اخبار ارز دیجیتال

ضد حمله متاورس


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

حتی سخت‌گیرترین منتقدان نیز نمی‌توانند فرصت رشد تصاعدی توکن متاورس را انکار کنند.

حتی سخت‌گیرترین منتقدان نیز نمی‌توانند فرصت رشد تصاعدی توکن متاورس را انکار کنند. نه تنها به طور کامل توسط همان نیروهای پشت ارزهای رمزنگاری محبوب اداره نمی شود، بلکه با گذشت زمان، رد کردن Metaverse به عنوان یک “مد” سخت تر و دشوارتر می شود.

با انعکاس این احساس، توکن متاورس جهشی به جلو در سال 2023 داشته است. در ماه ژانویه، دسنترالند (MANA) رشد باشکوه +130 درصدی را ثبت کرد، در حالی که Sandbox (SAND) و سایر توکن‌های متاورس سنگین وزن، 70 درصد یا بیشتر به رالی پیوستند. ، به ترتیب 40 و 38 درصد سود بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) را تحت الشعاع قرار می دهد.

دو عامل اصلی وجود دارد که این روند صعودی را در متاورس توضیح می دهد. اولین مورد به دلیل تعامل قوی جامعه است که تا حدی در رسانه رمزنگاری هدایت می شود. دوم، به لطف چشم انداز گمانه زنی معرفی شده به عنوان پتانسیل تجاری توکن Metaverse نسبت به یک سال پیش واضح تر شد. .

شایعات اخیر در مورد هدست VR جدید و هیجان انگیز اپل ممکن است عامل کلیدی در افزایش قیمت باشد. اپل ممکن است تعامل با دستگاه های خارج از اکوسیستم خود را ممنوع کند. با این وجود، استفاده از فناوری Metaverse در برابر رقبای متا، مایکروسافت و سونی بدون شک فضای Metaverse را با فراهم کردن منابع ارزشمندی که برای دسترسی به آنها نیاز دارید، افزایش خواهد داد.

از آنجایی که برندهای خانگی و فرنچایزهایی مانند اپل به ورود به وب 3 ادامه می دهند، موضوعات داغ در متاورس در رسانه های کریپتو، وب 3 و جریان اصلی پوشش داده می شود. Sandbox، دنیای مجازی که در آن بازیکنان می‌توانند تجربه‌های بازی خود را بسازند، مالکیت و کسب درآمد کنند، اخیراً Puss in Boots Experience رسمی را معرفی کرد که به کاربران اجازه می‌دهد اهداف هیجان‌انگیز را تکمیل کنند و NFT‌های انحصاری در Metaverse کسب کنند.

بدون شک اخبار مثبت صنعت در افزایش اخیر توکن های متاورس نقش داشته است.

سایر نیروهای بازار سودهای بی بدیل Decentraland (MANA) را هدایت می کنند، ارز دیجیتالی که پلتفرم دنیای مجازی سه بعدی از آن برای خرید کالاها و خدمات استفاده می کند. این افزایش قیمت خاص پس از اینکه Decentraland املاک LAND خود را به قیمت 75.28 ETH در اواخر ژانویه فروخت، شعله ورتر شد. این منجر به افزایش 50 درصدی در فعالیت های تجاری و افزایش 5.5 درصدی در سقف زمین Decentraland شد و 250000 ETH را دور زد. این پس از آن رخ می دهد که پلتفرم مبتنی بر مرورگر از مانیفست خود برای سال 2023 رونمایی کرد. این شامل برنامه هایی برای بهبود درآمدزایی از محتوای تولید شده توسط کاربر، ارتقاء عملکرد و کار بر روی یک سیستم هویت پیشرفته است.

برخلاف رمزارزهای سنتی، توکن‌های متاورس برای موارد استفاده چندگانه در اکوسیستم بومی مانند خرید زمین‌های مجازی، آواتارها و NFT در نظر گرفته شده‌اند. افزایش Decentraland نمونه بارز این است که چگونه مشارکت در اکوسیستم فوق بر قیمت توکن های Metaverse تأثیر می گذارد. بنابراین، یک عامل کلیدی که برتری توکن متاورس را نسبت به بیت‌کوین و اتریوم توضیح می‌دهد، اتکای کمتر آن به عملکرد قیمت از طریق پلتفرم‌های مبادلاتی مانند کوین‌بیس و بایننس است. این توکن ها یک عنصر اضافی از مشارکت کاربر در دنیای Metaverse دارند که برای ساخت، رشد و کمک به پلتفرم به خلاقیت کاربر متکی است. همه اینها پویایی های متفاوتی را ارائه می دهند که صرافی ها نمی توانند آن را در ارزهای رمزپایه ای که در دنیای مجازی محبوب ادغام نشده اند تکرار کنند.

به جامعه ای بپیوندید که می تواند آینده را تغییر دهد. حلقه نوآوری کوین تلگراف رهبران فناوری بلاک چین را گرد هم می آورد، به هم متصل می کند، همکاری می کند و در معرض دید قرار می دهد. اکنون درخواست دهید

علاوه بر این، همانطور که صنعت متاورس در طول سال گذشته تکامل یافته است، به روز رسانی های جدید و اکوسیستم های خارجی برای هر پروژه شکل گرفته است، و نوآوری های اخیر فرصت های جدیدی را برای درآمد غیرفعال ایجاد کرده است. توکن‌هایی مانند Sandbox (SAND) با حرکت به سمت مکانیزم اثبات سهام از اتریوم پیروی کرده‌اند و ارزش استثنایی برای دارندگان Sandbox LAND به ارمغان می‌آورند. در مقابل، اکوسیستم اطراف Decentraland (MANA) سرمایه گذاری را از طریق خدمات درآمدی ارائه شده توسط برخی صرافی ها ممکن کرده است. این خدمات به کاربران اجازه می دهد تا پاداش های ارز دیجیتال را کسب کنند. این عوامل به جو مثبت بازار منجر شده است که منجر به روند صعودی اخیر شده است.

سال گذشته، گارتنر پیش‌بینی کرد که تا سال 2026، 25 درصد از جمعیت حداقل یک ساعت را در Metaverse برای کار، خرید، آموزش، معاشرت و فعالیت‌های تفریحی سپری خواهند کرد. از دیدگاه کلان، واضح است که با دور شدن صنایع نوپا از روزهای اولیه خود، احساسات برای رشد بیشتر در حال رشد است.

ارزش بازار توکن های متاورس در زمان نگارش تنها 16 میلیارد دلار است، در حالی که ارزش بازار ارزهای دیجیتال در زمان نگارش 1.9 تریلیون دلار بود. در یک نگاه، ارزش بازار توکن های Metaverse کمی بیش از 1٪ از این کل است. به این ترتیب، نیروی محرکه نهفته در پشت انفجار نشانه های اخیر این است که این صنعت نسبت به یک سال گذشته به یک فرصت سرمایه گذاری قابل مشاهده و قانونی تر تبدیل شده است. نمونه ای از این غول های بزرگ فناوری است که با وجود بازار نزولی به سرمایه گذاری ادامه می دهند.

علی‌رغم افزایش اخیر توکن‌های متاورس، این احساس همچنان بسیار گمانه‌زنانه و مستعد تغییر است. به‌علاوه، با پیش‌بینی اینکه بیشتر کار، ارتباطات و زمان‌های قطعی ما در واقعیت مجازی صرف می‌شود، مطابقت دارد، زیرا ما عمیق‌تر به عصر دیجیتال می‌رویم. برای اینکه توکن متاورس در طول زمان عملکرد ثابتی داشته باشد، حرکت مداوم در هر دو جبهه مورد نیاز است.

صنعت متاورس تا کنون به شدت به پذیرایی از مخاطبان بومی وب 3 متکی بوده است. خطر موعظه برای نوکیشان در درازمدت به پروژه یا صنعت Metaverse کمکی نمی کند. برای اطمینان از رشد بیشتر در فضای متاورس، کسب‌وکارها باید به خاطر داشته باشند که بر جذب کاربران جدیدی تمرکز کنند که لزوماً با آخرین فناوری همگام نیستند.

اطلاعات ارائه شده در اینجا سرمایه گذاری، مالیات یا مشاوره مالی نیست. لطفاً برای مشاوره در مورد وضعیت خاص خود با یک متخصص واجد شرایط مشورت کنید.

شراز احمد شریک عامل STORM Partners و مدیر اجرایی انجمن Crypto Valley است.


این مقاله از طریق حلقه نوآوری Cointelegraph منتشر شده است. حلقه نوآوری کوین تلگراف یک سازمان تأیید شده متشکل از مدیران ارشد و کارشناسان در صنعت فناوری بلاک چین است که از طریق قدرت ارتباط، همکاری و رهبری فکری در حال ساختن آینده هستند. نظرات بیان شده لزوما منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست.

درباره حلقه نوآوری Cointelegraph بیشتر بدانید و ببینید آیا واجد شرایط هستید یا خیر

نویسنده: Sheraz Ahmed

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا