اخبار ارز دیجیتال

وضعیت ارزهای دیجیتال در اروپای جنوبی: مالت پیشتاز است

کشورهای جزیره ای مالت و قبرس نسبت به همسایگان بزرگتر خود در مورد مقررات ارزهای دیجیتال پیشرفته تر هستند.

علیرغم آشفتگی بازار ارزهای دیجیتال در تابستان امسال، یک شاخص بلندمدت کلیدی وجود دارد که در هر ارزیابی پیچیده باید در نظر گرفته شود – ترکیبی از پذیرش و مقررات. آخرین گزارش رصدخانه بلاک چین اتحادیه اروپا، با نام «تحولات اکوسیستم بلاک چین اتحادیه اروپا»، به دنبال سنجش این ترکیب در اتحادیه اروپا است که داده‌های همه کشورهای عضو، از پرتغال تا اسلواکی را ترکیب می‌کند.

از آنجایی که گزارش اولیه بیش از ۲۰۰ صفحه بود، کوین تلگراف خلاصه ای را با هدف جمع آوری مهم ترین اطلاعات در مورد ارز دیجیتال اروپا و چشم انداز بلاک چین ایجاد کرد. این چرخه که قبلاً اروپای غربی و شمالی را پوشش می داد، در منطقه اروپای جنوبی به پایان می رسد.

یونان

عدد: بیش از ۱۰ ارائه دهنده راه حل بلاک چین.

مقررات و قوانین: بر اساس این گزارش، «بلاک چین، همراه با ارزهای دیجیتال مشتق شده و اشکال جایگزین تأمین مالی بلاک چین، تا حد زیادی در یونان بدون نظارت باقی مانده است.» پیش نویس قانون «تقویت فناوری های نوظهور اطلاعات و ارتباطات، حکمرانی دیجیتال و سایر مقررات» (DLT) را اعلام کرد. الزاماتی را برای استقرار اینترنت اشیا (IoT)، بلاک چین و سایر فناوری های دفتر کل توزیع شده معرفی می کند. ارائه دهندگان دارایی های مجازی باید در کمیسیون بازار سرمایه یونان (HCMC) ثبت شده باشند.

مالیات: درآمد حاصل از معاملات ارزهای دیجیتال تحت مالیات بر عایدی سرمایه که ۱۵٪ از افراد را تشکیل می دهد، مشمول مالیات می شود.

ابتکارات قابل توجه: هر دو HCMC و بانک یونان مراکز نوآوری خود را پیاده سازی کرده اند، با بانک اروپایی بازسازی و توسعه برای راه اندازی سندباکس نظارتی.

بازیکنان بومی: Mobiweb Technologies، یک شرکت توسعه وب در خارج از کشور. Synaphea، ارائه دهنده راه حل های بلاک چین برای مشاغل. Metabloq، یک توسعه دهنده نرم افزار مبتنی بر بلاک چین.

ایتالیا

عدد: کل بودجه جمع آوری شده توسط پروژه های بلاک چین ۴۶.۵ میلیون دلار (۴۷ میلیون یورو)، ۹۷ استارت آپ بلاک چین است.

مقررات و قوانین: در سال ۲۰۱۹، پارلمان ایتالیا با به رسمیت شناختن اعتبار قانونی قراردادهای هوشمند، تعریف DLT را تصویب کرد.

مالیات: در سال ۲۰۱۶، سرویس درآمد یک قطعنامه وزارتی صادر کرد که به جنبه های خاصی از رفتار مالیاتی بیت کوین (BTC) و سایر ارزهای رمزنگاری شده پرداخت. بر اساس آن مصوبه، درآمد شخصی ناشی از مبادله ارزهای مجازی مشمول مالیات نمی شود. با این حال، مانده حساب های شخصی بیش از ۵۱,۶۴۵.۶۹ یورو (تقریباً ۵۱,۰۰۰ دلار) مشمول مالیات بر عایدی سرمایه است که نرخ ثابت ۲۶٪ را تشکیل می دهد.

ابتکارات قابل توجه: از سال ۲۰۱۵، وزارت اقتصاد و دارایی دو پروژه آزمایشی را برای آزمایش DLT در مدیریت دولتی آغاز کرده است. اولین مورد SUNFISH (اشتراک‌گذاری امن اطلاعات در ابرهای خصوصی ناهمگن فدرال) است که از قراردادهای هوشمند در زیرساخت بلاک چین برای اطمینان از یکپارچگی و محرمانه بودن تبادل اطلاعات بین وزارت اقتصاد و دارایی و پلیس ایالتی استفاده می‌کند. مورد دوم PoSeID-on است، یک پلتفرم برای مدیریت داده های شخصی و حفاظت از داده ها.

در سال ۲۰۱۷، وزارت کشاورزی، جنگلداری و سیاست غذایی، زنجیره تامین شراب ۴.۰ را راه اندازی کرد، یک پروژه آزمایشی برای افزایش قابلیت ردیابی زنجیره تامین شراب.

در سال ۲۰۱۹، وزارت توسعه اقتصادی با IBM شریک شد تا پلتفرمی مبتنی بر زیرساخت مجوز خصوصی IBM Hyperledger Fabric را آزمایش کند تا راه‌حل‌هایی برای ذینفعان زنجیره تامین نساجی ارائه کند.

بازیکنان بومی: Volvero، یک برنامه اشتراک گذاری خودرو مبتنی بر بلاک چین. EvenFi، یک پلت‌فرم جمع‌آوری همتا به همتا تنظیم‌شده. EcoSteer، یک شرکت نرم افزاری اینترنت اشیا و بلاک چین است.

مالت

عدد: بودجه ۱۳۹.۵ میلیون دلاری (۱۴۱ میلیون یورو) جمع آوری شد.

مقررات و قوانین: در سال ۲۰۱۸، پارلمان مالت سه قانون را تصویب کرد که یک چارچوب نظارتی جامع برای بلاک چین و ارزهای دیجیتال ایجاد می کند. قانون دارایی‌های مالی مجازی حوزه‌های عرضه اولیه سکه، دارایی‌های دیجیتال، ارزهای دیجیتال و خدمات مرتبط را تنظیم می‌کند، در حالی که قانون ترتیبات و خدمات فناوری نوآورانه، مرجع نوآوری دیجیتال مالت را قادر می‌سازد تا بر ثبت ارائه‌دهندگان خدمات فناوری نظارت کند.

چارچوب نظارتی مالی ملی چهار دسته مختلف از دارایی‌های دیجیتال – پول الکترونیکی، ابزارهای مالی، توکن‌های مجازی (کاربردی) و دارایی‌های مالی مجازی (VFA) را به رسمیت می‌شناسد و تابع مجموعه‌های مختلف قوانین است.

مالیات: پول های الکترونیکی و توکن های خدماتی در فهرست دارایی های سرمایه ای تحت قانون مالیات بر درآمد گنجانده نشده اند، بنابراین اوراق بهادار و VFA مشمول مالیات بر عایدی سرمایه نمی شوند.

ابتکارات قابل توجه: مالت اولین کشوری است که یک ثبت IP مبتنی بر بلاک چین را نصب کرده و ۶۰۰۰۰ رکورد را با استفاده از شبکه بلاک چین منتقل می کند. به دنبال آن، دولت مالت سه پروژه جدید بلاک چین را راه اندازی کرد. یک پروژه صدور گواهینامه برای مواد غذایی تولید شده در Gozo، یک سیستم برنامه ریزی املاک مبتنی بر بلاک چین برای اطمینان از شفافیت فرآیند، و یک سیستم حق چاپ و IP مبتنی بر بلاک چین. .

بازیکنان بومی: Quidax، یک صرافی دارایی دیجیتال. Vaiot، توسعه دهنده دستیارهای مجازی هوشمند با محوریت هوش مصنوعی و بلاک چین. Efforce، پلت فرمی برای صرفه جویی در مصرف انرژی.

کشور پرتغال

عدد: ارائه‌دهنده بلاک‌چین، ۴۳.۵ میلیون دلار (۴۴ میلیون یورو) بودجه جمع‌آوری شده توسط ۲۸ استارت‌آپ بلاک‌چین.

مقررات و قوانین: ارزهای دیجیتال به عنوان ارز قانونی آزمایش نشده اند، اما بر اساس عملکرد توکن ها به توکن های کاربردی و توکن های امنیتی تقسیم می شوند. بانک مرکزی ثبت نام ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی را تنظیم می کند.

مالیات: هر شخص حقوقی که خدمات مربوط به ارزهای رمزنگاری شده را ارائه می دهد باید مالیات بر عایدی سرمایه ۲۸ تا ۳۵ درصد بپردازد. در زمان نگارش این مقاله، هیچ مالیات بر عایدی سرمایه بر دارایی‌های شخصی در پرتغال وجود ندارد، اما این در حال تغییر است، زیرا بودجه پیشنهادی این کشور برای سال ۲۰۲۳ نرخ مالیات شخصی را ۲۸٪ برآورد می‌کند.

ابتکارات قابل توجه: یک مورد استفاده اولیه در تاییدیه های عمومی، پلتفرم Participa.gov است که بر روی بلاک چین ساخته شده و توسط شهروندان برای ارائه و بحث در مورد طرح های مدنی استفاده می شود. بخش کشاورزی از بلاک چین برای ردیابی مواد غذایی و در عین حال افزایش ایمنی استفاده می کند. Veracruz، سازنده بادام پرتغالی، با Arabyka همکاری کرده است تا فناوری بلاک چین را در زنجیره تامین خود اعمال کند.

بازیکنان بومی: Anchorage Digital یک پلت فرم مالی و ارائه دهنده زیرساخت برای دارایی های دیجیتال است. Revault، ارائه‌دهنده معماری خزانه چند حزبی. Sensefinity یک راه حل مبتنی بر Hyperledger برای اثبات منشاء مواد غذایی است.

اسپانیا

عدد: در مجموع ۸۶ میلیون دلار (۸۷ میلیون یورو) برای بیش از ۲۰۰ شرکت بلاک چین جمع آوری شده است.

مقررات و قوانین: ارزهای دیجیتال ارز قانونی محسوب نمی شوند و مبادله آنها از مالیات بر ارزش افزوده (VAT) معاف است. آنها عمدتاً توسط قوانین مربوط به کالاها، یعنی قواعد عمومی حقوق مدنی و تجارت، اداره می شوند. کمیسیون بورس و اوراق بهادار دولتی تصمیم گرفته است که کمپین های تبلیغاتی ارزهای دیجیتال را راه اندازی کند تا اطمینان حاصل کند که “تبلیغات محصول محتوای واقعی، قابل فهم و گمراه کننده ارائه می دهد و حاوی هشدارهای برجسته در مورد خطرات مرتبط است.” دستورالعمل هایی برای محتوا و قالب

مالیات: سود سرمایه از مبادلات ارز دیجیتال مشمول نرخ مالیات متغیر ۱۹ تا ۲۳ درصد است. استخراج ارز دیجیتال هنوز نظارتی ندارد.

ابتکارات قابل توجه: در سال ۲۰۱۸، اسپانیا یک سندباکس نظارتی برای پروژه‌های فین‌تک جدید شامل بلاک چین و ارزهای دیجیتال معرفی کرد. در همان سال، بانک BBVA اولین بانک در جهان شد که فناوری بلاک چین را برای محصولات مالی به کار گرفت.

بازیکنان بومی: Belvo، توسعه دهنده راه حل های API بانکداری باز. Bit2Me، یک صرافی ارزهای دیجیتال؛ و Consentio، یک پلت فرم پرداخت مبتنی بر بلاک چین برای تدارکات.

قبرس

عدد: کل بودجه جمع آوری شده ۱۴۸.۴ میلیون دلار (۱۵۰ میلیون یورو) و ۴۸ شرکت بلاک چین است.

مقررات و قوانین: در قوانین کشور اشاره خاصی به ارز دیجیتال و فناوری بلاک چین نشده است. با این حال، لایحه فناوری دفتر کل توزیع شده در سال ۲۰۲۱ برای اظهار نظر عمومی باز خواهد بود و در حال حاضر در حال بررسی قانونی است.

مالیات: طبق گفته مونداک، ارزهای دیجیتال اکنون به عنوان دارایی های مشمول مالیات شناخته می شوند، بنابراین درآمد حاصل از معاملات ارزهای دیجیتال با نرخ مالیات شرکتی ۱۲.۵٪ مشمول مالیات می شود. جف بندمن، مدرس دانشگاه نیکوزیا و عضو پنل متخصص EUBOF، به کوین تلگراف گفت که وزارت خزانه داری راهنمایی های بیشتری در مورد مالیات بر ارزهای رمزپایه ارائه خواهد کرد که قانون جامع بلاک چین در زمینه برنج تصویب شود.

ابتکارات قابل توجه: مرکز نوآوری محلی در سال ۲۰۱۸ توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس راه اندازی شد. در ژوئن ۲۰۲۰، VeChain اعلام کرد که بیمارستان مدیترانه ای قبرس یک راه حل مبتنی بر بلاک چین برای ذخیره نتایج COVID-19 اتخاذ خواهد کرد.

بازیکنان بومی: NoBanx، یک پلتفرم سپرده گذاری ارزهای دیجیتال. Simdaq، بستری برای تسلط بر تجارت و مدیریت ثروت. کوینومی، یک کیف پول بلاک چین.

نکته مهم

داده‌های این گزارش ثابت می‌کند که جزیره مالت در تقویت صنعت کریپتو بسیار جلوتر از جزایر جنوب اروپا است. Joshua Ellul، عضو پانل، نقش دولت مالت را در ارائه اطمینان قانونی به دارایی‌های مالی مجازی و ارائه‌دهندگان خدمات، و مزیت اندازه آن برجسته کرد. کشور در این زمینه

“چنین چابکی به دلیل اندازه کوچک مالت امکان پذیر بوده است، به همین دلیل است که مالت دارای سطوح پایین تر سرمایه گذاری است.”

Ellul معتقد است تصادفی نیست که بازار آینده اروپا برای دارایی‌های رمزنگاری (MiCA) از طراحی نظارتی دارایی دیجیتال مالت در برخی موارد استفاده کرده است.

“بسیاری می گویند MiCA شباهت های زیادی به رژیم VFA مالت دارد. برخی می گویند مالت “MiCA آماده” است. این امر، همراه با یک اکوسیستم محلی سالم، از جمله برنامه های آموزشی، کسب و کارهای پر رونق، تخصص در خدمات مختلف مرتبط با بلاک چین و مقررات نوآورانه، مالت را به مقصدی جذاب برای راه اندازی جایزه تبدیل می کند. ،” او گفت.

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا