اخبار ارز دیجیتال

این 5 ارز رمزنگاری شده می توانند به رشد باورنکردنی خود ادامه دهند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بیت کوین، ETH، BNB، STX و IMX به عملکرد قوی خود در نمودارها ادامه می دهند و پتانسیل سود بیشتر در کوتاه مدت در حال افزایش است.

بیت کوین (BTC) هفته را با بیش از 23 درصد سود به پایان می رساند. به نظر می‌رسد که بحران‌های بانکی ایالات متحده و اروپا باعث افزایش خرید بیت‌کوین شده است و این نشان می‌دهد که ارز دیجیتال اصلی به عنوان یک دارایی امن در کوتاه مدت عمل می‌کند.

همه نگاه ها به جلسات 21 و 22 مارس فدرال رزرو است. ورشکستگی بانک های ایالات متحده این امیدواری را ایجاد کرده است که فدرال رزرو در نشست خود نرخ بهره را افزایش ندهد. ابزار CME FedWatch 38 درصد احتمال توقف در 22 مارس و 62 درصد احتمال افزایش 25 نقطه پایه نرخ را نشان می دهد.

نمایش روزانه داده های بازار کریپتو سس: سکه 360

تحلیلگران در مورد تأثیر بحران فعلی بر اقتصاد اختلاف نظر دارند. بالاجی سرینیواسان، مدیر ارشد سابق فناوری Coinbase معتقد است که ایالات متحده وارد دوره تورم شدید می شود، در حالی که جیمز مدلاک کاربر مستعار توییتر فکر دیگری می کند. به Medlock و دیگری می پیوندد تا شرط بندی میلیونرهایی را انجام دهد که قیمت بیت کوین تا 17 ژوئن به 1 میلیون دلار خواهد رسید.

هر چیزی در بازار کریپتو امکان پذیر است، اما معامله گران باید با احتیاط معامله کنند و غرق در اهداف عالی نشوند.

پس از یک اصلاح جزئی، بیایید نمودارهای بیت کوین و آلت کوین را بررسی کنیم که نشانه هایی از از سرگیری روند صعودی را نشان می دهد.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین در 17 مارس از مقاومت 25250 دلاری عبور کرد و الگوی سر و شانه های صعودی (H&S) را تکمیل کرد.

شکست‌ها از تنظیمات اصلی معمولاً به آزمایش مجدد سطوح شکست برمی‌گردند، اما در برخی موارد رالی بدون وقفه ادامه می‌یابد.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

افزایش میانگین متحرک نمایی 20 روزه (24088 دلار) و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه ای که بیش از حد خرید شده است، نشان دهنده لطف خریداران است. اگر قیمت به بالای 28000 دلار برسد، رالی می تواند شتاب بیشتری بگیرد و به 30000 دلار و سپس 32000 دلار برسد. این سطح احتمالاً شاهد فروش قوی خرس ها خواهد بود.

احتمال دیگر این است که قیمت از سطوح فعلی کاهش یابد اما از 25250 دلار بازگردد. همچنین روند صعودی را دست نخورده نگه می دارد.

در صورت شکسته شدن قیمت به زیر میانگین متحرک، دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل خواهد شد. چنین حرکتی نشان می دهد که شکست بالای 25250 دلار ممکن است یک تله صعودی بوده باشد. این می تواند منجر به افت به سطوح مهم روانی 20000 دلار شود.

نمودار 4 ساعته BTC/USDT.منبع: Trading View

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که جفت BTC/USDT با سود نزدیک به 27750 دلار مواجه است، اما عقب نشینی کم عمق نشانه مثبتی است. خریداران سعی می کنند قیمت را به بالای 28000 دلار برسانند و روند صعودی را از سر بگیرند. سپس این جفت می تواند به سمت 30000 دلار حرکت کند.

از سوی دیگر، اگر قیمت به زیر 20-EMA سقوط کند، نشان می دهد که معامله گران به سمت خروج عجله می کنند. این ممکن است قیمت را به حمایت بحرانی 25250 دلار کاهش دهد.

تجزیه و تحلیل قیمت اتر

گاوها مقاومت 1800 دلاری را در 18 مارس شکستند اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها به شدت از اتر (ETH) در سطوح 1800 دلاری دفاع می‌کنند.

نمودار روزانه ETH/USDT.منبع: Trading View

پشتیبانی کلیدی برای تماشای نزولی منطقه بین 1680 دلار و متحرک نمایی 20 روزه (1646 دلار) است. اگر قیمت از این منطقه خارج شود، احساسات مثبت می شود، که نشان می دهد معامله گران سقوط کرده اند.

خریداران روند صعودی را از سر می گیرند و سعی می کنند قیمت را به سمت هدف بعدی 2000 دلار سوق دهند. این سطح می تواند مانع بزرگی برای عبور گاوها باشد.

برعکس، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک سقوط کند، نشان دهنده این است که گاوها در حال از دست دادن حرکت هستند. پس از آن، جفت ETH/USDT می تواند به 1461 دلار کاهش یابد.

نمودار 4 ساعته ETH/USDT.منبع: Trading View

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که این جفت از حمایت 1743 دلاری عقب نشینی کرده است. این نشان می دهد که گاوها در حال خرید ریزش های سطحی هستند و منتظر اصلاح عمیق تر نیستند. شکستن زیر این سطح می‌تواند منجر به افزایش سرعت جفت به 2000 دلار شود.

برعکس، معامله‌گران کوتاه‌مدت ممکن است در صورت کاهش قیمت به زیر 1743 دلار، سود ثبت کنند. سپس این جفت می تواند به حمایت بحرانی بعدی در 1680 دلار کاهش یابد.

تحلیل قیمت BNB

BNB (BNB) در 18 مارس از الگوی نزولی H&S بالاتر از 338 دلار خارج شد. معمولاً وقتی الگوی نزولی شکست می خورد، خرید از گاو نر و پوشش کوتاه از خرس ها را جذب می کند.

نمودار روزانه BNB/USDT.منبع: Trading View

گاوها مسئول نگه داشتن قیمت بالاتر از حمایت فعلی 318 دلار هستند. اگر بتوانیم این کار را انجام دهیم، جفت BNB/USDT می تواند ابتدا تا 360 دلار و سپس به 400 دلار افزایش یابد. افزایش متحرک نمایی 20 روزه (309 دلار) و RSI نزدیک به منطقه اشباع خرید نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت در مسیر صعودی قرار دارد.

برای اینکه خرس ها دست بالا را به دست آورند، قیمت باید به زیر میانگین متحرک عقب نشینی کند. ممکن است این کار آسانی نباشد، اما در صورت موفقیت آمیز بودن این جفت ممکن است تا 280 دلار کاهش یابد.

نمودار 4 ساعته BNB/USDT.منبع: Trading View

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها در حال خرید افت تا 20-EMA هستند. خرس ها تلاش کردند تا بهبود را در 338 دلار متوقف کنند، اما گاوها این مقاومت را شکستند. خریداران احتمالا سعی خواهند کرد این جفت را به 346 دلار برسانند. اگر این سطح بشکند، ممکن است جفت به روند صعودی خود ادامه دهد.

از طرف دیگر، اگر قیمت به زیر 20-EMA سقوط کند، نشان می دهد که گاوهای کوتاه مدت ممکن است سود را در رالی تضمین کنند. پس از آن، این جفت ممکن است تا 318 دلار سقوط کند و خریداران می توانند برای جلوگیری از کاهش مداخله کنند.

مربوط: پیتر شیف “قوانین بیش از حد دولتی” را عامل بدتر شدن بحران مالی می داند

تجزیه و تحلیل قیمت پشته

Stax (STX) از 0.52 دلار در 10 مارس به 1.29 دلار در 18 مارس در مدت زمان کوتاهی افزایش یافت. این نشان دهنده خرید تهاجمی گاوها است.

نمودار روزانه STX/USDT.منبع: Trading View

جفت STX/USDT شاهد رزرو سود نزدیک به 1.29 دلار است، اما این نشانه مثبتی است که گاوها زیاد به خرس ها واگذار نمی کنند. این نشان می دهد که کاهش جزئی در حال خرید است. اصلاحات معمولاً 1-3 روز در یک روند صعودی قوی طول می کشد.

اگر قیمت افزایش یابد و از 1.29 دلار خارج شود، جفت می تواند روند صعودی خود را از سر بگیرد. توقف های بعدی 1.55 دلار و سپس 1.80 دلار خواهد بود.

اولین نشانه کاهش، بسته شدن زیر 1 دلار خواهد بود. این می تواند راه را برای کاهش میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.84 دلار) هموار کند.

نمودار 4 ساعته STX/USDT.منبع: Trading View

این جفت به 20-EMA اصلاح شده است. این سطح کلیدی است که گاوها در صورت از سرگیری رالی باید از آن دفاع کنند. اگر قیمت از 20-EMA جهش کند، جفت می‌تواند مقاومت سربار را در 1.29 دلار دوباره آزمایش کند.

برعکس، اگر خرس ها به زیر 20-EMA بشکنند، این جفت می تواند به 1 دلار و سپس به میانگین متحرک ساده 50 کاهش یابد. اصلاح عمیق‌تر می‌تواند آغاز مجدد رالی را به تاخیر بیاندازد و این جفت را برای چند روز در محدوده نگه دارد.

تحلیل قیمت ثابت

Immutable (IMX) در 17 مارس از مقاومت سربار 1.30 دلار گذشت و یک شکل گیری معکوس H&S را تکمیل کرد. این نشان دهنده شروع یک روند صعودی جدید بالقوه است.

نمودار روزانه IMX/USDT.منبع: Trading View

در همین حال، قیمت ممکن است سطح شکست 1.30 دلار را دوباره آزمایش کند. اگر قیمت به شدت از این سطح بازگشت، نشان می دهد که گاوها سطح را به حمایت تبدیل کرده اند. سپس خریداران سعی می کنند قیمت را به بالای 1.59 دلار برسانند تا روند صعودی را از سر بگیرند. پس از آن، جفت IMX/USDT می تواند تا 1.85 دلار و سپس به 2 دلار حرکت کند. هدف الگو برای راه اندازی معکوس 2.23 دلار است.

این دیدگاه مثبت ممکن است در کوتاه مدت نفی شود اگر قیمت به زیر میانگین متحرک بشکند. چنین حرکتی نشان می دهد که شکست 1.30 دلار ممکن است یک تله صعودی بوده باشد. پس از آن، جفت می تواند تا 0.80 دلار کاهش یابد.

نمودار 4 ساعته IMX/USDT.منبع: Trading View

این جفت شاهد یک اصلاح متوسط ​​است و در 20-EMA پشتیبانی می شود. خریداران در تلاشند تا مانع سربار 1.59 دلاری را برطرف کنند، اما خرس ها هیچ رحمی نشان نمی دهند. اگر قیمت به زیر 20-EMA برسد، احتمال افزایش تا 1.30 دلار وجود دارد.

احتمال دیگر این است که قیمت از 20-EMA جهش کند. این نشان دهنده تقاضای قوی در سطوح پایین است و شانس شکست 1.59 دلار را افزایش می دهد. در این صورت، جفت ممکن است به یک روند صعودی بازگردد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا