اخبار ارز دیجیتال

یک سوم از سرمایه گذاران آمریکایی مایلند به توصیه های مالی هوش مصنوعی اعتماد کنند: نظرسنجی

در یک نظرسنجی اخیر توسط هیئت برنامه‌ریز مالی معتبر، ۳۱ درصد از سرمایه‌گذاران گفتند که با پیروی از توصیه‌های مالی هوش مصنوعی بدون تأیید اطلاعات، مشکلی ندارند.

یک نظرسنجی اخیر نشان داد که از هر سه سرمایه‌گذار آمریکایی، یک نفر مایل است از توصیه‌های مالی تولید شده توسط هوش مصنوعی بدون تأیید آن با منبع دیگری پیروی کند.

در ۲۲ آگوست، هیئت استانداردهای برنامه ریزان مالی معتبر نتایج یک نظرسنجی از بیش از ۱۱۰۰ بزرگسال را که در اوایل ژوئیه انجام شد، منتشر کرد.

تنها ۳۱ درصد از پاسخ دهندگان در واقع مشاوره برنامه ریزی مالی را از یک هوش مصنوعی دریافت کرده بودند و ۸۰ درصد نیز درجاتی از رضایت از این تجربه را گزارش کردند. پاسخ دهندگان مسن تر نسبت به افراد زیر ۴۵ سال بیشتر از این تجربه راضی بودند.

با این حال، نزدیک به یک سوم از پاسخ دهندگان در نظرسنجی گفتند که تمایلی به پذیرش مشاوره بدون بررسی آن ندارند، خواه آن را امتحان کرده باشند یا نه.

حتی قبل از موج چت ربات های هوش مصنوعی مانند ChatGPT OpenAI و Bard گوگل، مشخص شد که سرمایه گذاران بیشتری برای مشاوره سرمایه گذاری به دوستان، اینفلوئنسرها و رسانه های اجتماعی اعتماد می کنند.

جالب توجه است، یک مطالعه اخیر نشان داد که ابزارهای مولد هوش مصنوعی در تمام گروه‌های سنی از رسانه‌های اجتماعی بهتر عمل می‌کنند، و سرمایه‌گذاران مورد بررسی گفتند که بیشتر از رسانه‌های اجتماعی بدون تأیید اطلاعاتشان استفاده می‌کنند. آنها می‌گویند با استفاده از توصیه‌های مالی هوش مصنوعی احساس امنیت نسبتاً بیشتری می‌کنند.

۲۶ درصد به راحتی خود را در دریافت توصیه های مالی تایید نشده از رسانه های اجتماعی عنوان کردند، در حالی که ۳۱ درصد به توصیه های مشابه از ابزارهای هوش مصنوعی مولد اشاره کردند.منبع: کمیته CFP

اما هیئت مدیره CFP استدلال کرد که سرمایه‌گذاران در هر سنی احساس راحتی بیشتری می‌کنند اگر توصیه‌های مالی تولید شده توسط هوش مصنوعی و برگرفته از رسانه‌های اجتماعی توسط مشاوران مالی تأیید شود.

مربوط: OpenAI به آرامی به خدمات سفارشی شده هوش مصنوعی پاسخ می دهد

در حالی که من تجربه کمی با هوش مصنوعی برای مشاوره مالی دارم، کسانی که تجربه دارند به طور کلی راضی بوده اند.منبع: کمیته CFP

با این حال، این نظرسنجی نشان داد که تنها ۵۲ درصد از پاسخ دهندگان علاقه مند به دریافت مشاوره مالی تولید شده توسط هوش مصنوعی در آینده هستند.

مجله: چگونه هوش مصنوعی را کنترل کنیم و با ارزهای دیجیتال به انسان ها انگیزه دهیم

نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا