اخبار ارز دیجیتال

جامعه Web3 به فاجعه زلزله در ترکیه و سوریه واکنش نشان می دهد

پس از زلزله مرگبار ۷.۸ ریشتری در جنوب شرقی ترکیه، جامعه Web3 گرد هم آمده است تا آگاهی و حمایت از قربانیان این فاجعه را افزایش دهد.

بیش از ۵۰۰۰ نفر تاکنون در زمین لرزه عظیمی که در ۶ فوریه جنوب شرق ترکیه در امتداد مرز این کشور با سوریه را لرزاند، جان خود را از دست داده اند. شدت این زمین لرزه ۷.۸ ریشتر بوده که در سطح بین المللی به عنوان زمین لرزه “مهم” طبقه بندی می شود و در امتداد ۱۰۰ کیلومتری (۶۲ مایلی) خط گسل رخ داده است.

زیرساخت های منطقه به شدت آسیب دید و یک فاجعه انسانی فراملی مرگبار را ایجاد کرد.

اما واکنش مردم سریع بود. در سراسر اینترنت و پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی، ما در حال جمع آوری کمک های مالی برای سازمان های کمک رسانی محلی و بین المللی هستیم تا به مردم مناطق آسیب دیده کمک رسانی کنند.

دو مورد از بزرگترین تلاش های کمک رسانی در ترکیه، AFAD ترکیه، سازمان های دولتی برای چنین بلایایی و سازمان های غیردولتی Urbapبه رهبری انسان نیکوکار هالک لونت، سازماندهی هجوم کمک ها را رهبری کرده است.

لونت اعلام کرد که سازمان او یک آدرس رمزنگاری را برای پذیرش اشکال مختلف کمک به ارزهای دیجیتال باز کرده است.

رفیق آنادول، هنرمند و مدیر هنری ترکیه‌ای نیز از طریق آدرس (ETH) خود، کمپین سرمایه‌گذاری جمعی را راه‌اندازی کرد و وجوه جمع‌آوری‌شده را به AFAD و Ahbap منتقل کرد.

در فضای Web3، شرکت‌های مختلف در این صنعت برای ارائه کمک در قالب کمک‌های مالی مجازی و فیات و همچنین کمک‌های فیزیکی قدم برداشته‌اند.

Bitget معامله گر مشتقات رمزنگاری اعلام کرد تعهد ۱ میلیون لیره ترکیه (۵۳۰۰۰ دلار)، Bitfinex، Keet، Sinonym و Tether با هم ۵ میلیون (TRY) (265500 دلار) Gateio را متعهد شدند. متعهد شد ۱ میلیون (TRY) (~53000 دلار).

صرافی محلی ارز دیجیتال Bitci ترکیه ارسال شد مسیرهای کمک رسانی به منطقه زلزله زده، ضمن اعلام اینکه تمامی درآمدهای کمیسیون در بهمن ماه برای زلزله به مرکزیت قهرمانمراس به احباپ اهدا می شود.Eclipsex اعلام کرد کار هماهنگی با آفاد و احباب.

BtcTurk به کوین تلگراف گفت که علاوه بر اهدای ۶ میلیون TRY (318000 دلار) به سازمان‌های Ahbap و Akut، صرافی ارز دیجیتال ترکیه با دولت‌های محلی برای کمک به پوشاک به ارزش ۱.۲ میلیون TRY (62000 دلار) به این منطقه همکاری کرده است. گفته می‌شود به این منطقه ارسال شده است.

شعبه ترکی از ByBit و OKX هر دو متعهد شده اند به ترتیب ۱۰۰۰۰۰ دلار و ۱ میلیون TRY (تقریباً ۵۳۰۰۰ دلار) کمک ارسال کنند.

مربوط: DeFi، DAOs، NFTs: ارزهای دیجیتال در حال تعریف مجدد نحوه جمع‌آوری پول توسط مؤسسات خیریه هستند.

کوین تلگراف همچنین با سباستین بورجه، یکی از بنیانگذاران و مدیر اجرایی Sandbox در مورد تلاش های آنها با Sandbox ترکیه برای ارائه پشتیبانی روی زمین به جوامع محلی صحبت کرد.

افکار ما امروز با مردم ترکیه است. ما با جامعه سازندگان سندباکس در ترکیه کار می کنیم تا با سازمان های غیردولتی مربوطه تماس بگیریم تا صندوق های امدادی ایجاد کنند و از مناطق آسیب دیده از زلزله حمایت کنند.

او گفت که با سندباکس ترکیه برای بارگیری کامیون ها با وسایل اضطراری برای قربانیان و افراد آسیب دیده و کمک به جستجوی گزینه های کمک طولانی مدت کار کرده است.

(اعتبار عکس: سباستین بورگر)

توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) نیز به‌عنوان راه احتمالی تامین مالی برای بلایا ذکر شده‌اند.

هنرمند NFT ترکیه پاک زمزمه کرد (ETH) کمک های مالی به Ahbap و برنامه هایی برای طرح های NFT برای حمایت طولانی مدت. Gateio در پیشنهاد خود همچنین به توسعه یک ابتکار با پشتیبانی NFT برای حمایت بیشتر در آینده نزدیک اشاره کرد.

این یک وضعیت در حال توسعه است که Cointelegraph در حال نظارت است. این مقاله با اطلاعات مرتبط به روز خواهد شد.نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا