اخبار ارز دیجیتال

اهمیت تولید محتوا در دیجیتال مارکتینگ

دوره های اندرو تیت

امروزه اهمیت تولید محتوای باکیفیت بر صاحبان مشاغل ثابت شده‌است، چراکه از طریق تهیه و به اشتراک‌گذاری محتوای تولیدی در بستر سایت یا شبکه‌های مجازی، احتمال فروش خدمات یا محصولات آن‌ها بالاتر می‌رود. به‌علاوه با تولید محتوای بهتر و کاربردی‌تر، خواهند توانست وجه تمایز خود را با رقبا مطرح کنند. با ما همراه باشید تا دربارهٔ تاثیر تولید محتوا بر کسب‌و‌کارها بیشتر بدانید:

افزایش محبوبیت برند

یکی از مهم‌ترین دلایل اهمیت تولید محتوا، افزایش شناخت و محبوبیت برند است. زمانی که شما شروع به تولید محتوای ارزشمند می‌کنید، درواقع این حس را در مشتری به‌وجود می‌آورید که برای وی ارزش و احترام قائل هستید. درمقابل مشتری نیز به استفاده از خدمات و یا محصولات شما ترغیب شده و به این ترتیب درآمدزایی آغاز می‌شود. توجه داشته باشید که فقط تولید محتوای باکیفیت کافی نیست و شما باید در جهت افزایش محبوبیت برند خود، خدمات ارزشمندی را ارائه دهید. در این صورت است که مشتری در دفعات بعدی خرید، مستقیماً به سایت شما مراجعه خواهد کرد و خرید می‌کند. درواقع با بهبود خدمات خود، شانس رضایت مشتری را افرایش داده و درآمد بیشتری کسب خواهید کرد. از طرفی زمانی که کاربر از شیوهٔ ارائه خدمات و کیفیت محصولات راضی باشد، شما را به دوستان و آشنایان خود معرفی می‌کند و این به معنای افزایش محبوبیت برند است. پس لازم است که تمرکز خود را بر تولید محتوای باکیفیت و خلاقانه بگذارید. در اصل داشتن خلاقیت در تولید محتواست که برند و لوگوی شما را در ذهن مخاطب حک می‌کند. هر برندی که محتواهای خود را به شکل خلاقانه‌تر و جدیدتری ارائه دهد، شانس محبوبیت خود را افزایش داده‌است.

افزایش محبوبیت برند

بهبود سئو سایت

اهمیت تولید محتوا زمانی مشخص می‌شود که سئو سایت شما افزایش پیدا می‌کند. بهبود رتبه سئو به این معنی است که گوگل رتبهٔ سایت شما را افزایش داده و به این ترتیب به کاربران بیشتری نمایش داده می‌شوید. هرچقدر بازدیدکنندگان سایت شما بیشتر باشد، احتمال نرخ تبدیل مشتریان نیز بالاتر می‌رود.

در حقیقت زمانی کاربران به مشتریان سایت تبدیل می‌شوند که خدمات مدنظر خود را پیدا کرده باشند. البته این نکته را نیز فراموش نکنید که فقط داشتن یک محصول باکیفیت برای افزایش رتبهٔ سایت مؤثر نیست و موتورهای جست‌وجو عوامل مختلفی را برای آن در نظر می‌گیرند. یکی از مهم‌ترین مواردی که بر سئوی سایت اثرگذار است، نحوهٔ طراحی سایت فروشگاهی است. بنابراین توصیه می‌شود که طراحی و کلیهٔ خدمات سئو سایت را به یک شرکت معتبر دیجیتال مارکتینگ واگذار کنید و از افزایش درآمد خود لذت ببرید. فراموش نکنید که برای درخواست خدمات سئو، باید از یک شرکت فعال و متخصص کمک بگیرید. همان‌طور که داشتن یک محتوای ارزشمند می‌تواند رتبهٔ سایت شما را افزایش بدهد، ارائه یک محتوای بی‌کیفیت نیز سبب کاهش رتبه سئو سایت شما خواهد شد که این اصلاً خوب نیست. به همین منظور می‌توانید قبل از درخواست همکاری دیجیتال مارکتینگ، رزومهٔ شرکت و میزان رضایت مشتریان را بررسی کنید.

به نمایش گذاشتن تخصص شما درزمینهٔ فعالیت خود

تولید یک محتوای ارزشمند به معنای به نمایش گذاشتن تخصص شماست. زمانی که شما شروع به تولید محتوای حرفه‌ای و تخصصی در رابطه با محصول یا خدمات خود می‌کنید، شانس خود را برای افزایش محبوبیت و خرید نیز بیشتر خواهید کرد، چراکه کاربران تمایل به خرید از فروشگاهی دارند که اطلاعات جدید و مفیدی را در اختیار آن‌ها بگذارد. از طرفی با ارائه یک محتوای خوب به مخاطب، این تفکر را در وی به وجود می‌آورید که در کار خود حرفه‌ای هستید و او می‌تواند به شما اعتماد کند، زیرا مشتریان خرید آگاهانه را بر خرید کورکورانه ترجیح می‌دهند. آن‌ها باید بدانند که تفاوت محصولات شما با دیگر فروشگاه‌ها در چیست و چرا باید بابت آن هزینه کنند. به‌عبارتی شما باید وجه تمایز خود با رقبا را، به مخاطبان ثابت کنید. برای انجام این کار بهتر است که بر روی محتواهای تولیدی دقت بیشتری داشته باشید.

سایتی به درآمد خواهد رسید که اطلاعات مهم‌تری ارائه دهد و به شکل بهتری مخاطب را متقاعد کند. برای انجام این کار، از نفوذ شبکه‌های اجتماعی غافل نشوید. ازآنجایی‌که هر پلتفرم الگوریتم‌های مخصوص به خود را دارد، بهتر است که مدیریت پیج اینستاگرام و طراحی سایت فروشگاهی خود را به فردی واگذار کنید که از تجربه و دانش کافی برای انجام این کار برخوردار باشد.

طراحی سایت فروشگاهی

برقراری ارتباط با مشتریان

یکی دیگر از دلایل اهمیت تولید محتوا، برقراری ارتباط با مشتریان است. درواقع شما با به اشتراک گذاشتن محتوای تولیدی، یک کانال ارتباطی با مشتریان و مخاطبان خود پیدا می‌کنید. این راه ارتباطی به شما کمک می‌کند که از طریق تعامل با مخاطبان و شناخت نیازهای آنان، کسب درآمد کنید. بعد از به اشتراک‌گذاری محتوا، به نحوهٔ عکس‌العمل افراد توجه کنید. اگر میزان بازخوردهای پست بالا باشد، به این معنی است که مخاطبان شما به آن کالا نیاز بیشتری دارند و این می‌تواند به شما کمک کند تا بر روی ارتقای آن محصول و افزایش مشتریان خود تمرکز کنید.

در مقابل اگر مشتریان با محتوای ارائه‌شده تعامل خوبی برقرار نکردند، نشان از دو موضوع مهم دارد؛ اول این‌که محتوای تولیدی به‌خوبی نتوانسته هدف خود را به مخاطب ارائه کند که در این صورت می‌توانید با ارائه محتوای جدید و خلاقانه‌تر، این مشکل را حل کنید. در حالت دوم و حتی با تغییر الگوی تولید محتوا نیز، مخاطب با آن پست تعامل برقرار نمی‌کند که این می‌تواند نشان‌دهندهٔ عدم علاقهٔ مشتریان به آن عنوان باشد. درواقع با به اشتراک گذاشتن محتوا و بررسی شیوه‌های تعامل کاربران، خواهید توانست که نقاط قوت و ضعف کسب‌وکار خود را شناسایی کنید.

برای آن‌که بتوانید به شکل بهتری با مشتریان خود در ارتباط باشید، اهمیت شبکه‌های مجازی را از یاد نبرید. ازآنجایی‌که ساخت پست‌های جذاب و خلاقانه به تخصص و مهارت نیاز دارد، بهتر است که مدیریت پیج اینستاگرام یا سایر شبکه‌های مجازی خود را به‌دست کاربلدان این حرفه بسپارید. مطمئن باشید که به بهترین نحو ممکن نتیجه خواهید گرفت.

سخن پایانی

از اهمیت تولید محتوای خلاقانه برای کسب‌وکارها می‌توان به افزایش محبوبیت برند، افزایش درآمد و شناسایی نقاط ضعف و قدرت حرفه اشاره کرد. درواقع زمانی که به تولید محتوا می‌پردازید، نیازهای مخاطبان خود را بهتر و بیشتر درک کرده و از این طریق به بهبود کیفیت خدمات خود کمک می‌کنید. فراموش نکنید که در این راستا، از مشاوران حرفه‌ای دیجیتال مارکتینگ کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا