اخبار ارز دیجیتال

سبزترین شبکه بلاک چین در سال ۲۰۲۲

امسال شاهد سازماندهی مجدد صنعت کریپتو به سمت یک بلاک چین سبزتر و کارآمدتر بودیم.

سال ۲۰۲۲ شاهد پیشرفت مداوم در پروژه‌های کریپتو سبز بود زیرا شرکت‌های صنعتی بیشتری روی پایداری برای کاهش انتشار کربن تمرکز کردند. تقاضای کاربران برای بلاک‌چین‌های سریع‌تر و کارآمدتر، آگاهی فزاینده از تغییرات آب و هوایی در بین سرمایه‌گذاران، نگرانی‌های فزاینده دولت در مورد مصرف انرژی در بخش ارزهای دیجیتال، و سایر نیروها باعث تغییر پارادایم می‌شوند.

یکی از برجسته‌ترین پیشرفت‌های رمزنگاری سبز در سال ۲۰۲۲، حرکت بلاک چین اتریوم از لایه اجماع اثبات کار (PoW) به لایه اجماع اثبات سهام (PoS) است. این ادغام که در ماه سپتامبر به پایان رسید، یک لایه اجماع PoS جدید، BeaconChain، به لایه اجرایی اصلی اتریوم اضافه کرد. با اجازه دادن به شبکه برای ایمن شدن با استفاده از Stake Ether (ETH) نیاز به استخراج انرژی بر را از بین برد. این تبدیل بلافاصله مصرف انرژی شبکه اتریوم را تا ۹۹.۹ درصد کاهش داد. موقعیت اتریوم به عنوان پیشرو بلاک چین قابل برنامه ریزی نشان دهنده پیشرفت صنعت به سمت راه حل های انتشار کم کربن است.

محمد الکاف الهاشمی، یکی از بنیانگذاران ارز دیجیتال اسلامی کوین، به کوین تلگراف گفت که چگونه این بخش برای پاسخگویی به تقاضای جدید در حال تکامل است.

“در سال ۲۰۲۲، پروژه های سبز از سه بردار اصلی پیروی خواهند کرد. اولی کاهش مصرف انرژی و انتشار گازهای گلخانه ای است. دومی ReFi است، روند جدیدی در آزمایش مالی احیا کننده انگیزه های مالی برای کاهش انتشار کربن.”

الهاشمی گفت که شبکه او یک مدل جدید کاهش انتشار را برای دستیابی به اهداف سبز خود اتخاذ کرده است. [the blockchain that issues Islamic Coin]، این پروتکل به طور خودکار ۱۰٪ از مبلغ صادر شده را به یک DAO ویژه Evergreen، یک بنیاد مجازی غیرانتفاعی که بر پایداری بلندمدت و تأثیر جامعه متمرکز است، واریز می کند. ”

دیمیتری میخائیلوف، مدیر ارشد علمی Farukana، یک متاورز بازی بلاک چین، به کوین تلگراف گفت که کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و هزینه های تراکنش در زنجیره در درازمدت باعث جذب کاربران، سرمایه گذاران و دولت ها می شود. گفت این برای صنعت خوب است.

امروزه، تراکنش‌های بانکی منظم نسبت به تراکنش‌های مبتنی بر بلاک‌چین، انرژی کمتری مصرف می‌کنند، اما ما روی توسعه تجهیزات استخراج با انرژی کارآمدتر و پروتکل‌های بلاک‌چین سریع‌تر شرط‌بندی می‌کنیم. به عنوان مثال، پروژه‌های رمزنگاری سبز احتمالاً از حمایت قوی‌تری برخوردار خواهند شد. هم دولت ها و هم کاربران بالقوه. ”

با این اوصاف، سال ۲۰۲۲ شاهد ظهور برخی از پروژه‌های منحصربه‌فرد، مبتکرانه و سبز ارزهای دیجیتال بوده است که به دنیای سبزتر کمک می‌کنند.

شبکه چیا

Chia Network برای کاهش ردپای کربن خود با استفاده از یک پروتکل مقاوم در برابر فضا و زمان که به طور قابل توجهی با مکانیسم‌های استخراج رمزنگاری انرژی‌بر قبلی که به پردازنده‌های گرافیکی و پردازنده‌های قدرتمند نیاز دارند، متفاوت است، رویکردی منحصربه‌فرد دارد. من اینجا هستم. این شبکه اعتبار سنجی تراکنش های کارآمدی را انجام می دهد که به عنوان کشاورزی نیز شناخته می شود و فضای خالی رایانه کاربران را به نمودارها اختصاص می دهد.

این فرآیند از طریق یک شبکه توزیع شده از گره ها به عنوان مشتری و سرور عمل می کند که با همتایان ارتباط برقرار می کند. به دلیل نیاز به قدرت پردازش پایین، هر کسی که یک کامپیوتر با مشخصات مناسب داشته باشد می تواند توکن های Chia (XCH) را پرورش دهد.

مطالب مرتبط: نحوه کشاورزی چیا: راهنمای کشاورزی توکن XCH با استفاده از هارد دیسک

این شبکه از کشاورزان فضای ذخیره‌سازی می‌خواهد و امتیازات ماینینگ را به هر ماینر بر اساس عددی که به‌طور تصادفی تولید می‌شود به هر فضا اختصاص می‌دهد. فضاهای ذخیره سازی که اعداد ذخیره شده آنها دقیقاً مطابق با فضاهای ایجاد شده توسط شبکه است، امتیازات استخراج را به دست می آورند.

این فرمول الگوریتمی اعداد تصادفی بیشتری را به کشاورزانی که بیشترین فضای ذخیره سازی را دارند اختصاص می دهد و شانس بیشتری برای برنده شدن ایجاد می کند.

XCH را می توان با استفاده از زیرساخت های مختلف، از جمله رایانش ابری و بسترهای ذخیره سازی داده مانند خدمات وب آمازون، پرورش داد. موارد استفاده شبکه چیا شامل حمایت از پروژه های مالی غیرمتمرکز، پلتفرم های توکن سازی دارایی و مبادلات غیرمتمرکز است.

در زمینه انرژی، شبکه چیا ادعا می کند: استفاده کنید حدود ۰.۱۲ درصد از انرژی سالانه مصرف شده توسط شبکه بیت کوین. این مفهوم مبتکرانه است، اما ایراداتی دارد. ماینینگ XCH یک درایو را تنها در ۴۰ روز فرسوده می کند و تقاضای بیشتری برای هارد دیسک و درایوهای حالت جامد در کشورهایی مانند چین ایجاد می کند.

علیرغم این کاستی، این شبکه یک فرصت درآمدزایی برای ارائه دهندگان ذخیره سازی داده ها با فضای بلااستفاده و شرکت هایی که سخت افزار ذخیره سازی اطلاعات بدون استفاده و فرسوده کار می کنند، ایجاد کرده است.

الگوراند

شبکه بلاک چین Algorand با تمرکز بر محیط زیست ساخته شده است و طی دو سال گذشته گام های مهمی در جهت منفی بودن کربن برداشته است.

در سال ۲۰۲۱، Algorand با ClimateTrade شریک شد، که از فناوری بلاک چین برای کمک به شرکت‌ها برای جبران ردپای کربن و ردیابی انتشار گازهای گلخانه‌ای در تعقیب طیف گسترده‌ای از اهداف پایداری استفاده می‌کند.

مطالب مرتبط: بلاک چین Algorand چیست و چگونه کار می کند؟

این مشارکت به ما اجازه داد بخشی از کارمزد تراکنش های Algorand را برای خرید اعتبار کربن مورد نیاز برای جبران ردپای کربن شبکه کنار بگذاریم. Algorand یک بلاک چین اثبات سهام است که نسبت به مکانیزم اجماع اثبات کار بیت کوین (BTC) انرژی کارآمدتر است.

به عنوان یک مرور کلی، یک تراکنش بیت کوین حدود ۱۲۰۶.۵۲ کیلووات ساعت برق مصرف می کند، در حالی که Algorand تنها یک تراکنش مصرف می کند. مصرف کردن حدود ۰.۰۰۰۰۰۸ کیلووات ساعت انرژی.

سولانا

Solana یک پلت فرم بلاک چین است که برای میزبانی برنامه های غیرمتمرکز طراحی شده است. از مکانیسم اجماع PoS برای اعتبارسنجی تراکنش ها و تجسم اصول تولید توکن سبز استفاده می کند. این پلتفرم از نظر تئوری می تواند بیش از ۶۰۰۰۰ تراکنش در ثانیه را انجام دهد. این از شبکه بیت کوین که ۷ تراکنش در ثانیه پردازش می کند، پیشی می گیرد.

تراکنش‌های زنجیره‌ای با استفاده از ارز دیجیتال بومی پلتفرم، SOL (SOL) تسویه می‌شوند. از ابتدا، این شبکه برای دستیابی به بی طرفی کربن کار می کرد و برای اولین بار در سال ۲۰۲۱ با شرکت در برنامه افست کربن به نقطه عطفی رسید.

اوایل سال جاری، سولانا رتبه کربن مطلوبی را از موسسه رتبه‌بندی کریپتو کربن (CCRI) به دلیل مصرف کمترین انرژی با نرخ ۰.۱۶۶ وات ساعت در هر تراکنش دریافت کرد.

در حالی که بسیاری از شبکه‌های بلاک چین از مکانیسم اجماع PoS کارآمد استفاده می‌کنند، کارایی سولانا با مکانیسم جدید دیگری به نام اثبات تاریخ (PoH) افزایش می‌یابد. در PoH، مهرهای زمانی یک رکورد تاریخی ایجاد می‌کنند و ثابت می‌کنند که یک رویداد در زمان خاصی رخ داده است. یک راه حل پیشگام بسیار خوب به شبکه اجازه می دهد تا بر اعتبار سنجی تراکنش های جاری بدون نیاز به ارجاع به ادعاهای زمانی گذشته توسط گره ها تمرکز کند.

این امر ثبات را تضمین می کند، زیرا گره ها باید از ترتیب تراکنش تنظیم شده پیروی کنند. این فرآیند اجازه می دهد تا پروتکل سریع و کارآمد باشد.

بهمن

Avalanche یک پلتفرم بلاک چین است که هدف آن پرداختن به سه‌گانه بلاک چین مقیاس‌پذیری، کارایی و امنیت با استفاده از مکانیزم اجماع اثبات سهام منحصر به فرد است. این پلتفرم از توکن بومی AVAX (AVAX) برای تسهیل تراکنش ها و توزیع جوایز سیستم استفاده می کند.

مطالب مرتبط: شبکه بهمنی (AVAX) چیست و چگونه کار می کند؟

بهمن به عنوان یکی از کارآمدترین زنجیره های انرژی در سال ۲۰۲۲ مورد استقبال قرار گرفته است. طبق یک مطالعه تحقیقاتی توسط CCRI، بلاک چین عمومی Avalanche تقریباً ۰.۰۰۰۵٪ از مقدار انرژی مصرف شده توسط شبکه بیت کوین را مصرف می کند. این بسیار چشمگیر است.

این ویژگی‌ها و سایر ویژگی‌های بازده بالا، Avalanche را به پلتفرمی عالی برای پروژه‌های سازگار با محیط زیست تبدیل می‌کند.

آینده پروژه های رمزنگاری سبز

پروژه‌های ارز دیجیتال سبز در حال اجرا هستند. آنها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که از نظر زیست‌محیطی پایدارتر باشند و به دلیل قابلیت‌های مقیاس‌پذیری و کاهش قبوض گاز، در بین کاربران محبوبیت فزاینده‌ای پیدا می‌کنند.

مزایایی که آنها ارائه می‌کنند می‌تواند منجر به توسعه بلاک چین‌های سبزتر شود و در عین حال بهبود بلاک چین‌های موجود را تسهیل کند. با این اوصاف، سال ۲۰۲۲ نقطه اوج عصر جدیدی از رواج بیشتر پروژه های رمزنگاری سبزتر است.نویسنده: Elizabeth Gail

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا