اخبار ارز دیجیتال

فدرال رزرو مهمات کمی دارد زیرا قیمت بیت کوین 30000 دلار به یک جبهه کلیدی تبدیل می شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

گزینه‌های بیت‌کوین و بازارهای آتی نشان می‌دهند که از اهرم بیش از حد خریداران استفاده نمی‌کنند، این یک شاخص سالم است زیرا پشتیبانی 28000 دلاری دوباره آزمایش می‌شود.

قیمت بیت کوین (BTC) با موفقیت از حمایت 28000 دلاری در 2 می دفاع کرد، اما هنوز قدرت لازم برای به دست آوردن مجدد سطح 29200 دلار از 30 آوریل را ثابت نکرده است. بله.

30000 دلار برای گاوهای بیت کوین مهم می شود

برخی تحلیلگران روند نزولی اخیر را به انتظارات افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) در 3 می مرتبط می دانند، اما در واقع بازار برای افزایش متوسط ​​نرخ بهره از 25 واحد پایه تا 92 درصد آماده است. بالاترین سطح پس از 25 امتیاز پایه سپتامبر 2007.

همانطور که توسط پلتفرم اطلاعاتی بازار Decentrader اشاره شده است، نظرات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، به اقدامات بیشتر برای کند کردن اقتصاد اشاره می کند یا نشان می دهد که نرخ بهره نهایی احتمالاً به 5٪ نزدیک می شود و احتمالاً عنصر شگفتی را به همراه خواهد داشت. رئیس پاول قرار است در ساعت 2:30 بعد از ظهر به وقت شرقی کنفرانس مطبوعاتی برگزار کند.

از منظر اشتغال، بانک‌های مرکزی دلایلی دارند که باور کنند بازار همچنان در حال گرم شدن است. دولت ایالات متحده در ماه مارس 1.6 فرصت شغلی برای هر فرد بیکار ایجاد کرده است. علاوه بر این، طبق گزارش اشتغال ملی ADP که در 3 می منتشر شد، اشتغال بخش خصوصی در ماه آوریل 296000 نفر افزایش یافت که بسیار بالاتر از توافق بازار 148000 نفر بود.

با این حال، نرخ سود بالاتر تأثیر منفی به ویژه بر خانواده ها و مشاغل کوچک خواهد داشت. تامین مالی و وام مسکن پرهزینه تر می شود و سرمایه گذاری در اوراق قرضه جذاب تر می شود. چنین اثرات نامطلوبی از مهار تورم می تواند هسته سیستم مالی را بیشتر متزلزل کند. این موضوع با فروپاشی اخیر بانک First Republic نشان داده شده است.

بنابراین، شکست نهایی بیت کوین به بالای 30000 دلار نشانه قطعی است که تصورات سرمایه گذاران از دارایی های ریسک به دارایی های دیجیتال کمیاب تغییر خواهد کرد که مستقیماً از سیستم بانکداری سنتی شکننده سود می برند.

با این حال، تعیین اینکه آیا مقاومت بیت کوین بالای 28000 دلار پایدار است یا خیر، بستگی به این دارد که آیا خریداران از اهرم بیش از حد استفاده می کنند و آیا معامله گران حرفه ای از مشتقات BTC برای پیش بینی پتانسیل کاهش بازار استفاده می کنند یا خیر.

معاملات آتی بیت کوین تقاضای پایینی از سوی خریداران اهرمی را نشان می دهد

معاملات آتی سه ماهه بیت کوین در میان نهنگ ها و میزهای آربیتراژ محبوب است. با این حال، این قراردادهای ماه ثابت معمولاً با حق بیمه اندکی نسبت به بازار نقدی معامله می‌شوند، که نشان می‌دهد فروشندگان پول بیشتری برای تأخیر در تسویه مطالبه می‌کنند.

در نتیجه، قراردادهای آتی در یک بازار سالم باید با حق بیمه 5 تا 10 درصد در سال معامله شوند. این وضعیتی است که به عنوان contango شناخته می شود، که مختص بازار ارزهای دیجیتال نیست.

حق بیمه سالانه آتی ۲ ماهه بیت کوین. منبع: Laevitas.ch

داده ها نشان می دهد که معامله گران بیت کوین در چند هفته گذشته بسیار محتاط بوده اند. حتی زمانی که قیمت بیت کوین در 26 آوریل به 30000 دلار رسید، هیچ نشانه ای از تقاضا برای خریدهای طولانی مدت اهرمی مشاهده نشد.

مربوط: بالاجی با افت 97 درصدی کمتر از قیمت هدف، شرط دیوانه وار 1 میلیون دلاری بیت کوین را پرداخت کرد

علاوه بر این، حق بیمه های آتی بیت کوین از 23 آوریل تقریباً 2 درصد رکود داشته است که نشان می دهد خریداران تمایلی به استفاده از اهرم ندارند که برای بازار مفید است. با اجتناب از قرار گرفتن در معرض قراردادهای آتی، به طور قابل توجهی خطر انحلال اجباری در مقیاس بزرگ را در طی حرکات منفی قیمت بیت کوین کاهش می دهد.

معامله گران گزینه های بیت کوین خنثی می مانند

بازار گزینه های بیت کوین همچنین می تواند به ما کمک کند تا بفهمیم که آیا اصلاح اخیر سرمایه گذاران را خوشبین تر کرده است یا خیر. انحراف دلتا 25 درصد نشانه‌ای است که میزهای آربیتراژ و سازندگان بازار برای محافظت در جهت بالا یا پایین هزینه بیش از حد هزینه می‌کنند.

به طور خلاصه، اگر معامله‌گری انتظار کاهش قیمت بیت‌کوین را داشته باشد، اندیکاتور انحراف بیش از ۷ درصد خواهد بود و مرحله هیجان به سمت انحراف ۷- درصد می‌رود.

بیت کوین 60 روز گزینه 25% دلتا انحراف: منبع: Laevitas

انحراف 25 درصدی در دلتای گزینه‌ها نشان می‌دهد که تقاضای بین گزینه‌های خرید و فروش در چهار هفته گذشته متعادل بوده است. با توجه به اینکه قیمت بیت کوین بین 25 آوریل تا 30 آوریل، زمانی که آخرین بار مقاومت 30000 دلاری را آزمایش کرد، 10 درصد افزایش یافت، شگفت آور است.

در نتیجه، بازار معاملات آتی و آپشن بیت کوین نشان می دهد که معامله گران حرفه ای به این زودی ها قیمت بیت کوین را به بالای 30000 دلار کاهش نمی دهند.

در نهایت، صرف نظر از تصمیم سوم ماه مه، بیت کوین همچنان یک حرکت مثبت خواهد بود، با توجه به اینکه محدودیت‌های واضحی وجود دارد که فدرال رزرو می‌تواند برای افزایش نرخ بهره بدون ایجاد یک رکود دیگر انجام دهد.

جروم پاول در نهایت خزانه داری ایالات متحده را مجبور خواهد کرد که برای مهار بحران بانکی پول بیشتری به اقتصاد وارد کند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا