🚨 اخبار ارز دیجیتال

“اتاق جنگ تضعیف شد” – اسکاراموچی در مورد سقوط FTX بر اساس اجماع


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

موسس Skybridge می‌گوید Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس نباید مسئول این سقوط باشد.

در ۲۷ آوریل، بنیانگذار Skybridge آنتونی اسکاراموچی فاش کرد که آخرین روزهای FTX چگونه بوده است و گفت که اکثر کارمندان صرافی شکست خورده رمزارز احتمالاً تا دیر نشده توسط مدیران در پشت درهای بسته نگهداری می‌شوند. او ادعا کرد که نمی‌داند چه چیزی انجام می داد در

اسکاراموچی طی یک میزگرد با عنوان “FTX: چه اتفاقی افتاد؟” در اجماع ۲۰۲۳، شرح مفصلی از آنچه اتفاق افتاده از دیدگاه خود ارائه کرد. بنیانگذار Skybridge گفت که به یاد دارد، مدیر عامل FTX، سام بنکمن-فرید، اظهارنظرهای منفی در مورد مدیر عامل بایننس، چانگپنگ ژائو، با نام مستعار “CZ”.

اسکاراموچی ادعا کرد که CZ با فروش سهام خود از توکن FTX پاسخ داد. با این حال، دلیل اینکه CZ توکن FTX را تخلیه کرد، «مدیریت ریسک پس از خاتمه» بود، پس از بررسی ترازنامه افشا شده شرکت که نشان دهنده رابطه نگران کننده بین FTX و شرکت خواهرش Alameda Research بود. با این حال، اسکاراموچی تاکید کرد که CZ عامل ورشکستگی FTX نبوده و توضیح داد:

“اگر سام کسب و کار را به درستی اداره می کرد، […] تجارت خوب خواهد بود […] برخی از افراد روی صحنه ای مانند این می ایستند و می گویند: “CZ سام را از کار انداخت.” نه نه سام همان طور که او کسب و کار را اداره می کرد، سام را از کار انداخت. ”

اسکاراموچی گفت که به تازگی از یک سخنرانی در فلوریدا در ۶ یا ۷ نوامبر بازگشته است. پس از صحبت با پدر Bankman-Freid، او متوجه شد که FTX نوعی مشکل نقدینگی دارد. او معتقد بود که صرافی دارایی هایی برای بازپرداخت سپرده گذاران دارد، اما نمی تواند فورا این دارایی ها را بفروشد و تهدید کرد که صرافی را مجبور به توقف برداشت می کند.

او گفت که اسکاراموچی می خواست به تبادل کمک کند. با این حال، با اشاره به میزان کسری نقدینگی، «در اواخر عصر، این رقم از یک میلیارد به ۴.۵ میلیارد رسید. این او را متقاعد کرد که چیز جدی تری در مبادله در جریان است. او بلافاصله یک پرواز به باهاما رزرو کرد و از دفتر مرکزی FTX بازدید کرد تا بفهمد چه خبر است. او گفت: “اتاق فرماندهی وقتی رسید، روحیه او تضعیف شده بود. مشخص بود که گروه بسیار کمی از مردم بودند که به دیگران اجازه ورود نمی دادند.”

مربوط: FTX Ledger X را به شرکت وابسته به هلدینگ تجاری مستقر در میامی به قیمت ۵۰ میلیون دلار می فروشد.

اسکاراموچی گفت که نابودی FTX یکی از نمونه‌های این است که چرا کلاهبرداری‌ها عمدتاً توسط چند نفر انجام می‌شود.

“روش انجام جنایات توسط گروه‌های بسیار کوچک است. اگر روان‌شناسی یا جامعه‌شناسی بخوانید، همیشه افرادی با عقل خوب بیرون می‌آیند و می‌گویند: “هی، من نمی‌خواهم این کار را انجام دهم.”

اسکاراموچی ضمن بیان اینکه FTX یک کلاهبرداری است و قربانی بحران نقدینگی ناشی از رویدادهای بازار نیست، گفت:

«سه نفر از آن چهار نفر قبلاً به گناه خود اعتراف کرده‌اند. بچه‌ها، اگر پنجره‌هایتان را باز دارید و صدای کلیپتی را از بیرون می‌شنوید، اسب است، نه گورخر. […] دیدن اینکه سم چگونه با بشقابش تصمیم می گیرد بسیار جالب خواهد بود. ”

FTX در ماه نوامبر اعلام ورشکستگی کرد. دو تن از مدیران آن، گری وانگ و نیشاد سینگ، به همراه کارولین الیسون، مدیر عامل سابق آلامدا ریسرچ، به تقلب اعتراف کردند. بانکمن-فرید نیز به کلاهبرداری متهم شده است. با این حال، او بی گناه خود را حفظ می کند و ادعا می کند که می تواند مقداری از پولی که از دست داده را پس بگیرد.

نویسنده: Tom Blackstone

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا