ۲۰۲۱ از طریق محاکمه خود را بی گناه دانسته است، اما مدارک مورد نیاز را به کمیسیون مالیات ارائه نکرده است. او منکر این است که در آن زمان کارمند Sodex بوده و به همین دلیل قادر به ارائه کتاب های درخواستی نیست. وی همچنین مدعی شد که در آن دوره یک متولی برای اداره تجارت از طرف او تعیین شده است.

همانطور که روزنامه حریت دیلی گزارش داد، دادستان اوزر در ابتدا به دلیل «قاچاق» بر اساس قانون مالیات، به دنبال مجازات پنج سال زندان بود. دادگاه ابتدا این کارآفرین رمزارز را به ۱ سال و ۶ ماه زندان محکوم کرد، اما بعداً این حکم را به ۷ ماه و ۱۵ روز کاهش داد. دلایل تخفیف شامل روابط اجتماعی، رفتار و رفتار کلی اوزل در طول محاکمه و موارد دیگر بود.

علاوه بر اتهامات مربوط به مالیات، اوزل با اتهامات کلاهبرداری علیه سرمایه گذاران Sodex مواجه است و منتظر استماع عمومی در مورد اتهامات است. این کارآفرین همچنان اتهامات خود را رد می کند و مدعی است که توسط متهمان متهم شده است.

مربوط: ترکیه از هویت دیجیتال مبتنی بر بلاک چین برای خدمات عمومی آنلاین استفاده می کند

بر اساس نظرسنجی اخیر شرکت مالیات ارز دیجیتال سوئدی Divly، ۹۹.۵ درصد از سرمایه گذاران کریپتو در سال ۲۰۲۲ هیچ مالیاتی پرداخت نکرده اند.

نرخ مالیات برای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲. منبع: دیبلی

این گزارش تخمین می‌زند که در سال ۲۰۲۲، فنلاند با ۴.۰۹ درصد، بالاترین نسبت سرمایه‌گذاران کریپتو را خواهد داشت که مالیات‌های لازم را بر روی ارزهای دیجیتال پرداخت کرده‌اند و پس از آن استرالیا با ۳.۶۵ درصد قرار دارد.

با این حال، همه مالیات دهندگان اطلاعات مربوط به مالیات کریپتو را به صورت آنلاین جستجو نمی کنند، بنابراین داده های حجم جستجو ممکن است به طور دقیق تعداد واقعی مالیات دهندگان کریپتو را منعکس نکند. بنابراین، روش مورد استفاده برای استخراج تخمین ها همچنان مشکوک است.نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا