اخبار ارز دیجیتال

جذابیت سوم؟ ARK و 21Share دوباره ETF بیت کوین را با SEC ارسال می کنند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ارزش شرکت کتی وود ARK و ارز دیجیتال 21Shares در تلاش برای کسب تاییدیه برای ایجاد یک ETF بیت کوین در ایالات متحده سه برابر شد.

به نظر می‌رسد که کتی وودز آرک اینوست و شرکت سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال اروپایی 21Shares از محیط نظارتی کریپتو ایالات متحده بی‌تفاوت هستند و دوباره به دنبال تأیید محصولات مالی مبتنی بر بیت‌کوین (BTC) هستند.

در 25 آوریل، این شرکت‌ها درخواستی را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) برای تأیید تأسیس صندوق قابل معامله در مبادلات فیزیکی بیت‌کوین (ETF) ارائه کردند که دو بار رد شده است.

این دو شرکت برای اولین بار در تاریخ 28 ژوئن 2021 برای ایجاد یک ETF بیت کوین درخواست دادند که بعداً توسط SEC در آوریل 2022 رد شد. همانطور که قانون مبادله.

این جفت درخواست دوم را در ماه مه 2022 ارائه کردند، اما کمیسیون SEC دوباره آن را در 26 ژانویه سال جاری رد کرد.

ETF ها به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا در معرض یک دارایی خاص قرار بگیرند بدون اینکه واقعاً ابزار مالی اصلی را در اختیار داشته باشند. ETF های بیت کوین نقطه ای به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که با استفاده از سهامی که قیمت بیت کوین را در زمان واقعی ردیابی می کنند بدون اینکه واقعاً بیت کوین داشته باشند، در معرض غیر مستقیم ارزهای دیجیتال قرار بگیرند.

SEC بسیاری از ETFهای آتی بیت کوین را تأیید می کند، خریداران را در معرض ارزش بالقوه آینده بیت کوین قرار می دهد، اما مشکلاتی در «حفاظت از سرمایه گذاران و منافع عمومی» از تقلب و دستکاری وجود دارد.

مربوط: علیرغم مقررات واضح، ETFهای رمزنگاری هنگ کنگ با تقاضای کم روبرو هستند

به گفته تحلیلگران بلومبرگ ETF، یک ETF فیزیکی بیت کوین احتمالا در اواسط سال جاری در ایالات متحده راه اندازی می شود.

گروه ارز دیجیتال کریپتو (DCG) اکنون از SEC به دلیل رد پیشنهاد تبدیل پرچمدار Grayscale Bitcoin Investment Trust (GBTC) به یک ETF بیت کوین شکایت کرده است.

کریگ سالم، مدیر ارشد حقوقی Greyscale گفت او در توییتی در 12 ژانویه گفت: «مورد به سرعت پیش می‌رود. زمان‌بندی نامشخص است، اما بحث شفاهی می‌تواند به Q2 تسریع شود. [2023]”

مجله: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟نویسنده: Tom Mitchelhill

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا