اخبار ارز دیجیتال

اگر بیت کوین به بالای 27500 دلار برسد، این 4 آلت کوین می توانند آماده افزایش باشند.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

قیمت بیت کوین ممکن است برای یک حرکت قاطع آماده شود، که می تواند زمینه را برای XRP، LTC، RNDR و CFX فراهم کند.

معامله گران بی تجربه معمولاً از ترس از دست دادن روند صعودی به دنبال قیمت های بالاتر در پایان یک بازار صعودی هستند. اما سرمایه گذاران نهادی تمایل دارند قبل از ورود منتظر بمانند تا حباب فروکش کند. بازار نزولی بیت کوین (BTC) 2022 به هیاهویی که در سال 2021 مشاهده شد پایان داد.

در مصاحبه ای با کوین تلگراف، فرد پای، مدیر عامل اولین صادرکننده صندوق بیت کوین کانادا 3iQ، گفت که “FOMO برای بیت کوین از بین رفته است” و سرمایه گذاران نهادی و مدیران پورتفولیو به بیت کوین روی آورده اند. این مکان جدی است.

نمایش روزانه داده های بازار ارزهای دیجیتال. سس: سکه 360

تحلیلگران در بلندمدت خوش‌بین هستند، اما چشم‌انداز کوتاه‌مدت نامشخص است زیرا قیمت در چند روز گذشته در محدوده محدود باقی مانده است. تحلیلگران انتظار دارند که حرکت روند در هفته آینده یا هفته بعد آغاز شود.

اگر بیت کوین بالا رود، آلتکوین هایی که می توانند دنبال شوند کدامند؟

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین در نزدیکی خط حمایت مثلث متقارن معامله می شود، اما گاوها نتوانسته اند قیمت را به بالای آن برسانند. این نشان می دهد که خرس ها در سطح بالاتری فعالیت می کنند.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (27481 دلار) و شاخص قدرت نسبی زیر 42 به نفع خرس ها است.

اگر فروشندگان قیمت را به زیر سطح حمایت فوری 26361 دلار برسانند، جفت BTC/USDT می تواند بین 25800 تا 25250 دلار به منطقه حمایت بحرانی سقوط کند. انتظار می رود خریداران با تمام توان از این منطقه دفاع کنند زیرا شکست می تواند منجر به سقوط به 20000 دلار شود.

برعکس، اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بشکنند، می تواند خرید بیشتری را به دنبال داشته باشد. سپس جفت می تواند به سمت خط مقاومت مثلثی حرکت کند. هنگامی که این مانع برطرف شد، این جفت می تواند سفر خود را به 32400 دلار آغاز کند.

نمودار 4 ساعته BTC/USDT. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته شکل گیری یک الگوی مثلث متقارن را نشان می دهد که نشان دهنده عدم قطعیت بین گاوها و خرس ها است. هموار شدن میانگین های متحرک نیز نشان می دهد که تقاضا و عرضه در تعادل هستند.

اگر قیمت به زیر مثلث سقوط کند، روند کوتاه مدت منفی خواهد شد و این جفت می تواند تا 25800 دلار کاهش یابد. هدف الگوی مثلث 24773 دلار است.

اگر قیمت به بالای مثلث افزایش یابد، این نمای نزولی لغو خواهد شد. سپس این جفت می تواند تا 28,400 دلار و سپس به هدف الگوی 29,165 دلار حرکت کند.

تحلیل قیمت XRP

XRP (XRP) در شرف شروع بازیابی است. خریداران از 16 می قیمت را بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.45 دلار) نگه داشته اند، اما نتوانسته اند بر مانع SMA 50 روزه (0.47 دلار) غلبه کنند.

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

متحرک نمایی 20 روزه شروع به چرخش به سمت بالا می کند و RSI درست بالاتر از نقطه میانی قرار دارد که نشان دهنده یک مزیت جزئی برای گاوها است. این احتمال حرکت بالاتر از SMA 50 روزه را افزایش می دهد. پس از آن، جفت XRP/USDT می تواند تا 0.54 دلار و در نهایت تا 0.58 دلار افزایش یابد. فروش تهاجمی توسط خرس ها در این منطقه محتمل است.

اولین پشتیبانی برای تماشای منفی متحرک نمایی 20 روزه است. فروشندگان برای کسب مزیت باید قیمت ها را زیر این سطح پایین بیاورند. سپس این جفت می‌تواند تا 0.43 دلار کاهش یابد و به حمایت بحرانی در 0.40 دلار برسد.

نمودار 4 ساعته XRP/USDT. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که روند بهبودی از خط روند نزولی معکوس شده است. این نشان می دهد که خرس ها به سختی از خط روند نزولی دفاع می کنند. فروشندگان سعی می کنند قیمت را زیر 20-EMA نگه دارند و عقب نشینی را به 50-SMA گسترش دهند.

در عوض، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و از خط روند نزولی عبور کند، نشان دهنده آغاز یک روند صعودی کوتاه مدت است. مقاومت جزئی در 0.48 دلار وجود دارد، اما می توان از آن عبور کرد. پس از آن، افزایش تا 0.54 دلار امکان پذیر است.

تجزیه و تحلیل قیمت لایت کوین

لایت کوین (LTC) در چند روز گذشته در محدوده محدودی بین SMA 50 روزه (89 دلار) و مقاومت سربار 96 دلار معامله شده است. این نشان دهنده عدم تصمیم گیری بین گاو نر و خرس است.

نمودار روزانه LTC/USDT. منبع: TradingView

متحرک نمایی 20 روزه (88 دلار) افزایش یافته است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می دهد گاوها دست بالا را دارند. این احتمال افزایش مقاومت به بالای 96 دلار را افزایش داده است. در این صورت، جفت LTC/USDT می تواند تا 106 دلار افزایش یابد. این سطح ممکن است دوباره باعث فروش قوی خرس ها شود.

اگر قیمت از میانگین متحرک پایین بیاید، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل می شود. چنین حرکتی نشان می دهد که جفت ارز ممکن است برای مدتی بین 79 تا 96 دلار باقی بماند.

نمودار 4 ساعته LTC/USDT. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها در حال تلاش برای دفاع از 20-EMA هستند. این نشان دهنده تغییر در احساسات از فروش صعودی به خرید در جهت نزولی است. اگر قیمت از سطوح فعلی جهش کند، گاوها سعی خواهند کرد دوباره از مانع سربار 96 دلار خارج شوند.

اما خرس ها بدون مبارزه تسلیم نمی شوند. آنها در تلاشند تا قیمت را به زیر 20EMA برسانند. اگر آنها موفق شوند، این جفت می تواند به 50-SMA سقوط کند. شکست این حمایت می تواند راه را برای سقوط به 86 دلار و سپس به 82 دلار باز کند.

مربوط: بازار خرس بیت کوین و اتریوم دوباره در حال پیشروی است – دو شاخص مشتق پیشنهاد می کنند

تحلیل قیمت توکن رندر

توکن رندر (RNDR) روند صعودی دارد. خریداران در 21 می قیمت را به بالای مقاومت سربار 2.60 دلار رساندند، اما هسته بلند کندل نشان دهنده فروش بالاتر است.

نمودار روزانه RNDR/USDT. منبع: TradingView

میانگین‌های متحرک رو به بالا و RSI درست زیر ناحیه بیش‌خرید نشان می‌دهند که گاوها کنترل دارند. خریداران دوباره سعی خواهند کرد تا قیمت را به بالای مرز روانی 3 دلار برسانند. در این صورت، جفت RNDR/USDT می تواند تا 3.35 دلار افزایش یابد.

اولین حمایتی که در جهت نزولی مشاهده می شود، متحرک نمایی 20 روزه (2.10 دلار) است. تجزیه این سطح نشان می دهد که شکست بالای 2.60 دلار ممکن است یک تله صعودی بوده باشد. سپس این جفت می تواند به SMA 50 روزه (1.87 دلار) سقوط کند.

نمودار 4 ساعته RNDR/USDT. منبع: TradingView

گاوها در تلاش هستند تا قیمت را بالاتر از مقاومت سربار 2.60 دلار حفظ کنند که نشان دهنده یک تله صعودی احتمالی است. فروشندگان سعی خواهند کرد با پایین آوردن قیمت به زیر حمایت فوری 20-EMA، موقعیت خود را تثبیت کنند. سپس این جفت می تواند به 50-SMA کاهش یابد.

با این حال، افزایش میانگین های متحرک و RSI در منطقه اشباع خرید نشان می دهد که سطوح پایین تر احتمالا خریداری می شود. اگر خریداران قیمت را به بالای 2.60 دلار فشار دهند و آن را حفظ کنند، قیمت می تواند تا 3 دلار افزایش یابد.

تجزیه و تحلیل قیمت ترکیبی

Conflux (CFX) در داخل یک الگوی کانال نزولی معامله می شود. گاوها نزول به خط حمایت را در 12 می خریدند که نشان دهنده تقاضای قوی در سطوح پایین تر است.

نمودار روزانه CFX/USDT. منبع: TradingView

متحرک نمایی 20 روزه (0.29 دلار) ثابت است و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان می دهد فشار فروش در حال کاهش است.

خریداران سعی کردند در 16 می بر مانع سربار SMA 50 روزه (0.32 دلار) غلبه کنند، اما خرس ها عقب نشینی کردند. یک نکته مثبت جزئی به نفع گاوها این است که قیمت اجازه نداده است به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد. این یک سیگنال برای خرید در شیب است.

گاوها احتمالاً تلاش دیگری برای بالا بردن قیمت به بالای SMA 50 روزه خواهند داشت. اگر اینها موفقیت آمیز باشند، جفت CFX/USDT می تواند به خط روند نزولی برسد و دوباره به عنوان مقاومت قوی عمل کند.

نمودار 4 ساعته CFX/USDT. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته قیمت را در حال تصحیح افزایش شدید از 0.22 دلار به 0.33 دلار نشان می دهد. خریداران در تلاشند تا از سطح اصلاحی فیبوناچی 38.2% یعنی 0.29 دلار دفاع کنند که یک علامت مثبت است.

اگر خریداران قیمت را بالاتر از خط مقاومت نگه دارند، نشان می دهد که گاوها به صندلی راننده بازگشته اند. این جفت می تواند ابتدا تا 0.33 دلار و سپس به 0.37 دلار حرکت کند. از طرف دیگر، بسته شدن زیر 0.29 دلار می تواند اصلاح عمیق تری را به سمت 0.28 دلار و سپس 0.27 دلار آغاز کند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا