🚨 اخبار ارز دیجیتال

ظهور هوش مصنوعی و تاثیر آن بر صنعت موسیقی


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

تأثیر فناوری هوش مصنوعی بر صنعت موسیقی غیرقابل انکار است و تأثیر آینده آن نامشخص است.

هوش مصنوعی (AI) در حال گسترش به فرهنگ عامه است و صنعت موسیقی نیز تحت تأثیر قرار گرفته است. از ترانه سرایی و تولید موسیقی گرفته تا بازاریابی و توزیع، هوش مصنوعی هر جنبه ای از این هنر محبوب را متحول می کند.

به نظر می رسد نحوه ساخت، مصرف و درآمدزایی موسیقی در شرف تغییر بزرگی است. آیا هوش مصنوعی جایگاهی در صنعت موسیقی پیدا می‌کند و بر نحوه کار آهنگسازان و نحوه خلق موسیقی جدید تأثیر می‌گذارد؟

با افزایش هوش مصنوعی، چه اتفاقی برای احساسات واقعی که انتشارات موسیقی معمولا برمی انگیزند، خواهد آمد؟

مزایای هوش مصنوعی در موسیقی

هوش مصنوعی مولد به نوعی از هوش مصنوعی اطلاق می شود که می تواند محتوایی مانند تصاویر، فیلم ها و موسیقی تولید کند. از الگوریتم های یادگیری ماشینی برای یادگیری الگوها و ساختارها از داده های موجود و تولید محتوای جدید بر اساس آن الگوها استفاده می کند. صنعت موسیقی می‌تواند از این فناوری برای ایجاد آهنگ‌های اصلی موسیقی از هر سبکی استفاده کند.

یکی از مزایای اصلی هوش مصنوعی هنگام ایجاد موسیقی، توانایی آن در تجزیه و تحلیل حجم وسیعی از داده ها برای شناسایی الگوها و پیش بینی روندها است. این به تولیدکنندگان و بازاریابان موسیقی اجازه می‌دهد موسیقی‌هایی را منتشر کنند که احتمالاً با مخاطبان هدف آنها طنین انداز می‌شود.

“هنرمندان جدید هوش مصنوعی در حال ظهور هستند، ژانرها را به روش‌های جدید ترکیب می‌کنند، خود را به روش‌هایی که رادیکال‌تر از هنرمندان انسانی است، دوباره اختراع می‌کنند، و از شخصی‌سازی موسیقی شخصی‌سازی شده کسب درآمد می‌کنند تا به طرفداران قدرت ببخشند تا هنر خود را خلق کنند. من مشتاقانه منتظر هستم که بتوانم شخصا مشارکت کنم.” مدیر عامل الکس مسمج پیش بینی می کند. Showtime.xyz

اخیراً: در اینجا نحوه تعامل ZK Ethereum آمده است

اساساً، این سیستم تکاملی از سیستم‌هایی است که قبلاً بر روی پلتفرم‌هایی مانند Spotify وجود دارد که از الگوریتم‌های یادگیری ماشینی برای تجزیه و تحلیل عادات گوش دادن کاربر استفاده می‌کنند و لیست‌های پخش شخصی‌شده‌ای را ارائه می‌دهند که با سلیقه موسیقی آنها مطابقت دارد.

یکی دیگر از مزایای هوش مصنوعی در موسیقی، توانایی ایجاد آهنگ های جدید و اصلی به سرعت و مقرون به صرفه است. این به ویژه برای هنرمندان مستقلی که منابع لازم برای استخدام تیمی برای ایجاد موسیقی را ندارند مفید است. مولدهای موسیقی مبتنی بر هوش مصنوعی مانند AIVA، Amper Music و Jukedeck می‌توانند آثاری را در سبک‌های مختلف خلق کنند که هنرمندان بتوانند از آنها به عنوان پایه‌ای برای موسیقی خود استفاده کنند.

علاوه بر مقرون به صرفه بودن این فناوری جدید، هوش مصنوعی همچنین می‌تواند با خودکار کردن کارهای تکراری به بهبود تولید موسیقی کمک کند و به هنرمندان اجازه دهد تا بر جنبه‌های خلاقانه‌تر فرآیند ساخت موسیقی تمرکز کنند. به عنوان مثال، برنامه های کاربردی مبتنی بر هوش مصنوعی می توانند برای تجزیه و تحلیل و تصحیح خطاهای زیر و بمی و زمان بندی در ضبط های صوتی استفاده شوند. این باعث صرفه جویی در زمان و تلاش زیادی در مقایسه با ویرایش دستی می شود.

جف نیکلاس، مدیر خلاق اجرایی شرکت موسیقی هوش مصنوعی Authentic Artists، به کوین تلگراف گفت: «با توانایی مدیریت سریع‌تر برخی از جنبه‌های فنی تولید موسیقی، فرآیند تولید و انتشار بسیار آسان‌تر خواهد شد.

او افزود: «و توانایی استفاده از هوش مصنوعی به عنوان یک همکار برای کمک به تولید ایده‌های جدید یا هدایت بذر ایده‌ها در جهت‌های جدید چیزی جز رنسانس برای آنها نیست.»

چالش های هوش مصنوعی در موسیقی

علیرغم مزایای فراوان، هوش مصنوعی در موسیقی نیز چالش هایی را به همراه دارد. یکی از موضوعات اصلی، پیامدهای اخلاقی و قانونی استفاده از موسیقی ساخته شده مصنوعی است. کپی رایت موسیقی تولید شده توسط هوش مصنوعی متعلق به چه کسی است؟ آیا باید موسیقی تولید شده توسط هوش مصنوعی را اصیل در نظر گرفت یا فقط یک اثر مشتق شده بر اساس موسیقی موجود است؟ آیا با توجه به این واقعیت که ماشین ها از محتوای موجود یاد می گیرند، اصیل نیست؟ انسان ها؟ آیا شما هم همین کار را نمی کنید؟

مسائل حقوقی و فلسفی واقعی است. به نظر بسیاری، این به افرادی برمی گردد که از آن استفاده می کنند و مسئولیتی که در قبال اصالت کار خود دارند.

این فناوری علاوه بر مفید و هیجان انگیز بودن، پیامدهای منفی جدی نیز دارد.

“این منجر به بسیاری از شکایت‌ها و فشارهای نظارتی خواهد شد. همچنین بسیاری از افراد را در نقش‌های فنی مهندسی صدا یا کیوریتور در پلتفرم‌های موسیقی بیکار خواهد کرد. با تمام فناوری‌های جدید، این لحظه انتقال فرا رسیده است. که ظهور آن جایگزین وضعیت موجود خواهد شد و مسیر حرکت ما را به طور اساسی تغییر خواهد داد.»

تأثیر بالقوه هوش مصنوعی بر استخدام نوازندگان و تهیه کنندگان نکته ای است که نمی توان نادیده گرفت. همانطور که مولدهای موسیقی مبتنی بر هوش مصنوعی پیچیده‌تر می‌شوند، ممکن است بتوانند به طور دائم جایگزین نوازندگان و تولیدکنندگان انسانی در برخی از زمینه‌های صنعت، به ویژه در تولید موسیقی پس‌زمینه برای فیلم و تلویزیون شوند. از آنجایی که موسیقی تولید شده توسط هوش مصنوعی در شکل فعلی آن کمتر از موسیقی ساخته شده توسط نوازندگان انسانی قابل اعتماد است، این می تواند منجر به از دست دادن شغل و کاهش کیفیت تولید موسیقی شود.

اخیراً: با افزایش پذیرش در ژاپن، رهبران بلاک چین و کریپتو در DAO توکیو گرد هم آمده‌اند.

نکته پایانی در اینجا این است که هوش مصنوعی در صنعت موسیقی هم مزایا و هم چالش هایی دارد. این فناوری پیشرفته پتانسیل ایجاد انقلابی در صنعت موسیقی را دارد، اما پیامدهای اخلاقی و قانونی نیز دارد. بسیار مهم است که به این چالش ها رسیدگی شود و افراد در صنعت از این فناوری به طور مسئولانه برای ایجاد موسیقی نوآورانه و معتبر استفاده کنند.

در نهایت، هوش مصنوعی در صنعت موسیقی می‌تواند به یک انقلاب موسیقی منجر شود، اما در نهایت می‌تواند به ضرر انسان‌ها تمام شود.نویسنده: Victoria Kennedy

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا