اخبار ارز دیجیتال

ادغام مصرف برق شبکه اتریوم را بیش از 99.9 درصد کاهش می دهد

در سال 2022، قبل از ارتقای Merge، مصرف انرژی اتریوم از 46.31 تراوات ساعت (TWh) در سال تا 93.98 TWh در سال متغیر بود.

این ادغام که یکی از مهم‌ترین ارتقاءهای بلاک چین در اتریوم (ETH) تا به امروز در نظر گرفته می‌شود، بلافاصله مصرف انرژی شبکه را تا ۹۹.۹ درصد کاهش داد.

در 15 سپتامبر، بلاک چین اتریوم از مکانیسم اثبات کار (PoW) به مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) در تلاش برای انتقال به یک بلاک چین سبز تغییر کرد. پس از آن، کل مصرف انرژی شبکه اتریوم به شدت کاهش یافت.

شاخص مصرف انرژی اتریوم منبع: digiconomist.net

در سال 2022، قبل از ارتقای Merge، مصرف انرژی اتریوم از 46.31 تراوات ساعت (TWh) در سال تا 93.98 TWh در سال متغیر بود. کمترین مصرف انرژی اتریوم در 26 دسامبر 2019 با 4.75 تراوات ساعت در سال ثبت شد.

برآورد مصرف انرژی سالانه (TWh/year) برای صنایع مختلف. منبع: ethereum.org

از روز ادغام اتریوم در 15 اکتبر، انرژی اتریوم بیش از 99.9 درصد کاهش یافته است و همچنان مصرف انرژی پایینی دارد. در نتیجه، ردپای کربن شبکه اکنون به 100000 تن CO2 (MtCO2) در سال می رسد.

به گفته Digiconomist، که به یک تراکنش واحد اتریوم تبدیل شده است، مصرف انرژی کم 0.03 کیلووات ساعت (کیلووات ساعت) و ردپای کربن 0.01 کیلوگرم CO2 دارد که معادل انرژی مصرف شده با تماشای YouTube به مدت دو ساعت است.

مربوط: اتریوم رکورد انحلال کوتاه مدت ETH را ثبت کرد و 500 میلیارد دلار را در دو روز از بین برد

علی‌رغم جشن‌هایی که برای جشن انتقال اتریوم به PoS برگزار شد، اعضای انجمن نگرانی‌هایی را در رابطه با تمرکز بلاک چین و بررسی‌های نظارتی بیشتر مطرح کردند.

جنبه متمرکز مدت کوتاهی پس از ادغام آشکار شد، زیرا 46.15 درصد از گره‌ها برای ذخیره داده‌ها، پردازش تراکنش‌ها و افزودن بلاک‌های جدید بلاک چین را می‌توان تنها به دو آدرس نسبت داد: مزرعه برنج.

طرفداران اتریوم ادعا می کنند که هر کسی با اتریوم 32 می تواند اعتبارسنجی شود، اما توجه به این نکته مهم است که 32 اتریوم (حدود 41416 دلار) برای معامله گران تازه کار و متوسط ​​مبلغ کمی نیست.

نویسنده: Arijit Sarkar

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا