اخبار ارز دیجیتال

کابوس سم بنکمن-فرید و FTX ادامه دارد – قانون رمزگشایی، ۱۴ تا ۲۱ نوامبر

موسس FTX باعث عقب نشینی تیم حقوقی خود شده و اکنون با استرداد احتمالی به ایالات متحده مواجه است.

هفته گذشته می خواستم کار متفاوتی انجام دهم، اما همه چیز در مورد FTX بود. دادگاه عالی باهاما به دو انحلال‌دهنده موقت پرایس‌واترهاوس کوپرز اجازه داد تا بر دارایی‌های صرافی ارزهای دیجیتال که مقر آن در کشور است، نظارت کنند. چند روز بعد، کمیسیون اوراق بهادار باهاما دستور داد که دارایی های دیجیتالی FTX Digital Markets به کیف پول های دیجیتال متعلق به این کمیسیون برای محافظت از “منافع مشتریان و طلبکاران” منتقل شود.

سرویس تحقیقات جرایم مالی ترکیه آخرین آژانسی است که به تحقیقات ورشکستگی FTX پیوسته است. رگولاتور همچنین خاطرنشان کرد که فعالیت های FTX را مطابق با قوانین مبارزه با پولشویی (AML) کشور زیر نظر داشته است. در همین حال، مقامات ایالات متحده و باهاما در حال بحث در مورد امکان استرداد مدیر عامل سابق این شرکت، سام بنکمن-فرید، برای بازجویی به ایالات متحده هستند.

با توجه به احتمال استرداد، شرکت حقوقی پل، کنار گذاشتن ویس از نمایندگی منافع کارآفرینان خوش بینانه به نظر نمی رسد. دلیل عقب نشینی مجموعه ای از توییت های مرموز توسط SBF بود که به گفته وکیل سابق او، مارتین فلومن باوم، “مداوما مخل” بود و بر تلاش های بازسازی FTX تاثیر منفی داشت.

مطمئناً شنیدن سخنرانی بانکمن-فرید قبل از کنگره جالب خواهد بود و دعوت نامه از قبل رسیده است. کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا جلسه استماع ماه دسامبر را با هدف بررسی سقوط صرافی ارز دیجیتال FTX و “تأثیر گسترده تر آن بر اکوسیستم دارایی دیجیتال” برنامه ریزی کرده است. کمیته انتظار دارد از افراد و شرکت‌های درگیر در این رویداد بشنوند. این می تواند نه تنها SBF، بلکه مدیر عامل Binance، Changpeng Zhao را نیز شامل شود.

فدرال رزرو نیویورک برنامه آزمایشی CBDC را با بانک های بزرگ راه اندازی می کند

مرکز نوآوری در بانک فدرال رزرو نیویورک یک آزمایش اثبات مفهومی ۱۲ هفته ای برای ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) راه اندازی کرده است. بانک های بزرگی مانند BNY Mellon، Citi، HSBC، Mastercard، PNC Bank، TD Bank، Truist، US Bank و Wells Fargo با انتشار توکن و تسویه تراکنش ها از طریق ذخایر شبیه سازی شده بانک مرکزی در آزمایشی شرکت می کنند. پروژه‌های اثبات مفهوم «امکان‌سنجی فنی، امکان‌سنجی قانونی و کاربرد تجاری» فناوری دفتر کل توزیع‌شده را آزمایش می‌کنند، توکن‌ها را شبیه‌سازی می‌کنند و چارچوب‌های نظارتی را بررسی می‌کنند.

به خواندن ادامه دهید

لایحه روسیه می تواند استخراج ارزهای دیجیتال را قانونی کند

لایحه جدیدی که در مجلس دولتی روسیه، مجلس سفلی ارائه شد، استخراج ارزهای دیجیتال و فروش ارزهای دیجیتال استخراج شده را قانونی می کند. آناتولی آکساکوف، رئیس کمیته بازارهای مالی دوما، به رسانه های محلی گفت که انتظار دارد این لایحه هر سه جلسه پارلمان را در دسامبر تصویب کند و در اول فوریه لازم الاجرا شود. منابع دیگر می گویند این لایحه در اول ژانویه به قانون تبدیل می شود. اگر این قانون تصویب شود، پلتفرمی برای فروش ارزهای دیجیتال ایجاد می‌کند و به ماینرهای روسی اجازه می‌دهد از پلتفرم‌های خارجی استفاده کنند. در مورد دوم، کنترل ها و مقررات ارز روسیه در مورد معامله اعمال نمی شود، اما باید به مقامات مالیاتی روسیه گزارش شود.

به خواندن ادامه دهید

کره جنوبی صرافی های رمزنگاری را بررسی می کند تا توکن های بومی را فهرست کند

مرجع مالی کره جنوبی، واحد اطلاعات مالی کره (KoFIU)، تحقیقاتی را در مورد یک صرافی ارزهای دیجیتال در ارتباط با فهرست شدن توکن خود صادر شده خود آغاز کرده است. صرافی‌های کریپتوکارنسی کره جنوبی از صدور توکن‌های بومی منع شده‌اند، اما تحقیقات KoFIU با هدف رعایت مقررات برای ایمنی سرمایه‌گذاران است. رسانه محلی یونهاپ گزارش می دهد که Flata Exchange یکی از مظنونان اصلی است و به دلیل فهرست کردن توکن داخلی خود، FLAT، در ژانویه ۲۰۲۰ تحت تحقیق است. صرافی های بزرگی مانند Upbit و Bithumb توسط رگولاتور تایید شده اند و تحقیقات بر روی صرافی های کوچکتر متمرکز خواهد بود.

به خواندن ادامه دهید

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا