اخبار ارز دیجیتال

این چت ربات هوش مصنوعی یا رویای استثمارگر است یا کابوس

جامعه ارزهای دیجیتال با چت‌بات‌های مبتنی بر هوش مصنوعی مواجه شده است که می‌توانند برای ممیزی قراردادهای هوشمند و کشف آسیب‌پذیری‌ها استفاده شوند.

جامعه آنلاین کریپتو یک ربات چت جدید مبتنی بر هوش مصنوعی (AI) کشف کرده است که می‌تواند برای هشدار به توسعه‌دهندگان در مورد آسیب‌پذیری‌های قرارداد هوشمند و آموزش هکرها برای بهره‌برداری از آنها استفاده شود.

ChatGPT، یک ابزار چت بات ایجاد شده توسط شرکت تحقیقاتی هوش مصنوعی OpenAI، در ۳۰ نوامبر منتشر شد و برای تعاملات “مکالمه ای” با توانایی پاسخگویی به سوالات بعدی و اعتراف به اشتباهات طراحی شده است. این شرکت گفت که این کار را انجام داده است.

با این حال، برخی از کاربران توییتر متوجه شده‌اند که ربات‌ها می‌توانند هم برای خوب و هم برای بد استفاده شوند، زیرا می‌توانند از آنها خواسته شود که نقاط ضعف در قراردادهای هوشمند را آشکار کنند.

استفان تانگ، یکی از بنیانگذاران شرکت حسابرسی قراردادهای هوشمند Zellic، از ChatGPT خواست تا به یافتن این اکسپلویت کمک کند و بخشی از کد قرارداد هوشمند را ارائه کرد.

ربات اشاره کرد که قرارداد دارای یک آسیب‌پذیری مجدد است که به سوءاستفاده‌کننده اجازه می‌دهد مکرراً وجه را از قرارداد برداشت کند و نمونه‌ای از نحوه رفع مشکل ارائه کرد.

همین نوع سوء استفاده در ماه مه توسط مهاجمان پلتفرم مالی غیرمتمرکز (DeFi) پروتکل Fei مورد استفاده قرار گرفت تا ۸۰ میلیون دلار به خانه ببرد.

دیگران نتایج حاصل از چت ربات ها را پس از اینکه قراردادهای هوشمند آسیب پذیر را به آنها ترغیب کردند، به اشتراک گذاشته اند. کاربر توییتر devtooligan یک اسکرین شات از ChatGPT را به اشتراک گذاشت. این اسکرین شات کد دقیق مورد نیاز برای رفع آسیب‌پذیری قرارداد هوشمند Solidity را ارائه می‌کند و با این نظر می‌نویسد: «همه ما بیکار هستیم».

با استفاده از این ابزار، کاربران توییتر شروع به شوخی کرده اند که اکنون می توانند تجارت ممیزی امنیتی را به سادگی با استفاده از ربات ها برای آزمایش قراردادهای هوشمند برای نقاط ضعف راه اندازی کنند.

Cointelegraph ChatGPT را آزمایش کرده است و دریافته است که می‌تواند کدی تولید کند که می‌تواند نمونه‌های قرارداد هوشمند را از طریق درخواست‌ها با استفاده از یک زبان ساده ایجاد کند و ظاهراً پاداش‌هایی را برای توکن‌های غیرقابل تعویض مبتنی بر اتریوم (NFT) فراهم می‌کند.

نمونه ای از قرارداد هوشمند Solidity ChatGPT برای شرط بندی پاداش از طریق اعلان های ساده. تصویر: کوین تلگراف.

علیرغم توانایی چت بات ها برای آزمایش عملکرد قراردادهای هوشمند، چت بات ها فقط برای این منظور طراحی نشده اند و بسیاری از توئیترها پیشنهاد شد برخی از قراردادهای هوشمندی که ایجاد می کند مشکل ساز هستند.

همچنین، این ابزار کامل نیست زیرا ممکن است بسته به اینکه چگونه از شما خواسته شده است، پاسخ‌های متفاوتی بدهد.

مربوط: شبکه مخفی آسیب‌پذیری‌های شبکه را پس از افشای کلاه سفید حل می‌کند

سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI زمزمه کرد می‌گوید این ابزار یک «دمو اولیه» و «نسخه بسیار تحقیقاتی» است.

او گفت: “رابط زبان مشکل بزرگی خواهد بود.” و ابزارهایی مانند ChatGPT “فورا” به افراد کمک می کند تا به سوالات پاسخ دهند، وظایف را کامل کنند و دانش جدید را کشف کنند. این بیان می کند که توانایی ارائه مشاوره در مورد تکرارها را دارد.نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا