🚨 اخبار ارز دیجیتال

آینده DeFi ReFi است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

کلید بازگشایی این تحول و پیشبرد صنعت، پذیرش اقتصاد احیاکننده است.

تفکر TradFi ارزهای رمزپایه را مهار می کند

اکوسیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) که همیشه در حال تکامل است به عنوان یک جایگزین آزمایشی و پیشگامانه برای مالی سنتی (TradFi) پدیدار شده است که ضمن مواجهه با چالش‌های بی‌شمار، پتانسیل بسیار زیادی را نشان می‌دهد.

به طرز متناقضی، برخی از رفتارهایی که مدت‌ها مشخصه TradFi بوده است – اولویت دادن به سود کوتاه‌مدت و رفتار غارتگرانه عده‌ای معدود به هزینه اکثریت – در دنیای DeFi نفوذ کرده و مانع از پیشرفت این فناوری انقلابی شده است. به سمت هدف اصلی

تأثیر منفی TradFi در تأثیر آن بر مردم از طریق نابرابری ثروت و بر روی کره زمین از طریق کمک به تغییرات آب و هوایی آشکار است. صنعت ما این تأثیر را از طریق شکست های فاجعه بار شرکت، کلاهبرداری متمرکز مدیران و کلاهبرداری آشکار تجربه کرده است.

فضای کریپتوکارنسی باید ارزش‌های خود را مجدداً تنظیم کند و بر روی دموکراتیک کردن دسترسی به ابزارهای مالی و ارتقاء شمول مالی، همانطور که در ابتدا در نظر گرفته شده بود، تمرکز مجدد کند.

کلید بازگشایی این تحول و پیشبرد صنعت، پذیرش اقتصاد احیاکننده است.

رفی چیست؟

Regenerative Finance (ReFi) از ابزارهای DeFi برای ایجاد یک سیستم اقتصادی احیا کننده استفاده می کند.

مفهوم اقتصاد احیا کننده تا حد زیادی مدیون جان فولرتون اقتصاددان است که در مقاله خود در سال ۲۰۱۵ با عنوان “سرمایه داری احیا کننده” چارچوبی فراگیر را معرفی کرد. فولرتون با الهام از سیستم‌های ذاتی تجدیدپذیر مشاهده شده در طبیعت، اقتصاد احیاکننده‌ای را توصیف می‌کند که بر پر کردن منابع و توزیع عادلانه منافع برای همه شرکت‌کنندگان در سیستم تأکید دارد.

ReFi مظهر مفهوم یک سیستم اقتصادی خودپایه متمرکز بر تجدید مداوم منابع است. به همان اندازه مهم این واقعیت است که ReFi هدفش دموکراتیک کردن کنترل و دسترسی به خدمات مالی است.

چرا آینده؟

ارزهای رمزپایه شاید امیدوارکننده‌ترین راه برای تحقق اقتصاد احیاکننده تاکنون هستند.

رویکرد عملی ReFi آن را از تلاش‌های پایداری موجود متمایز می‌کند. ReFi با برخورد جامع با سیستم، نقاط قوت بازارهای سرمایه‌داری را تصدیق می‌کند و در عین حال کاستی‌های آن‌ها را اصلاح می‌کند و تضمین می‌کند که رفاه انسانی و زیست‌محیطی محور تصمیم‌گیری باقی بماند.

ReFi و DeFi ارزش یک فرآیند تصمیم‌گیری شفاف، مشارکتی و غیرمتمرکز را تشخیص می‌دهند که می‌تواند چشم‌انداز اقتصادی را متحول کند.

همانطور که DeFi به تکامل خود ادامه می دهد و مفهوم اقتصاد احیاکننده را در بر می گیرد، می تواند به ابزاری قدرتمند برای هدایت تغییرات سیستمی تبدیل شود و شکاف بین رشد اقتصادی و برابری اجتماعی را پر کند.

به جامعه ای بپیوندید که می تواند آینده را تغییر دهد. حلقه نوآوری کوین تلگراف رهبران فناوری بلاک چین را گرد هم می آورد، متصل می کند، همکاری می کند و در معرض دید قرار می دهد. اکنون درخواست دهید

سازندگان چگونه می توانند در ReFi شرکت کنند؟

اولویت بندی منابع پایدار سرمایه

شرکت‌هایی که به دنبال مشارکت در اقتصاد احیاکننده هستند، باید به دنبال جریان‌های درآمد پایدار و در عین حال متنوع کردن روش‌های تولید سرمایه خود باشند. این باعث ایجاد یک پایه مالی با ثبات تر و قوی تر می شود.

آنچه منبع درآمد پایدار را تشکیل می دهد به ماهیت کسب و کار بستگی دارد و می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. می‌تواند مانند هزینه‌های پلتفرم یا پروتکل، پاداش‌های حاصل از کشاورزی بازده توکن، برنامه‌های کمک مالی، مشارکت‌های صنعتی باشد.

تأمین وجوه از طریق کانال‌های درآمد پایدار ممکن است به زمان و تلاش بیشتری نسبت به روش‌های سنتی مانند جمع‌آوری سرمایه نیاز داشته باشد، اما مزایای بلندمدت آن قابل توجه است.

تنوع بخشیدن به منابع درآمد به شرکت ها کمک می کند تا در برابر نوسانات بازار مقاومت کنند، ثبات مالی را ارتقا دهند و در توسعه و حفظ اکوسیستم مالی تجدیدپذیر سهیم باشند.

ارزش ارائه دهید و از همکاری استقبال کنید

برای ارزیابی کیفی تعامل خود با سیستم پخش خود، می توانید چند سوال ساده از خود بپرسید. آیا ما بیش از آنچه که از آن می گیریم به سیستم ارزش می دهیم؟

ارزش افزوده به سیستم در محصولات و خدماتی که ارائه می کنیم مشهود است، اما راه های بی شمار دیگری برای ارزش افزودن وجود دارد. با همکاری با دیگران در این زمینه و ایجاد شفافیت، می‌توانیم کل صنعت را تا حد زیادی تقویت کنیم.

تأثیرگذاری در دنیای واقعی را هدف بگیرید

هیچ چیز به اندازه حل مشکلات دنیای واقعی به نفع سلامت بلندمدت و پذیرش ارزهای دیجیتال نیست. این بدان معناست که ارزشی که ما در خارج از اکوسیستم ارزهای دیجیتال ایجاد می‌کنیم، می‌تواند تأثیر بیشتری نسبت به ارزشی که در آن ایجاد می‌کنیم داشته باشد.

اگر بتوانیم مشکلات را در چندین صنعت حل کنیم، می‌توانیم کاربرد ارزهای دیجیتال را بیشتر گسترش دهیم، منبع قوی سرمایه ایجاد کنیم و اقتصاد احیاکننده خود را انعطاف‌پذیرتر کنیم.

تأثیر دنیای واقعی فراتر از کار با دستمزد برای شرکت‌های دیگر صنایع است. ما نمی‌توانیم تأثیری را که شرکت‌های ارزهای دیجیتال بر جامعه، مشارکت‌کنندگان و شرکای ما می‌گذارند، مسلم بدانیم. در حالی که تعیین کمیت آن دشوار است، ارزش ایجاد شده برای افراد شرکت کننده در یک سیستم که به آنها احساس واقعی مالکیت و قدرت تصمیم گیری می دهد، انگیزه بزرگی برای افراد برای ادامه مشارکت در سیستم های بازسازی است.

یک مدافع و مربی شوید

اتخاذ یک طرز فکر ReFi از شرکت‌ها می‌خواهد که اهداف کوتاه‌مدت خود را به دقت ارزیابی کنند و اطمینان حاصل کنند که با چشم‌انداز بلندمدت گسترده‌تری که حول پایداری سیستم‌هایشان متمرکز است، همسو هستند.

ارتباط موثر با اعضای جامعه، همکاران، مشتریان و سرمایه گذاران حیاتی است زیرا شرکت ها از وضعیت موجود به رویکرد بازسازی می روند. به اشتراک گذاشتن چشم انداز سازمان و نحوه همسویی آن با ReFi به شما کمک می کند انتظارات دقیقی داشته باشید و در عین حال اعتماد را تقویت کنید.

به هر حال، هیچ سازمان یا فردی به تنهایی نمی تواند یک سیستم مالی تجدیدپذیر بسازد. راه اندازی شبکه ای از افراد و سازمان هایی که به دنبال قابلیت های مشابه هستند، کلید اصلی تبدیل شدن به یک شرکت کننده واقعی است.

همانطور که ما با اثرات اجتماعی و زیست محیطی ناشی از نهادهای قدیمی سروکار داریم، ReFi سودمندترین هدف DeFi در پیگیری اقتصادی عادلانه تر، شفاف تر، عادلانه تر و پایدارتر است. این یک مدل امیدوارکننده و عملی است که از آن استفاده می کند.

همانند ارزهای دیجیتال به طور کلی، عدم قطعیت نظارتی فعلی آزمایش‌هایی را که می‌توان انجام داد محدود می‌کند. اصول ReFi منجر به فرهنگ سالم خودتنظیمی می شود و پیامدهای مقرراتی را که نوآوری را خفه می کند محدود می کند.

چالش پذیرش گسترده ReFi هم دلهره آور است و هم سطح قابل توجهی از پتانسیل را در خود دارد. از آنجایی که شرکت‌کنندگان ارزهای دیجیتال مزایای بلندمدت ReFi را می‌شناسند و متعهد به ترویج آن می‌شوند، یک اکوسیستم مالی پایدارتر و فراگیر برجسته‌تر خواهد شد.

پارکر مک کورلی به عنوان یکی از بنیانگذاران و مشارکت کنندگان اصلی Decent Dao، پیشگام در عصر دیجیتال جدید است.


این مقاله از طریق حلقه نوآوری Cointelegraph منتشر شده است، یک سازمان مورد تایید مدیران ارشد و کارشناسان در صنعت فناوری بلاک چین که آینده را از طریق قدرت ارتباط، همکاری و رهبری فکری می سازد. نظرات بیان شده لزوما منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست.

درباره حلقه نوآوری Cointelegraph بیشتر بدانید و ببینید آیا واجد شرایط هستید یا خیر

نویسنده: Parker McCurley

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا