اخبار ارز دیجیتال

تأثیر هک Wintermute ممکن است شدیدتر از ۳AC، Voyager، و سانتیگراد بوده باشد. در اینجا دلیل آن است.

سازندگان بازار ستون فقرات همه صرافی‌های رمزنگاری، ICOها، DAppها و بسیاری از فهرست‌های توکن هستند، دقیقاً به همین دلیل است که سرمایه‌گذاران نباید هک Wintermute را آسان بگیرند.

احتمالاً بیشتر سرمایه‌گذاران کریپتو قبل از هک ۱۶۰ میلیون دلاری در ۲۰ سپتامبر در مورد Wintermute Trading چیزی نشنیده بودند، اما این میزان اهمیت آن در اکوسیستم کریپتو است. هرگز کاهش نمی‌یابد. شرکت معاملات الگوریتمی و وام رمزنگاری مستقر در لندن، نقدینگی را برای برخی از بزرگترین صرافی ها و پروژه های بلاک چین فراهم می کند.

به عنوان یک شرکت بازرگانی ارزهای دیجیتال که به این معنی است که دارایی های دیجیتال از زمان آغاز به کار آن در جولای ۲۰۱۷ در هسته اصلی آن قرار داشته اند، تخصص Wintermute در این فضا توسط سرمایه گذاران جهانی مانند Fidelity Investments، Pantera Capital و Blockchain.com Ventures مورد استفاده قرار گرفته است. تامین مالی از سرمایه گذاران سرمایه گذاری خطرپذیر .

شرکت های وام دهی و سرمایه گذاری خطرپذیر تأثیر محدودی بر عملیات روزانه دارند

یک تمایز کلیدی این است که سازندگان بازار از شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر ارزهای دیجیتال شکست خورده مانند ۳ Arrows Capital و پلتفرم های وام دهی و بازدهی ناموفق مانند Voyager Digital و Celsius Network جدا هستند. هک ۱۶۰ میلیون دلاری Wintermute با توجه به اهمیت نقدینگی می تواند تأثیر بیشتری بر صنعت کریپتو داشته باشد.

ماهیت این مشاغل بسیار متفاوت است. به عنوان مثال، سرمایه گذاران خطرپذیر معمولاً با تأمین بودجه قبل از راه اندازی پروژه، در سرمایه اولیه یا اولیه سرمایه گذاری می کنند. به بودجه اولیه برای توکن‌ها، پروژه‌های توکن غیرقابل تعویض (NFT)، برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) و زیرساخت نیاز دارد، اما در نهایت یک تیم، ایده‌ها و جامعه عالی را گرد هم می‌آورد.

علاوه بر این، شکست یک سرمایه گذار خطرپذیر خاص، خواه شامل صنعت باشد یا نه، به اعتبار رقبای آن لطمه نمی زند. همین امر در مورد پلتفرم های بازده و وام دهی که اساساً برای سپرده های مشتریان رقابت می کنند و برای ارائه بهترین بازده رقابت می کنند، صادق است.

وقتی نشانگرهای بازار شکست می‌خورند، برای یک دارایی قابل معامله هیچ چیز بدتر از خشک شدن نقدینگی و افزایش اسپرد نیست. اکثر کاربران و صرافی های DApp حتی از این واسطه ها اطلاعی ندارند. زیرا کار آنها آربیتراژ قیمت ها بین دلالان است که در دفترچه های سفارش پنهان شده اند، خواه متمرکز باشند یا نباشند. راز واقعی در معاملات الگوریتمی نهفته است.

شرکت‌های الگوریتمی مانند Wintermute با استفاده از نرم‌افزارهای مدل‌سازی و معاملاتی پیچیده، می‌توانند مزیت‌های رقابتی را نسبت به معامله‌گران معمولی، مانند معاملات آربیتراژ، مشتقات، و سرورهای colocation برای دسترسی به بازار با فرکانس بالا، با تکیه بر انواع استراتژی‌ها بیابند.

علاوه بر تجارت سنتی اختصاصی روی میز، Wintermute خدمات بازارسازی را با تسهیل تجارت واسطه با استفاده از منابع خود ارائه می دهد. این خدمات می تواند توسط صرافی ها، کارگزاران، صادرکنندگان توکن یا نهادهای شخص ثالث مانند بنیادها و شرکت های پشتیبان استفاده شود.

معمولاً یک شرکت بازرگانی تخصصی این فرآیند را انجام می دهد، اما این فعالیت می تواند به طور مستقل نیز انجام شود. امروزه، Wintermute، Alameda Research، DRW، Jump Trading و Cumberland شرکت‌های تجاری اختصاصی پیشرو هستند که نقدینگی را به صرافی‌های متمرکز و پلتفرم‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) ارائه می‌کنند.

هک این هفته اولین اشتباه میلیون دلاری Wintermute نبود

Wintermute توسط بنیاد خوش بینی استخدام شد تا نقدینگی را در لیست توکن های خود در ژوئن ۲۰۲۲ فراهم کند، اما پس از از دست دادن ۲۰ میلیون توکن OP کاملاً از بین رفت. تیم Wintermute 50 میلیون دلار سکه (USDC) به عنوان وثیقه ارسال کرده است تا این حادثه را در معرض دید جامعه خوش بینی قرار دهد و اطمینان حاصل کند که پروتکل به طور کامل بازپرداخت می شود.

در مورد آن فکر کنید. صرافی ها، پروژه های بلاک چین، سرمایه گذاران خطرپذیر و DApps همگی به نوعی نقدینگی نیاز دارند تا اطمینان حاصل شود که بازارهای ثانویه به طور یکپارچه برای کاربران نهایی کار می کنند. بدون اسپردهای نازک و کمی عمق در دفتر سفارش، بعید است که پروژه شما موفق شود.

چه به ارائه‌دهندگان نقدینگی به‌عنوان شرور یا قهرمان نگاه کنید، اهمیت آن‌ها در صنعت ارزهای دیجیتال قابل دست‌کم نیست. هک فعلی ممکن است به دلیل یک اشتباه خاص در Wintermute باشد و بنابراین به عنوان یک خطر اضافی برای سایر سازندگان بازار قرار نگرفته است.

معامله گران نباید خرابی های ۳AC، وویجر و سلسوس را با خطر خلأ نقدینگی ناشی از خروج میزهای آربیتراژ باقی مانده مقایسه کنند. در حال حاضر هیچ نشانه ای از ریسک گسترده دیده نمی شود، اما معامله گران باید تا زمانی که تجزیه و تحلیل دقیق پس از مرگ انجام شود و خطرات مشابه رد شود، بازار را از نزدیک زیر نظر داشته باشند.

دیدگاه ها و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً است نویسنده آنها لزوماً نظرات Cointelegraph را منعکس نمی کنند. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا