اخبار ارز دیجیتال

وضعیت شبکه لایتنینگ بیت کوین در سال ۲۰۲۳


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

افزایش استفاده از کیف پول های نگهبانی و دشواری اجرای Lightning Node تا چه اندازه شبکه لایتنینگ را تضعیف می کند؟

شبکه لایتنینگ شش سال پیش، یک راه حل پرداخت لایه ۲ ساخته شده بر روی بلاک چین بیت کوین است.

محصولات، کاربران و مقدار بیت کوین (BTC) ارسال شده از طریق شبکه لایتنینگ (LN) در سال ۲۰۲۳ افزایش یافت، حتی اگر قیمت هر بیت کوین به زیر ۲۰۰۰۰ دلار رسید.

منبع: Twitter/Kerooke

LN شاهد افزایش کیف پول‌های LN حافظ و غیر حافظ و همچنین ادغام با پروتکل Nostr (که به کاربران اجازه می‌دهد ساتوشی (مقادیر کمی بیت کوین) را به یکدیگر ارسال کنند) و رسمی شدن آن در مناطقی مانند السالوادور و لوگانو بوده است. از یک ادغام قوی بهره مند شد.

از شهرهای مدیترانه ای گرفته تا سنگال، LN نیز به عنوان یک روش پرداخت همتا به همتا در حال رشد است. با این حال، به گفته رهبران مهمی که در کنفرانس توسعه دهندگان بیت کوین در لندن مصاحبه کردند، با وجود رشد، نگرانی ها همچنان مانع این شبکه می شود.

اریک سیریون، یکی از بنیانگذاران اپلیکیشن موبایل بیت کوین Fedi و نگهدارنده پروتکل Fedimint، توضیح داد که اجرای یک گره لایتنینگ در سال ۲۰۲۳ همچنان دشوار خواهد بود و برخی از مردم بدشان نمی آید که با این پیچیدگی روبرو شوند.

فعال نگه داشتن گره های لایتنینگ و اتصال مناسب، از جمله به روز نگه داشتن اتصالات با گره های مرتبط، اساساً یک کار نیمه وقت است.

ماتیاس کولر، یکی از بنیانگذاران شرکت سوئیسی Pocket Bitcoin، گفت: “این بسیار ساده تر از ابتدای سال ۲۰۱۸ است. اما هنوز برای توده ها “آسان” نیست.

با این حال، دیدن توسعه و پیشرفت در مورد اجرای کامل گره هیجان انگیز است.

Sirion که کد منبع باز Fedimint را ایجاد کرد و اکنون برای تیم Fedi کار می کند، توضیح داد که کیف پول های لایتنینگ نگهبانی مانند Wallet of Satoshi در بین طرفداران بیت کوین محبوب هستند. حق با اوست. این کیف پول منتخب Nostr است، فضایی که علاقه مندان بیت کوین بر آن تسلط دارند.

با این حال، اتکا به کیف پول‌های نگهبانی می‌تواند برای LN مشکل‌ساز باشد. Sirion گفت: ذخیره وجوه در اشخاص ثالث مانند کیف پول ساتوشی برخلاف شعار بیت کوینر است، “نه کلیدهای شما، نه سکه های شما.”

علاوه بر این، کولر توضیح داد که دلیل اینکه بسیاری از علاقه مندان به بیت کوین از مانترای «نه کلید شما، نه سکه شما» اجتناب می کنند این است که برخی از راه حل های مدیریتی بسیار آسان هستند. در چند ثانیه تنظیم شده و آماده معامله هستند.

“اما در واقع، هیچ تفاوتی با ذخیره بیت کوین در صرافی ندارد. این بیت کوین شما نیست. انجام این کار خطرناک است.”

با این حال، کولر پذیرفت که برای «پول جیبی»، یک راه حل حضانت کار می کند. LN برای پرداخت های خرد ایده آل است، اما اعتماد به یک ارائه دهنده کیف پول متمرکز همچنان می تواند حریم خصوصی شما را از بین ببرد.به دنبال افزایش کیف پول‌های نگهداری، یکی از کاربران توییتر توضیح داد، “زمانی که پرداخت ها از کیف پول های موبایل نگهبانی به کیف پول های موبایل نگهبانی انجام می شود، پیوند فرستنده و گیرنده بسیار آسان است.”

Sirion امیدوار است که استقرار Fedi وابستگی به اشخاص ثالث را کاهش دهد و یک مسیر آسان و با محوریت حریم خصوصی برای استفاده از بیت کوین و لایتنینگ فراهم کند. Fedi از Fedimint، یک پروتکل منبع باز استفاده می کند که به اعضای مورد اعتماد جامعه اجازه می دهد تا مالکیت بیت کوین خود را به اشتراک بگذارند.

“اگر قبلاً از خدمات حضانت استفاده می کنید، حداقل از سرویسی استفاده کنید که دلیلی برای اعتماد به آن شخص دارید.”

علاوه بر این، اتکا به کیف پول‌های لایتنینگ نگهبان ممکن است تا حدی به دلیل دشواری اجرای گره‌های لایتنینگ باشد. کسب‌وکارهای نرم‌افزار Node مانند Amboss و Umbrel سعی می‌کنند مشکل را با یک UX بهبودیافته حل کنند، اما در مقایسه با دانلود Bitcoin Core و اجرای یک گره بیت‌کوین برای اجرای یک گره لایتنینگ، مراحل و مراحل بیشتری وجود دارد. برای اجرا به درک عمیق‌تری از بیت‌کوین نیاز دارد. . .

علاوه بر این، در دنیایی از Venmo، Revolut و سایر خدمات پرداخت متمرکز تقریباً آنی، این خطر وجود دارد که پرداخت‌های رایگان و بدون اصطکاک لایتنینگ لزوماً مشکلات اساسی را حل نکند. در پیشرفت بیت کوین، الکس لیشمن، مدیر عامل شرکت بیت کوین ریور فایننشال، به کوین تلگراف گفت: مشکلات عمیق تر زندگی آنها را حل نمی کند. ”

مرتبط: رشد شبکه لایتنینگ بیت کوین ارگانیک است و از پذیرش واقعی ناشی می شود

کولر به شوخی گفت که LN یک بیت کوین سخت شده است. این سریع، ارزان و مناسب برای تراکنش های کوچک روزانه است. بعلاوه، بسیار خصوصی تر از استفاده از Google Pay یا Visa یا Mastercard در هنگام پرداخت است.

“دردی که هر بار که مجبور می شوم از کارت اعتباری خود به صورت آنلاین استفاده کنم احساس می کنم فقط درد است. همه جا به من رعد و برق بده!”

لیشمن می‌خواهد نسبت به مشکلات واقعی انسانی که در سرتاسر جهان مشاهده می‌شود، عقب‌تر کار کند تا افراد بیشتری را به کار بیاندازد و ببیند که لایتنینگ کجا می‌تواند جا بیفتد. به عنوان مثال، در غرب، LN می تواند تراکنش های بین سازمانی را حل کند.

این می تواند تفاوت بزرگی در بسیاری از چیزها در غرب و در کشورهای در حال توسعه ایجاد کند.»

در السالوادور، برخی از مردم سالوادور از شبکه لایتنینگ استفاده می کنند، اما پول نقد همچنان پادشاه است. لیشمن گفت که پس از اجرای پروتکل تارو، ممکن است امکان صدور دارایی در بلاک چین بیت کوین وجود داشته باشد.

او گفت: “آیا مردم واقعاً فقط دلار می خواهند؟ آیا این بدان معناست که آنها می خواهند یک استیبل کوین روی لایتنینگ با تارو بسازند؟”

شکل تارو.منبع: ریور فایننشال

این دارایی ها را می توان به کانال های پرداخت شبکه لایتنینگ واریز کرد و فوراً معامله کرد. در تئوری، کاربران LN می توانند موجودی های متعددی از جمله استیبل کوین ها و دلارهای مختلف را در کیف پول خود نگه دارند.

توسعه دهندگان اکنون می توانند دارایی های Taro را در شبکه آزمایشی بلاک چین بیت کوین ایجاد، ارسال و دریافت کنند. در همین حال، توسعه دهندگان LN به دنبال راه حل های بیشتر بیت کوین محور کاربر خواهند بود.نویسنده: Joseph Hall

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا