🚨 اخبار ارز دیجیتال

نقش ارزهای رمزنگاری شده در جذب مالی


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

دسترسی و استفاده از خدمات مالی که به عنوان شمول مالی شناخته می شود، برای رشد و توسعه اقتصادی بسیار مهم است.

دسترسی و استفاده از خدمات مالی که به عنوان شمول مالی شناخته می شود، برای رشد و توسعه اقتصادی بسیار مهم است. متأسفانه بخش بزرگی از مردم، به ویژه در کشورهای در حال توسعه، هنوز به خدمات اولیه بانکی دسترسی ندارند. بانک جهانی تخمین می زند که ۱.۴ میلیارد بزرگسال در سراسر جهان به این خدمات دسترسی ندارند و فرصت های اقتصادی را محدود کرده و فقر را تداوم می بخشد.

ارزهای رمزنگاری شده با ماهیت غیرمتمرکز و دیجیتالی خود، ممکن است راه حلی برای این مشکل با پیشبرد گنجاندن مالی ارائه دهند. ارزهای رمزنگاری شده را می توان به صورت دیجیتال ذخیره و انتقال داد و نیازی به زیرساخت فیزیکی بانکی ندارد. این به افرادی که در مناطق دورافتاده یا محروم زندگی می‌کنند اجازه می‌دهد بدون نیاز به شعبه بانک سنتی به ارزهای رمزنگاری شده دسترسی داشته باشند و از آنها استفاده کنند، در حالی که افرادی که به بانک سنتی دسترسی ندارند یا می‌خواهند حریم خصوصی خود را حفظ کنند. راه‌حل جایگزینی را به مردم ارائه دهید.

رمزارزها علاوه بر دسترسی به خدمات بانکداری سنتی، می‌توانند خدمات مالی مختلفی را نیز ارائه دهند. برای مثال، پرداخت‌های فرامرزی را می‌توان با استفاده از ارزهای دیجیتال کارآمدتر کرد، و آنها را به گزینه‌ای جذاب برای کارگران مهاجر برای ارسال پول به خانواده‌هایشان تبدیل کرد. دسترسی به خدمات مالی جایگزین، مانند وام، پس‌انداز و بیمه، مقرون به صرفه‌تر است. برای کاربران

ارزهای دیجیتال همچنین می توانند با ایجاد یک دفتر کل غیرمتمرکز و شفاف به بهبود شفافیت مالی و کاهش فساد کمک کنند. این به افزایش اعتماد به سیستم مالی در سراسر جهان کمک می کند. از قراردادهای هوشمند می توان برای خودکارسازی اجرای قراردادهای مالی و کاهش نیاز به واسطه استفاده کرد.

به جامعه ای بپیوندید که می تواند آینده را تغییر دهد. حلقه نوآوری کوین تلگراف رهبران فناوری بلاک چین را گرد هم می آورد، به هم متصل می کند، همکاری می کند و در معرض دید قرار می دهد. اکنون درخواست دهید

علاوه بر این، فناوری بلاک چین می تواند برای ایجاد برنامه های مالی غیرمتمرکز مانند پلتفرم های مالی غیرمتمرکز (DeFi) استفاده شود. این پلتفرم‌ها که بر روی بلاک چین ساخته شده‌اند، به افراد این امکان را می‌دهند که بدون واسطه به خدمات مالی دسترسی داشته باشند و کنترل بیشتری بر دارایی‌های مالی خود داشته باشند. ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین می توانند به سواد مالی و آموزش کمک کنند. با فراهم کردن دسترسی به خدمات مالی دیجیتال، افراد می توانند در مورد مدیریت مالی و سرمایه گذاری به روشی امن و در دسترس بیاموزند. آموزش مردم در مورد این فناوری ها آنها را از نظر مالی مستقل تر و توانمندتر می کند.

ارزهای رمزنگاری شده می‌توانند نقش کلیدی در جذب مالی و دسترسی به خدمات بانکی برای افراد بدون بانک داشته باشند. یکی دیگر از مزیت‌های بالقوه ارزهای دیجیتال در ارتقاء شمول مالی، توانایی ارائه خدمات مالی به افراد غیربانکی است که ممکن است قابل بانک باشند اما به خدمات مالی سنتی دسترسی ندارند. این ممکن است شامل افرادی با درآمد کم یا سابقه اعتباری ضعیف باشد که نمی توانند به وام های سنتی یا کارت های اعتباری دسترسی داشته باشند.

ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین می‌توانند خدمات مالی جایگزینی مانند وام‌دهی همتا به همتا را ارائه دهند که ممکن است الزامات مشابهی با موسسات مالی سنتی نداشته باشند. این امر دسترسی افراد بدون بانک را به خدمات مالی افزایش می دهد، فقر را کاهش می دهد و فرصت های اقتصادی را افزایش می دهد.

بسیار مهم است که ما همچنان به چالش ها رسیدگی کنیم و در جهت ارتقاء شمول مالی با استفاده از ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین کار کنیم. با پیشرفت و بهبود صنعت، راه‌حل‌های بیشتری برای چالش‌های ارائه‌شده در دسترس خواهد بود و افراد بیشتری را قادر می‌سازد از شمول مالی بهره ببرند.

رهبر فکری در DLT، فناوری، امور مالی، مقررات، کارآفرینی و تجارت.


این مقاله از طریق حلقه نوآوری Cointelegraph منتشر شده است. حلقه نوآوری کوین تلگراف یک سازمان تأیید شده متشکل از مدیران ارشد و کارشناسان در صنعت فناوری بلاک چین است که از طریق قدرت ارتباط، همکاری و رهبری فکری در حال ساختن آینده هستند. نظرات بیان شده لزوما منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست.

درباره حلقه نوآوری Cointelegraph بیشتر بدانید و ببینید آیا واجد شرایط هستید یا خیر

نویسنده: John Wingate

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا