🚨 اخبار ارز دیجیتال

فدرال رزرو مهمات کمی دارد زیرا قیمت بیت کوین ۳۰۰۰۰ دلار به یک جبهه کلیدی تبدیل می شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

گزینه‌های بیت‌کوین و بازارهای آتی نشان می‌دهند که از اهرم بیش از حد خریداران استفاده نمی‌کنند، این یک شاخص سالم است زیرا پشتیبانی ۲۸۰۰۰ دلاری دوباره آزمایش می‌شود.

قیمت بیت کوین (BTC) با موفقیت از حمایت ۲۸۰۰۰ دلاری در ۲ می دفاع کرد، اما هنوز قدرت لازم برای به دست آوردن مجدد سطح ۲۹۲۰۰ دلار از ۳۰ آوریل را ثابت نکرده است. بله.

۳۰۰۰۰ دلار برای گاوهای بیت کوین مهم می شود

برخی تحلیلگران روند نزولی اخیر را به انتظارات افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) در ۳ می مرتبط می دانند، اما در واقع بازار برای افزایش متوسط ​​نرخ بهره از ۲۵ واحد پایه تا ۹۲ درصد آماده است. بالاترین سطح پس از ۲۵ امتیاز پایه سپتامبر ۲۰۰۷.

همانطور که توسط پلتفرم اطلاعاتی بازار Decentrader اشاره شده است، نظرات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، به اقدامات بیشتر برای کند کردن اقتصاد اشاره می کند یا نشان می دهد که نرخ بهره نهایی احتمالاً به ۵٪ نزدیک می شود و احتمالاً عنصر شگفتی را به همراه خواهد داشت. رئیس پاول قرار است در ساعت ۲:۳۰ بعد از ظهر به وقت شرقی کنفرانس مطبوعاتی برگزار کند.

از منظر اشتغال، بانک‌های مرکزی دلایلی دارند که باور کنند بازار همچنان در حال گرم شدن است. دولت ایالات متحده در ماه مارس ۱.۶ فرصت شغلی برای هر فرد بیکار ایجاد کرده است. علاوه بر این، طبق گزارش اشتغال ملی ADP که در ۳ می منتشر شد، اشتغال بخش خصوصی در ماه آوریل ۲۹۶۰۰۰ نفر افزایش یافت که بسیار بالاتر از توافق بازار ۱۴۸۰۰۰ نفر بود.

با این حال، نرخ سود بالاتر تأثیر منفی به ویژه بر خانواده ها و مشاغل کوچک خواهد داشت. تامین مالی و وام مسکن پرهزینه تر می شود و سرمایه گذاری در اوراق قرضه جذاب تر می شود. چنین اثرات نامطلوبی از مهار تورم می تواند هسته سیستم مالی را بیشتر متزلزل کند. این موضوع با فروپاشی اخیر بانک First Republic نشان داده شده است.

بنابراین، شکست نهایی بیت کوین به بالای ۳۰۰۰۰ دلار نشانه قطعی است که تصورات سرمایه گذاران از دارایی های ریسک به دارایی های دیجیتال کمیاب تغییر خواهد کرد که مستقیماً از سیستم بانکداری سنتی شکننده سود می برند.

با این حال، تعیین اینکه آیا مقاومت بیت کوین بالای ۲۸۰۰۰ دلار پایدار است یا خیر، بستگی به این دارد که آیا خریداران از اهرم بیش از حد استفاده می کنند و آیا معامله گران حرفه ای از مشتقات BTC برای پیش بینی پتانسیل کاهش بازار استفاده می کنند یا خیر.

معاملات آتی بیت کوین تقاضای پایینی از سوی خریداران اهرمی را نشان می دهد

معاملات آتی سه ماهه بیت کوین در میان نهنگ ها و میزهای آربیتراژ محبوب است. با این حال، این قراردادهای ماه ثابت معمولاً با حق بیمه اندکی نسبت به بازار نقدی معامله می‌شوند، که نشان می‌دهد فروشندگان پول بیشتری برای تأخیر در تسویه مطالبه می‌کنند.

در نتیجه، قراردادهای آتی در یک بازار سالم باید با حق بیمه ۵ تا ۱۰ درصد در سال معامله شوند. این وضعیتی است که به عنوان contango شناخته می شود، که مختص بازار ارزهای دیجیتال نیست.

حق بیمه سالانه آتی ۲ ماهه بیت کوین. منبع: Laevitas.ch

داده ها نشان می دهد که معامله گران بیت کوین در چند هفته گذشته بسیار محتاط بوده اند. حتی زمانی که قیمت بیت کوین در ۲۶ آوریل به ۳۰۰۰۰ دلار رسید، هیچ نشانه ای از تقاضا برای خریدهای طولانی مدت اهرمی مشاهده نشد.

مربوط: بالاجی با افت ۹۷ درصدی کمتر از قیمت هدف، شرط دیوانه وار ۱ میلیون دلاری بیت کوین را پرداخت کرد

علاوه بر این، حق بیمه های آتی بیت کوین از ۲۳ آوریل تقریباً ۲ درصد رکود داشته است که نشان می دهد خریداران تمایلی به استفاده از اهرم ندارند که برای بازار مفید است. با اجتناب از قرار گرفتن در معرض قراردادهای آتی، به طور قابل توجهی خطر انحلال اجباری در مقیاس بزرگ را در طی حرکات منفی قیمت بیت کوین کاهش می دهد.

معامله گران گزینه های بیت کوین خنثی می مانند

بازار گزینه های بیت کوین همچنین می تواند به ما کمک کند تا بفهمیم که آیا اصلاح اخیر سرمایه گذاران را خوشبین تر کرده است یا خیر. انحراف دلتا ۲۵ درصد نشانه‌ای است که میزهای آربیتراژ و سازندگان بازار برای محافظت در جهت بالا یا پایین هزینه بیش از حد هزینه می‌کنند.

به طور خلاصه، اگر معامله‌گری انتظار کاهش قیمت بیت‌کوین را داشته باشد، اندیکاتور انحراف بیش از ۷ درصد خواهد بود و مرحله هیجان به سمت انحراف ۷- درصد می‌رود.

بیت کوین ۶۰ روز گزینه ۲۵% دلتا انحراف: منبع: Laevitas

انحراف ۲۵ درصدی در دلتای گزینه‌ها نشان می‌دهد که تقاضای بین گزینه‌های خرید و فروش در چهار هفته گذشته متعادل بوده است. با توجه به اینکه قیمت بیت کوین بین ۲۵ آوریل تا ۳۰ آوریل، زمانی که آخرین بار مقاومت ۳۰۰۰۰ دلاری را آزمایش کرد، ۱۰ درصد افزایش یافت، شگفت آور است.

در نتیجه، بازار معاملات آتی و آپشن بیت کوین نشان می دهد که معامله گران حرفه ای به این زودی ها قیمت بیت کوین را به بالای ۳۰۰۰۰ دلار کاهش نمی دهند.

در نهایت، صرف نظر از تصمیم سوم ماه مه، بیت کوین همچنان یک حرکت مثبت خواهد بود، با توجه به اینکه محدودیت‌های واضحی وجود دارد که فدرال رزرو می‌تواند برای افزایش نرخ بهره بدون ایجاد یک رکود دیگر انجام دهد.

جروم پاول در نهایت خزانه داری ایالات متحده را مجبور خواهد کرد که برای مهار بحران بانکی پول بیشتری به اقتصاد وارد کند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا