اخبار ارز دیجیتال

مدل تامین مالی کریپتو تحت سلطه VC به راه اندازی مجدد نیاز دارد

شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر تمایل دارند توکن ها را تخلیه کنند و قیمت ها را سقوط دهند. یک مدل بودجه مبتنی بر جامعه می تواند مشکل را حل کند.

آیا فضای تامین مالی صنعت کریپتو نیاز به بازنگری دارد؟ هنگامی که یک صرافی برجسته سقوط کرد، یک صف طولانی از طلبکاران و وام دهندگان درمانده، از جمله بسیاری از پروژه‌های امیدوارکننده که به سرمایه‌های متعهد شده توسط سام بنکمن-فرید و شرکت وابسته بودند، پشت سر گذاشت.

اما یک مشکل بزرگتر در قلب چشم انداز بودجه فعلی وجود دارد. شرکت‌های سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز با سرمایه‌گذاری خوب، بازار غیر نقدشونده Web3 را پیش می‌برند و از پروژه‌های قوی در مراحل اولیه حمایت می‌کنند قبل از اینکه خرده‌فروشان FOMO خود را دریافت کنند، سود کنند. وارد بازار شدم

برای همه صحبت می شود که بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده یک فاکتور مهم غیرمجاز و مسیری سالم به سمت تمرکززدایی بیشتر، شفافیت، انصاف و شمول بیشتر، تامین مالی پروژه فعلی هستند. .

مشکل از پیش فروش/فروش بسته پروژه شروع می شود. این معمولاً به نفع شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر ثروتمند است که در موقعیتی هستند که سرمایه زیادی را در ازای توکن‌های با تخفیف زیاد قرار دهند. در این مرحله، VCها دائماً سبدها و نشانه‌های انتخابی خود را تبلیغ می‌کنند و باعث می‌شوند بسیاری از سرمایه‌گذاران فردی (که از این واقعیت که نام‌های معتبر از پروژه‌هایشان حمایت می‌کنند تشویق می‌شوند) کیف‌ها را برای خود بگیرند.

مربوط: ۵ نکته برای سرمایه گذاری در دوران رکود جهانی

ورود به کسب و کار خرده فروشی جمع آوری کنید، نقدینگی به طور طبیعی افزایش می یابد و به حامیان اولیه اجازه می دهد تا در حالی که در سبز هستند از موقعیت خود صرف نظر کنند. خوب دیگه چیکار باید بکنن از دلیل وجود هدف اصلی یک VC کسب درآمد برای شرکای محدود خود است، و زمانی که این امر از طریق دامپینگ در بازار به دست می‌آید، اکثر مردم چشم بر هم نمی‌زنند.به نقل از عمر کوچولو سیم: “بازی وجود دارد و یا بازی می شود یا بازی می شود.”

برخی از بازیگران بی‌وجدان با دستکاری قیمت‌ها، استقراض در برابر دارایی‌های خود و شرط‌بندی بیشتر، و افزایش ریسک سیستمی در صنعت، در واقع یک گام فراتر رفته‌اند. می توان این فرآیند را شسته و آن را بارها و بارها تکرار کرد، اما زمانی که بادهای مخالف ماکرو وارد می شوند، حتی نورپردازان VC نیز می توانند به فروشندگانی مضطرب تبدیل شوند که مجبور شوند همه توکن های موجود در مجموعه خود را رها کنند. طبیعتی وجود دارد. ما اکنون شاهد این پیشرفت هستیم زیرا Solana (SOL) بهای گزافی را برای پیوندهای خود با FTX Ventures و Alameda Research پرداخت می کند.

هنگامی که VC ها سکه ها را تخلیه می کنند و قیمت ها را سقوط می دهند، همه به جز فعال ترین سرمایه گذاران خرد با توکن هایی به ارزش کسری از مبلغی که پرداخت کرده اند باقی می مانند. پس راه حل چیست؟

نتیجه این است که مدل‌های غیرمتمرکز تأمین مالی مبتنی بر جامعه منجر به بازارهای سالم‌تر و انعطاف‌پذیرتر می‌شوند. پروژه‌ای که از روزهای اولیه‌اش، مشارکت‌کنندگان مختلفی را جذب می‌کند – حامیانی که برای حمایت‌شان دستمزد زیادی دریافت می‌کنند – در معرض یک نقطه شکست است که ناشی از یک عملیات راه‌اندازی VC بزرگ و اغلب بیش از حد اهرمی است. آسیب‌پذیر نیست.

البته، ارزش بازار این توکن ها در اختیار VC هایی قرار نخواهد گرفت که فعالانه اهداف خود را دنبال می کنند. وقتی مردم در پروژه ای شرکت می کنند، رگ حیات آن ارگانیک می شود. برخی بیشتر از دیگران دارند، اما هیچ کس به تنهایی قدرت غرق کردن یک کشتی را ندارد. علاوه بر این، سرمایه گذاران جدید به توکن ها با نرخ های بازار منصفانه دسترسی خواهند داشت.

مربوط: به لطف تنظیم‌کننده‌ها و نهنگ‌ها، فاجعه بر سر گروه‌های ارز دیجیتال رخ می‌دهد

ایرادات سیستم موجود به VCها و دورهای فروش اولیه متعدد که در آن شرکت می کنند محدود نمی شود. در بسیاری از موارد، خود بنیان‌گذاران پروژه، پاداش‌های اولیه را جمع‌آوری می‌کنند و اغلب فاصله قابل توجهی بین خود و مشارکت‌کنندگان جامعه حفظ می‌کنند.

FTX و انفجار Alameda رویدادهای Black Swan بودند، اما شکی نیست که بسیاری از پروژه ها متوقف خواهند شد. دریافت هجوم پول از سرمایه‌گذاران جدی Web3 یک لحظه مهم برای یک استارت‌آپ است، اما چقدر هزینه خواهد داشت؟ آیا شما یک حامی واقعی با دید فلسفی هستید؟ و وقتی VCها از بین می‌روند، پروژه شما ممکن است از بین برود.

من در مورد خرد جمعیت و مزایای حاکمیت جامعه در ارزهای رمزپایه مطالب زیادی خواندم. اما زمانی که یک پروژه به دنبال تامین مالی است، چنین احساساتی کاملا فراموش می شوند. وقت آن رسیده است که کمی وقت بگذارید و به نحوه تامین مالی پروژه های رمزنگاری خود فکر کنید.

به عنوان سرمایه گذار، ما باید به کاستی های بسیاری از سکه های معمولی با پشتوانه VC توجه داشته باشیم. به جای کپی کردن کت و شلوار سیلیکون ولی، باید یاد بگیریم که به سمت دیگری نگاه کنیم. این بدان معناست که ما باید بیاموزیم که به پروژه‌هایی نگاه کنیم که از پایین به بالا رشد می‌کنند، که ناشی از هیجان واقعی جامعه‌ای از افراد سختکوش است که برای طولانی مدت در آنجا بوده‌اند.

جاستین جودیچی یکی از بنیانگذاران Telos، یک پلتفرم بلاک چین نسل سوم برای ساخت برنامه های غیرمتمرکز مقیاس پذیر با تراکنش های بی احساس. او همچنین مدیر عامل Infinitybloc، یک پلت فرم غیرمتمرکز اقتصاد گیگ است. او دارای مدرک کارشناسی بازرگانی از دانشگاه کرتین است.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Justin Giuduci

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا