اخبار ارز دیجیتال

هیئت استانداردهای حسابداری مالی، پیروزی رمزنگاری را ثبت می کند

هیئت استانداردهای حسابداری مالی در ماه اکتبر تغییراتی را برای کمک به شرکت های دولتی با ارزهای رمزنگاری شده در ترازنامه خود اعمال کرد.

JW Verret، استاد حقوق، وکیل، CPA و رئیس آزمایشگاه آزادی رمزنگاری، قوانین و مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال را در ستون‌های منظم خود با تمرکز بر امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و حریم خصوصی مالی پوشش می‌دهد.

پذیرش نهادی یک موضوع هیجان انگیز و خسته کننده در ارزهای دیجیتال است. وارثان واقعی رمزارزهای امروزی میراث سایفرپانک دهه ۹۰، دیدگاهی از رمزنگاری به عنوان توانمندسازی انسان از طریق تمرکززدایی دارند. چشم انداز آن شامل برچیدن واسطه هایی است که اجاره می دهند و آزادی و حریم خصوصی انسان ها را تهدید می کنند. از سوی دیگر، وقتی یک موسسه مالی بزرگ حرکت جدیدی در ارز مجازی انجام می دهد، توییتر ارز مجازی سر و صدا می شود.

Dogecoin (DOGE) به امید اینکه ایلان ماسک از توییتر برای کمک به پذیرش ارزهای دیجیتال استفاده کند، سر تکان داده است. شناختی، زیرا بانک‌ها پروژه‌های رمزنگاری را بدون در نظر گرفتن اینکه چگونه سیستم‌های پرداخت کریپتو که بر روی شبکه لایتنینگ بیت کوین و لایه ۲ اتریوم ساخته شده‌اند، شروع می‌کنند تا خود بانک‌ها را منسوخ کنند.

جدا از این مسائل فلسفی گسترده‌تر، هیئت استانداردهای حسابداری مالی مستقر در ایالات متحده (FASB) در ماه اکتبر تغییراتی را در استانداردهای حسابداری اعمال کرد تا به شرکت‌های دولتی کمک کند تا دارایی‌های دیجیتال را در ترازنامه خود نگه دارند. در حال حاضر، هم برای موسسات و هم برای ارزهای دیجیتال خوب است.

روش قدیمی حسابداری رمزنگاری در دفاتر یک شرکت این بود که آن را به عنوان نرم افزار در نظر بگیریم. در ترازنامه به بهای تمام شده تاریخی ثبت شد و هر بار که قیمت کاهش یافت (اما زمانی که قیمت بالا رفت دوباره به عنوان کاهش ارزش ثبت نشد). این یک عامل بازدارنده برای مالکیت شرکت های عمومی برای هر کسی به جز مایکل تالر سرسخت بوده است. نگه داشتن دارایی‌ای که می‌تواند با قیمتی که در آخرین بازار نزولی به پایین‌ترین حد خود رسیده بود، در دفتر باقی بماند، دشوار است.

مربوط: قبل از کاهش بیشتر ETH مقداری پول برای مالیات های غافلگیرکننده کنار بگذارید

قوانین جدید رویکرد ساده‌تری دارند و همان قوانین حسابداری ارزش منصفانه را اجرا می‌کنند که برای سهام‌های قابل معامله عمومی متعلق به شرکت‌ها اعمال می‌شود. ارزهای رمزپایه مشمول قوانین به سادگی با قیمت فهرست شده خود ارزش گذاری می شوند.

با این حال، این نباید پایان بحث در مورد استانداردهای حسابداری برای ارزهای دیجیتال باشد، زیرا هنوز مسائل زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. یکی این که استیبل کوین هایی که توسط سایر دارایی ها پشتیبانی می شوند در روش حسابداری جدید لحاظ نمی شوند.

بسیاری از شرکت های سهامی عام که مایل به پذیرش ارزهای رمزنگاری شده از مشتریان خود هستند، این کار را برای شوخ طبعی مشتریان خود و تبدیل آنی به ارزهای دیجیتال به ارزهای فیات انجام می دهند. همیشه اینطور نیست و وقتی شرکت‌ها شروع به استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان ارز خود می‌کنند، مناسب است که آنها را در دسته‌بندی شبه موردی جدید ترازنامه یا دسته نقدی دیجیتال قرار دهیم.

نکته دیگری که باید در نظر گرفت تفاوت بین استیبل کوین های دارای پشتوانه دارایی است. سکه USD (USDC) اساساً فقط یک معادل نقدی است و به راحتی در دسته بندی معادل پول نقد استاندارد اصول عمومی پذیرفته شده حسابداری (GAAP) قرار می گیرد. تتر (USDT) یک مورد نزدیک‌تر است که از نظر تاریخی توسط اوراق تجاری پرخطر پشتیبانی می‌شود، اما این در حال تغییر است. Maker’s Dai (DAI) شکل بسیار متفاوتی از استیبل کوین است، تا حدی توسط USDC و بخشی از آن توسط سایر ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌شود. به نظر می رسد دای به یک دسته بندی شبه نقدی یا شبه پولی جدید نیاز دارد.

همچنین، آیا ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) توسط شرکت ها نگهداری می شوند تا از آنها برای پرداخت هایی مانند پول نقد استفاده کنند نه برای اهداف سرمایه گذاری؟ آیا بیت کوین مورد استفاده به عنوان وسیله پرداخت در رده شبه ارزی جدید قرار می گیرد یا علیرغم موارد استفاده جزئی از پرداخت در رده سرمایه گذاری باقی می ماند؟ برای پرداخت طراحی شده اند، اما بر خلاف استیبل کوین ها، بسیار نوسان هستند.

مربوط: بایدن ۸۷۰۰۰ کارمند جدید IRS را استخدام می کند.

روش‌های ارزش‌گذاری منصفانه برای ارزهای بسیار نقدشونده و دارای معامله بالا مانند بیت‌کوین و اتر که توسط اکثر شرکت‌ها نگهداری می‌شوند، نسبتاً آسان است. با این حال، از آنجایی که شرکت‌ها شروع به نگهداری و استفاده از انواع دیگر ارزهای دیجیتال می‌کنند، مسائل زیادی باید در نظر گرفته شود.

برای دارایی‌های دیجیتالی که به طور فعال در بازار معامله نمی‌شوند، اعمال مدل‌های ارزش‌گذاری مالی کلاسیک برای ارزیابی آنها دشوار است. روش‌های ارزیابی مالی موجود برای دارایی‌هایی مانند سهام شرکت‌های سهامی عام ممکن است به دلیل طراحی منحصر به فرد طبقه دارایی، به طور کامل به ارزهای دیجیتال منتقل نشود.

FASB باید به دلیل تطبیق دقیق اصول حسابداری خود با این فناوری جدید ستایش شود. این رویکرد می تواند توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار و سایر تنظیم کننده های مالی آموخته شود. FASB متخصصان کریپتو بومی را استخدام کرد تا به سرعت قوانین خود را با این واقعیت فناوری جدید تطبیق دهند و موفقیت GAAP را در انقلاب کریپتو تضمین کنند.

سوالات زیادی در مورد حسابداری GAAP برای ارزهای دیجیتال باقی مانده است. هنگامی که ما امور مالی را غیرمتمرکز می کنیم، رمزنگاری ها باید به توسعه روش های حسابداری خود ادامه دهند. در حال حاضر، این تغییری است که به تشویق نگهداری نهادی ارزهای دیجیتال کمک می کند.

جی دبلیو بلت دانشیار دانشکده حقوق جورج میسون. او یک حسابدار در پزشکی قانونی ارزهای دیجیتال است و همچنین قانون اوراق بهادار را در Lawrence Law LLC انجام می دهد. او عضو کمیته مشورتی هیئت استانداردهای حسابداری مالی و عضو سابق کمیته مشاوره سرمایه گذار SEC است. او همچنین ریاست آزمایشگاه آزادی رمزنگاری را بر عهده دارد، یک اندیشکده که برای تغییر سیاست ها برای محافظت از آزادی و حریم خصوصی توسعه دهندگان و کاربران ارزهای دیجیتال مبارزه می کند.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: J.W. Verret

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا