🚨 اخبار ارز دیجیتال

توییتر مدیر عامل سندباکس هک شد و برای تبلیغ کلاهبرداری ادعایی «ایردراپ» استفاده شد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

به نظر می رسد مدیر اجرایی اکنون در حال بازیابی حساب خود است.

آرتور مادرید، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Metaverse Project The Sandbox، در تاریخ ۲۶ مه قربانی هک حساب کاربری توییتر شد، بر اساس پستی از مادرید که به نظر می رسد پس از بازیابی حساب کاربری او ایجاد شده است. مهاجمان ظاهرا از یک حساب کاربری مادرید برای تبلیغ یک کلاهبرداری جعلی فیشینگ “airdrop” استفاده کردند.

در یک پست مادرید، او به کاربران سندباکس توصیه کرد “Airdrops یا URL ها را تبلیغ کنند و هرگز روی پیوندهایی که تقلبی به نظر می رسند کلیک نکنند. همچنین، از URL/نام دامنه مناسب و منحصر به فرد ما http استفاده نکنید ۱۰۰% ://sandbox.game.”

چهار ساعت قبل از پست مادرید، حساب رسمی توئیتر Sandbox همچنین هشدار داد که کلاهبرداران این حساب را تصاحب کرده‌اند و “لینک‌های کلاهبرداری/فیشینگ برای قطره‌های جعلی توکن‌های SAND” را تبلیغ می‌کنند.

این پست حاوی یک پست جعلی ادعایی است که ایردراپ توکن‌های SAND را تبلیغ می‌کند، از کاربران می‌خواهد «واجد شرایط بودن را بررسی کنند و در سایت درخواست دهند»، و کاربران را به وب‌سایت‌هایی با نشانی‌های اینترنتی متفاوت از آدرس رسمی هدایت می‌کند. یک اسکرین شات گنجانده شده است.

تیم سندباکس گفت که “در تلاش است تا سایت را از کار بیاندازد و در اسرع وقت آن را تعمیر کند.”

از ساعت ۸:۲۶ عصر UTC، سایت ادعایی کلاهبرداری در حال ایجاد خطای ۴۰۴ بود و به نظر می‌رسد حذف شده است.

مربوط: ۶ ابزاری که هکرها برای سرقت ارزهای دیجیتال استفاده می کنند: چگونه کیف پول خود را ایمن کنید

حملات فیشینگ یک مشکل رایج در جامعه ارزهای دیجیتال است. در ۱۹ مه، یک سرویس کلاهبرداری به نام “Inferno Drainer” در حال کار بر روی تلگرام کشف شد که بنا بر گزارش ها، سازندگان وب سایت را برای ایجاد صدها سایت فیشینگ استخدام می کرد. تا زمانی که کشف شد، طبق گزارش ها نزدیک به ۶ میلیون دلار از کاربران دزدیده بود.

شرکت امنیت سایبری کسپرسکی در ۱۵ آوریل گزارش داد که در سال ۲۰۲۲ نسبت به سال قبل ۴۰ درصد افزایش در این نوع حملات خواهد داشت.نویسنده: Tom Blackstone

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا