اخبار ارز دیجیتال

این پست ویروسی بیت‌کوین در Reddit می‌تواند باعث تصور اشتباه جدی شود

تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

یکی از کاربران Reddit از subreddit بیت کوین ادعا کرد که یک ترفند تقریباً معجزه آسا را ​​انجام داده است: با حدس زدن دو عبارت بذر بیت کوین در کمتر از پنج دقیقه، به کیف پول های مربوطه دسترسی پیدا کرد که همانطور که انتظار می رفت خالی بودند. در حالی که این پست ممکن است برخی از کاربران بی تجربه بیت کوین را شوکه کرده باشد، یک سوء تفاهم اساسی در مورد نحوه عملکرد سپرده های بذر وجود دارد.

جملات Seed که سنگ بنای امنیت کیف پول هستند، مطابق با BIP39 ایجاد می شوند. آنها شامل ۱۲ تا ۲۴ کلمه هستند که از یک لیست خاص از ۲۰۴۸ کلمه گرفته شده اند. آخرین کلمه در عبارت seed یک checksum است که به عنوان محافظی در برابر ورودی کلمات نادرست عمل می کند.

اگر حتی یک کلمه در جای خود نباشد یا دنباله آن به هم ریخته باشد، چک سام با هم مطابقت ندارد و نرم افزار کیف پول معمولا عبارت را رد می کند. این کار “حدس زدن” یک جمله اولیه را بدون استفاده از قدرت محاسباتی غیرواقعی بالا عملا غیرممکن می کند.

نویسنده پست احتمالاً به جای حدس زدن عبارات اولیه موجود، آدرس کیف پول جدیدی را ایجاد کرده است. از آنجایی که ترکیب‌های بالقوه بی‌شماری برای عبارات بذر وجود دارد، از نظر آماری مسلم است که بیشتر آنها به کیف پول‌های یتیم منجر می‌شوند. بنابراین، اگرچه ادعای نویسنده از نظر فنی صحیح است، اما گمراه کننده است. آنها به کیف پول شخص دیگری نفوذ نکردند یا به آن دسترسی نداشتند. آنها به طور تصادفی کیف پول های جدید و بدون استفاده ایجاد کردند.

استاندارد BIP39 تضمین می کند که احتمال ایجاد تصادفی یک کیف پول فعال، به ویژه بیانیه اولیه حاوی وجوه، میکروسکوپی است.

در مورد آخرین عملکرد قیمت بیت کوین؛ این نشان می دهد که بیت کوین در حال تثبیت با یک روند نزولی جزئی است. قیمت معاملات فعلی حدود ۴۲۵۱۳ دلار است و میانگین های متحرک به عنوان سطوح حمایت و مقاومت پویا عمل می کنند.

منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا