اخبار ارز دیجیتال

بانک مرکزی امارات متحده عربی قراردادی را برای استراتژی CBDC امضا می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

استراتژی CBDC اولین بار در ماه فوریه به عنوان بخشی از برنامه بانک مرکزی برای قرار دادن امارات متحده عربی به عنوان یک مرکز مالی جهانی اعلام شد.

بانک مرکزی امارات متحده عربی (CBUAE) به عرضه کامل ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC)، «درهم دیجیتال» برای پرداخت‌های داخلی و بین‌المللی نزدیک‌تر شده است.

طبق اعلامیه 23 مارس، CBUAE قراردادی را با ارائه‌دهنده خدمات مالی دیجیتال و ابری G42 ابوظبی R3 امضا کرده است تا به زیرساخت و ارائه‌دهنده فناوری برای پیاده‌سازی CBDC تبدیل شود.

علاوه بر پرداختن به چالش‌های پرداخت‌های داخلی و فرامرزی، به ارتقای شمول مالی نیز کمک می‌کند زیرا این کشور قصد دارد به یک «جامعه بدون پول نقد» تبدیل شود.

مرحله اول استراتژی CBDC شامل راه اندازی نرم “mBridge” برای تسهیل تراکنش های CBDC برای تجارت بین المللی، کار اثبات مفهوم پل CBDC دوجانبه با هند، و صدور CBDC داخلی برای عمده فروشی و خرده فروشی است. طبق اعلام این مرحله طی 12 تا 15 ماه آینده تکمیل خواهد شد.

خالد محمد بالاما، فرماندار CBUAE، در اعلام اولیه این استراتژی در 12 فوریه گفت:

“راه اندازی استراتژی CBDC ما یک گام مهم در تکامل پول و پرداخت در این کشور است. CBDC سفر دیجیتالی ما را تسریع خواهد کرد و شمول مالی را تقویت می کند.”

امارات متحده عربی در حال افزایش مرزهای موارد استفاده از CBDC است، اما بحث ها بر سر دوام این دارایی در ایالات متحده ادامه دارد.

مربوط: هند و امارات پل CBDC را برای تسهیل تجارت و حواله های بدون دلار آمریکا در نظر می گیرند

در 21 مارس، سناتور جمهوری خواه تد کروز لایحه ای را ارائه کرد که فدرال رزرو را از صدور CBDC “مستقیم برای مصرف کننده” منع می کند.

در همین حال، مطالعه‌ای که توسط وزارت خزانه‌داری ایالات متحده منتشر شد، استدلال کرد که ادغام CBDCها در اقتصاد بانک‌ها را بی‌ثبات می‌کند و می‌گوید که می‌تواند در مواقع استرس آسیب «قابل توجهی» به بانک‌ها وارد کند.

در همین حال، پذیرش eNaira در حال افزایش است زیرا نیجریه با کمبود شدید ارز فیات مواجه است. تعداد کل کیف پول های CBDC در نیجریه به 13 میلیون رسیده است که در مقایسه با تعداد در اکتبر 2022 بیش از 12 برابر افزایش یافته است.

از ماه مارس، 114 کشور که بیش از 95 درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی را نمایندگی می کنند، CBDC را در نظر گرفته اند. بر اساس گزارش شورای آتلانتیک، یک اتاق فکر مستقر در ایالات متحده، 65 کشور در حال حاضر در مرحله آینده هستند.

نویسنده: Hermi De Ramos

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا