🚨 اخبار ارز دیجیتال

این استراتژی گزینه های بیت کوین می تواند معامله گران اولیه را برای شکست بعدی بیت کوین آماده کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

معامله گران کریپتو انتظار داشتند با استفاده از این استراتژی گزینه، قیمت معکوس شود تا در بیت کوین موضع بگیرد.

قیمت بیت کوین (BTC) در ۱۲ می به زیر مقاومت ۵۵ روزه ۲۷۰۰۰ دلاری رسید و در ۳۰ روز ۱۲.۳ درصد سقوط کرد. اما مهمتر از آن، این شاخص از S&P 500 جدا شده است، که در ۳۰ روز گذشته به طور کلی ثابت بوده و ۱۵ درصد کمتر از بالاترین رکورد خود است.

قیمت بیت کوین به دلار آمریکا (راست) و S&P 500 (سمت چپ)، ۱۲ ساعت. منبع: TradingView

بنا به دلایلی، همانطور که نمودار نشان می دهد، سرمایه گذاران بیت کوین معتقدند که روندهای مطلوب اقتصاد کلان در بازارهای ریسک تحت الشعاع افزایش ادراک ریسک در بخش کریپتو قرار گرفته است.

بحران مالی می تواند باعث افزایش قیمت بیت کوین شود

اول از همه، بحران قریب الوقوع سقف بدهی دولت ایالات متحده وجود دارد که به گفته جانت یلن، رئیس خزانه داری ایالات متحده، می تواند یک “فاجعه اقتصادی و مالی” باشد. در تئوری، ریسک پیش‌فرض بالاتر باید برای دارایی‌های کمیاب سودمند باشد زیرا سرمایه‌گذاران سعی می‌کنند از دلار ضعیف آمریکا فرار کنند.

بازار املاک و مستغلات تجاری ۵.۶ تریلیون دلاری ایالات متحده در معرض خطر بیشتری از نرخ بهره بالا و مشکلات بانک های محلی قرار دارد. آن والش، مدیر ارشد سرمایه گذاری در Guggenheim Partners می گوید: «احتمالاً قرار است وارد یک رکود املاک و مستغلات شویم، اما این اتفاق برای کل بازار املاک و مستغلات نخواهد افتاد.

همچنین اخبار خوبی در مورد جنبه نظارتی ارزهای دیجیتال وجود دارد زیرا این صنعت حمایت بیشتری از تلاش‌های نظارتی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) جمع‌آوری می‌کند. اتاق بازرگانی ایالات متحده در ۹ ماه مه، از صرافی Coinbase دفاع کرد و SEC را به ایجاد عمدی وضعیت بی ثباتی و عدم اطمینان متهم کرد.

افزایش بیشتر انتظارات سرمایه گذاران، نصف شدن بیت کوین در آوریل تا می ۲۰۲۴ است، زمانی که انگیزه ماینر در هر بلوک از ۶.۲۵ BTC به ۳.۱۲۵ BTC کاهش می یابد. طبق گزارش شرکت تحلیلی Glassnode، تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای نشان داد که تعداد آدرس‌هایی که بیش از ۱ BTC دارند در ۱۳ می به ۱ میلیون رسید. از فوریه سال ۲۰۲۲، ۱۹۰۰۰۰ در مجموع “حفره سکه” اضافه شده است.

علیرغم افت اخیر قیمت بیت کوین، محرک ها و انگیزه های بالقوه زیادی برای حفظ بازار صعودی قابل توجهی در چند ماه آینده وجود دارد. معامله گران حرفه ای از ریسک انحلال مرتبط با قراردادهای آتی آگاه هستند، بنابراین استراتژی های سرمایه گذاری ترجیحی آنها شامل محصولات اختیار معامله است.

نحوه اعمال استراتژی برگشت ریسک در بیت کوین

معاملات گزینه فرصتی را برای سرمایه گذاران فراهم می کند تا از نوسانات فزاینده سود ببرند یا در برابر کاهش شدید قیمت محافظت شوند. این استراتژی‌های سرمایه‌گذاری پیچیده که شامل ابزارهای متعدد است، به عنوان «ساختارهای گزینه» شناخته می‌شوند.

معامله گران می توانند از استراتژی گزینه “ریسک معکوس” برای جلوگیری از ضرر ناشی از تغییرات غیرمنتظره قیمت استفاده کنند. سرمایه‌گذاران با استفاده از گزینه‌های تماس طولانی درآمد کسب می‌کنند، اما هزینه آن‌ها را با فروش قرار می‌دهند. اساساً، این راه‌اندازی ریسک معاملات جانبی سهام را از بین می‌برد و ریسک سقوط دارایی را محدود می‌کند.

صورت سود و زیان.منبع: Deribit Position Builder

اگرچه معامله فوق فقط روی گزینه ۳۰ ژوئن متمرکز است، سرمایه گذاران الگوهای مشابهی را با استفاده از سررسیدهای مختلف پیدا خواهند کرد. در زمان قیمت گذاری، بیت کوین ۲۷۴۳۸ دلار معامله می شد.

ابتدا، معامله گران باید با خرید قرارداد اختیار معامله به قیمت ۲.۳ بیت کوین (فروش) به قیمت ۲۲۰۰۰ دلار، از یک حرکت نزولی محافظت کنند. سپس معامله گر ۲.۰ بیت کوین قرار می دهد و قرارداد اختیار معامله ۲۵۰۰۰ دلاری را می فروشد و سود بالاتر از این سطح را خالص می کند. در نهایت، معامله گران باید قراردادهای اختیار معامله ۳۴۰۰۰ دلاری را با ۳.۲ دلار تماس (خرید) بخرند تا در معرض قیمت مثبت قرار بگیرند.

سرمایه گذاران تا سقف ۲۵۰۰۰ دلار محافظت می شوند

این ساختار اختیار معامله بین ۲۵۰۰۰ دلار (کاهش ۹ درصد) و ۳۴۰۰۰ دلار (افزایش ۲۴ درصد) سود یا زیان ایجاد نمی کند. بنابراین، سرمایه‌گذاران شرط می‌بندند که قیمت بیت‌کوین در ۳۰ ژوئن در ساعت ۰۸:۰۰ UTC از این محدوده عبور کند و سود نامحدود و بازده منفی تا ۰.۲۷۵ بیت‌کوین به دست آورد.

اگر قیمت بیت کوین به ۳۷۲۵۰ دلار (۳۶ درصد افزایش) افزایش یابد، این سرمایه گذاری سود ۰.۲۷۵ بیت کوین را به همراه خواهد داشت. علاوه بر این، سود خالص ۰.۴۱ BTC پس از افزایش ۴۲ درصدی به ۳۹۰۰۰ دلار در ۴۵ روز است. اساساً محدودیت زیان و سود نامحدود وجود دارد.

هیچ هزینه اولیه ای در ارتباط با این ساختار گزینه وجود ندارد، اما صرافی به سپرده گذاری مارجین ۰.۲۷۵ بیت کوین برای پوشش مواجهه منفی نیاز دارد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا