اخبار ارز دیجیتال

این اعلامیه از سوی بانک خلق چین می تواند بیت کوین (BTC) را تقویت کند، در اینجا نحوه انجام این کار آمده است

تصویر جلد از طریق Stock.adobe.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

بانک خلق چین (PBoC) از کاهش ۵۰ واحدی در نسبت ذخایر مورد نیاز (RRR) خبر داد. این می تواند القا کند یکشنبه تجدید حس خوش‌بینی به طور بالقوه روند صعودی را برای دارایی‌های پرخطر، از جمله ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین، تسریع می‌کند.

کاهش نسبت های ذخایر الزامی، نشانه روشنی از هدف بانک مرکزی برای تحریک فعالیت های اقتصادی از طریق آزادسازی نقدینگی در بخش بانکی است. این نقدینگی می‌تواند به بازارهای مختلف از جمله ارزهای دیجیتال سرازیر شود و پشتیبانی بسیار مورد نیاز را در مواقع عدم اطمینان ارائه کند. افزایش نقدینگی اغلب به معنای سرمایه گذاری بیشتر در دارایی های پرخطر است زیرا سرمایه گذاران به دنبال بازده بالاتر هستند که می تواند منجر به افزایش ارزش بیت کوین شود.

علاوه بر این، صدور بدهی کوتاه مدت بیشتر توسط وزارت خزانه داری آمریکا مطابق با انتظارات ممکن است این سناریوی صعودی را بیشتر تقویت کند. منطق دو چیز است: اول، انتخابات ایالات متحده در افق است و حفظ فضای بازار پر جنب و جوش می تواند برای دولت فعلی سودمند باشد.

ثانیاً، در حالی که کاهش نرخ بهره در دستور کار فدرال رزرو قرار دارد، از نظر مالی اقدامی محتاطانه برای خزانه داری خواهد بود که بدهی های بلندمدت خود را به نفع سررسیدهای کوتاه تر به تعویق بیندازد و در آینده موضعی برای کاهش نرخ بهره بگیرد.

مجموع این عوامل یک مورد قانع کننده برای تأثیر مثبت بر بیت کوین یا سایر دارایی های دیجیتال است. افزایش مورد انتظار در صدور بدهی های کوتاه مدت که برای حفظ نقدینگی طراحی شده است، می تواند منجر به جریان های سرمایه بیشتر به بازار ارزهای دیجیتال شود، زیرا سرمایه گذاران سبدهای خود را در جستجوی بازده بالاتر در محیطی با نقدینگی فراوان متنوع می کنند.

اما این فقط نقدینگی نیست که روایت را پیش می‌برد. کاهش نرخ ذخایر الزامی توسط PBoC همزمان با بسته محرک بزرگی است که هدف آن حمایت از سهام چین است. با بهبودی این بازارها، ریسک پذیری در بین سرمایه گذاران افزایش می یابد و به طور بالقوه به فضای کریپتو سرایت می کند و در نتیجه قیمت بیت کوین افزایش می یابد.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا