اخبار ارز دیجیتال

بازارها داغ هستند، سولانا نه – داده ها توضیح می دهد که چرا قیمت SOL عقب مانده است

قیمت SOL در یک روند نزولی سه ماهه قرار دارد، اما جریان‌های خبری و رویدادهای اخیر می‌توانند باعث برگشت شوند.

سولانا (SOL) در سه ماه گذشته روند نزولی ثابتی داشته است، اما برخی معامله گران معتقدند که ممکن است در ۲۱ اکتبر به ۲۶.۸۰ دلار رسیده باشد. به تضاد با شبکه Aptos اشاره می کند.

قیمت سولانا به FTX، USD.منبع: Trading View

بلاک چین Aptos که در ۱۷ اکتبر راه اندازی شد، ادعا می کند که در هر ثانیه سه برابر تراکنش های سولانا را پردازش می کند. اما پس از چهار سال توسعه و میلیون ها دلار بودجه، اولین راه حل قرارداد هوشمند لایه ۱ نسبتاً چشمگیر نبوده است.

ذکر این نکته ضروری است که سولانا در حال حاضر دارای ارزش بازار ۱۱.۵ میلیارد دلاری در سطح قیمت اسمی ۳۲ دلار است و به عنوان هفتمین ارز دیجیتال بزرگ بدون احتساب استیبل کوین ها رتبه بندی می شود. علیرغم اندازه آن، عملکرد SOL از سال تا به امروز کاهش ۸۲ درصدی را نشان می دهد و ارزش بازار جهانی آن ۵۶ درصد کاهش یافته است.

یک رویداد ناگوار بر قیمت SOL تأثیر منفی گذاشت

روند نزولی در ۱۱ اکتبر پس از هک شدن برنامه مالی غیرمتمرکز اصلی شبکه سولانا به مبلغ ۱۱۶ میلیون دلار تسریع شد.

اوراکل Mango Markets به دلیل نقدینگی کم توکن اصلی این پلتفرم Mango (MNGO) که به عنوان وثیقه استفاده می‌شود مورد حمله قرار گرفت. برای درک بهتر، این هک نشان دهنده ۹ درصد از ارزش کل سولانا (TVL) است که در قراردادهای هوشمند قفل شده است.

اخبار منفی دیگری در ۲ نوامبر منتشر شد، زیرا اپراتور آلمانی مرکز داده و ارائه دهنده ابر Hetzner شروع به مسدود کردن فعالیت های مرتبط با رمزنگاری کرد. شرایط خدمات این شرکت، مشتریان را از اجرای گره ها، استخراج و کشاورزی، ترسیم و ذخیره داده های بلاک چین منع می کند.با این حال، ارائه دهندگان ذخیره‌سازی ابری دیگری برای گره‌های Solana وجود دارند، و Lido Finance نمی‌خواهد اعتبارسنجی‌ها را به خطر بیندازد. کاهش یافته است.

شراکت امیدوار کننده در ۲ نوامبر پس از اینستاگرام اعلام شد پشتیبانی یکپارچه به کاربران امکان می دهد هنرهای دیجیتال و کلکسیون های مورد علاقه خود را برای NFT های مبتنی بر Solana ایجاد، فروش و نمایش دهند. SOL بلافاصله با یک پمپ ۵.۷٪ در ۱۵ دقیقه پاسخ داد، اما طی یک ساعت بعد تمام مراحل را دنبال کرد.

برای دریافت تصویر بهتری از آنچه در مورد قیمت‌های SOL می‌گذرد، معامله‌گران همچنین می‌توانند بازار آتی Solana را تجزیه و تحلیل کنند تا بفهمند آیا جریان اخبار نزولی بر احساسات معامله‌گران حرفه‌ای تأثیر گذاشته است یا خیر. من می‌توانم این کار را انجام دهم.

شاخص های مشتق درجه ای غیرعادی از بی تفاوتی را نشان می دهند

افزایش مناسب در تعداد قراردادهای مشتقه که در حال حاضر وجود دارد معمولاً به این معنی است که معامله گران بیشتری درگیر هستند. لانگ و شورت همیشه در بازار آتی متعادل هستند، اما داشتن قراردادهای فعال تر (علاقه باز) امکان مشارکت سرمایه گذاران نهادی را فراهم می کند که به حداقل اندازه بازار نیاز دارند.

سود آزاد آتی سولانا، USD.منبع: Coinglass

در ۳۰ روز گذشته، کل سود آزاد سولانا در ۴۴۰ میلیون دلار ثابت مانده است. در مقایسه، مجموع موقعیت های آتی Polygon (MATIC) از ۱۵۳ میلیون دلار در ۳ اکتبر به ۴۱۵ میلیون دلار افزایش یافت.

توکن زنجیره ای BNB (BNB) روند مشابهی را نشان داد و از ۲۹۶ میلیون دلار در ۳ اکتبر به ۴۸۵ میلیون دلار رسید.

با این حال، علاقه باز لزوماً به این معنی نیست که یک سرمایه گذار حرفه ای صعودی یا نزولی است. حق بیمه سالانه آتی تفاوت بین قراردادهای آتی بلندمدت و سطوح فعلی بازار نقدی را اندازه گیری می کند.

شاخص حق بیمه آتی (نرخ پایه) باید بین ۴ تا ۸ درصد عمل کند تا اطمینان حاصل شود که معامله گران پول خود را تا زمان انقضای قرارداد “قفل” می کنند. بنابراین، سطوح زیر ۲ درصد نزولی هستند، در حالی که اعداد بالای ۱۰ درصد بیش از حد خوش بینانه هستند.

حق بیمه آتی ۳ ماهه سالانه سولانا. منبع: Laevitas.ch

طبق داده‌های لاویتاس، قراردادهای آتی سولانا در ۳۰ روز گذشته در جهت مخالف معامله شده‌اند و قیمت‌های قرارداد آتی کمتر از مبادلات نقدی معمولی بوده است.

معاملات آتی اتر (ETH) با ۰.۵٪ در سال معامله می شود، در حالی که بیت کوین (BTC) 2٪ است. این داده ها تا حدودی برای سولانا نگران کننده است زیرا نشان دهنده عدم علاقه خریداران اهرمی است.

شایعات در مورد Alameda Research می تواند فشار بیشتری ایجاد کند

مشخص کردن اینکه چرا چنین بی علاقگی برای سولانا وجود دارد، یا اینکه چرا تقاضای کوتاه فروش برای اهرم کاملاً تحت سلطه است، دشوار است. حتی جالب تر، تأثیر Alameda Research بر پروژه Solana است. Alameda یک شرکت تجارت دارایی دیجیتال است که توسط Sam Bankman-Fried رهبری می شود.

اخیراً، تاجر و اینفلوئنسر ارز دیجیتال توییتر، Hsaka، نگرانی خود را در مورد اینکه آیا این شرکت حتی پس از ظهور یک کاتالیزور صعودی، قیمت SOL را متوقف می‌کند، ابراز کرد.

بسیار بعید است که فعالان بازار واقعاً تأثیر Alameda Research بر قیمت SOL را کشف کنند. با این حال، تئوری ارائه شده توسط هساکا می تواند تقاضای ثابت نسبتاً غیرمعمول و نرخ پایه منفی برای شورت های اهرمی را توضیح دهد. شرکت‌های آربیتراژ و بازارساز می‌توانستند از ابزارهای مشتقه برای کاهش مواجهه خود بدون فروش SOL در بازار آزاد استفاده کنند.

هیچ نشانه ای وجود ندارد که فروشندگان کوتاه مدت که از کالاهای آتی SOL استفاده می کنند در حال انحلال یا فرسودگی هستند، بنابراین سلطه خود را تا زمانی که بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال نشانه هایی از تقویت نشان دهد حفظ می کنند.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا